Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért jobb olvasni, mint...

Miért jobb olvasni, mint filmet nézni? Miért jobb elolvasni egy könyvet, amit a tv-ben is megtudok nézni? Mondanátok érveket? 20/L

Figyelt kérdés

2017. okt. 31. 21:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Mert részletesebb és mert az az eredeti mű.
2017. okt. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Bővül a szókincsed és a fantáziád, ezáltal akár kreatívabb is lehetsz. A könyv általában tartalmasabb, mint egy film.
2017. okt. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

A legfontosabb a fantázia. az olvasott szövegnél te képzeled el a szereplőket, a helyszínt, stb. a filmnél meg minden adva van - lekorlátozza a fantáziát.


aztán, filmbe sose tudnak annyit belesűríteni, mint amennyit egy könyvbe lehet.

egyes ínyenceknek, mint például én, még számíthat a könyv nyelvezete is. vagyunk páran, akik szeretik a nyelvet, a szavak hangzását, stb.

2017. okt. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

1. A könyv részletesebb.

2. A könyv sokszor másabb, mint a film verzió és legtöbbször sokkal jobb is.

3. A könyv nem korlátozza a fantáziád, magad képzeled el, amit olvasol, nem egy másik ember elképzelését kell elfogadnod.

4. A könyv elolvasása jóval több idő, mint a film, így egy jó könyv jobban az ember szívéhez nő, hiszen hosszabb vele a kapcsolat.

2017. okt. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
5. Igen a hármas válaszoló a nyelvezetet is írta. Sokan azt hiszik, hogy a könyvben csak szavak vannak egymás mellett. De egyáltalán nem mindegy, hogy milyen szavak, vagy hogyan vannak elrendezve. Azaz a könyv stílusa is nagyban hozzájárul az élvezeti értékéhez. Nem, nem minden könyv ugyanolyan szöveg.
2017. okt. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 RoseTyler ***** válasza:
85%

Egy könyv oldalaira sokkal több minden elfér, mint egy másfél-két órás filmbe. A sorozatoknál is hasonló a helyzet, hogy tizenpár epizódba nem lehet annyi mindent belepréselni, amit viszont ügyes fogalmazással simán bele lehet írni mondjuk egy trilógiába. Ebből jön az is, hogy egy filmhez/sorozathoz jól kell összeválogatni a jeleneteket adott regényből, át is kell alakítani őket, hogy filmen is elérje a kellő hatást.

Aztán... egy könyvnél van időd valóban elképzelni, amit olvasol, míg a filmeknél könnyedén le lehet maradni apróságokról, amiket olykor észre sem vesz az ember, mert sodorják tovább az események. Olvasva viszont te szabod meg a tempót.

2017. okt. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Azt szoktam hallani, hogy olvasni unalmas, ezért néznek tv-t. Tudnátok ajánlani izgalmas, romantikus, szomorú könyveket? :)
2017. okt. 31. 21:50
 8/12 anonim ***** válasza:

Én azt tanultam erről hogy filmben látod a helyszínt, a környezetet, az emberek reakcióját, testbeszédét, arckifejezését. A könyvben meg ezt mind leírják és magad elé kell képzelned a dolgot, ezáltal jobban erősitíi a fantáziáló képességedet vagy mit, illetve a szókincsed is sokkal jobban bővül.

Filmeknél előny az hogy nem napokig olvasod a könyvet vagy fél napon át, hanem filmbe bő 70 perc alatt levan tudva azegész, mert így hogy látod azt amit a könyvben leírnak ezzel rengeteg időt spórolsz szinte.

Persze színházaknál is hasonló a helyzet, ha ott előadnak egy darabot a könyv alapján alapból kb az mintha a TV-ben látnád a filmet, csak annyi eltérés van hogy a helszín, környezet ugye a díszletek véget nem oylan részletes,

2017. okt. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
Az karakterek belső világát/érzéseit nagyon nehéz filmben ábrázolni, míg egy könyvben simán le van írva, esetleg pár erőteljes szóképpel megtoldva. Szóval azon túl, hogy a könyv általában részletesebb és nem függ a minősége a színészi munkától, a narratív része miatt van plusz egy dimenziója a filmhez képest. (Nyilván a filmnek is van előnye, mint a vágás, kameramozgás, esetleg a jó színészek, de ez a felszínen ad hozzá pluszt, míg alig tudja, ha egyáltalán meg tudja valahogy ragadni a mélyebb rétegeket. Van amikor egész mélyre tudnak nyúlni, de pl. egy ágyjelenetnél egy filmből "sosem" fogod megtudni mit gondolnak és éreznek a karakterek közben.)
2017. nov. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%
Hehe, kérdező, nekem meg a tévé unalmas (nincs is, minek, sose néztem -filmeket is úgy évente egyszer -mert unom. Nem bírok egyhelyben ülni, és egy pontra bámulni órákig. .. (hármas voltam).
2017. nov. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!