Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Érdemes lenne folytatni?

Érdemes lenne folytatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, elkezdtem írni, egy kisebb még magam sem tudom mit a Wattpadon. Érdemes lenne folytatni?


Az első nap

2017. Június 16.


Hát igen, vége van a sulinak. Persze, amint lepasszolható vagyok, anyámék rögvest kapva kapnak az alkalmon, aminek valahol, még talán örülök is. A sulim, avagy a Hozy Tamás gimi, minden évben szervez tábort, ahová a szülők "elfoglaltságaik" miatt elküldik a kölyküket, mit sem törődve, a vágyaikkal. Persze, az olyan csajok, akik többet fogtak fa... akarom mondani többet foglalkoznak a külsejükkel, pasikkal, mint azzal, hogy ne szúrják el az életüket, és felvegyék őket egy jó egyetemre, azokkal a bizonyos "az élet fáj" lányok, hogyne örülnének annak, hogy kötelezetségek nélkül pasizhatnak, és tiporhatják sárba, a hozzám hasonló "kockákat".


Szóval itt állok, egyedül, a barátnőim nélkül, mint egy idióta, aki most először van itt, pedig már első óta járok ebbe a táborba. Félreértés ne essék, nem azért állok itt, mert esetleg megromlott volna a kapcsolatom a barátnőimmel, hanem ők nemes egyszerűséggel, elmentek egy másik táborba. Én azért nem mehettem, mert a szüleim nem fizetnek nekem semmit ki, ami szerintük túl drága. Így hát itt állok egyedül, a nagy táborhely kapujában, barátok és célok nélkül.



2017. nov. 9. 21:11
 1/4 anonim válasza:
39%

Elolvastam, kétszer is.Sajátos, "kamaszos" a stílusod, ezt sokan talán hibának tartanák, szerinte nem az.

Azt, hogy érdemes lenne-e folytatni, ennyiből nehéz volna megmondani, de szerintem próbálkozz.Szerintem mindenképpen dicséretes, hogy (legalább) megpróbálod.

Nem vagyok egy nagy műértő, bár írok novellákat, verseket.Ha akarod, ha gondolod, küldj valamit privátban.

2017. nov. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
27%
Hűha, Szerintem nagyon jó mindenképp folytasd! Esetleg megadod a könyved címét? Nekem is van 3 (befejezetlen) sztorim amiket a kutya se olvas Xddd. De neked gratulálok nagyon jó!
2017. nov. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 piriiiii ***** válasza:
86%

Hány éves vagy?

Ha mondjuk 15-20 év közötti, ahhoz képest egész jó, mert meg tudod fogalmazni nyelvtani és egyéb hibák nélkül (mondjuk azt vettem észre, hogy ez középkorú embereknek sem megy mindig jól). A stílus unalmas, a téma unalmas (közhelyes), ponyvaszerű, a leírtak alapján millió ilyen történetet leírtak már. De nyilván a korodtól függ, ami kapcsolódik az érdeklődésedhez. Egy 30 éves ember, kicsit több tapasztalattal, biztos másként fog írni, másról, kicsit (vagy nagyon) komolyabb témában.

De ez gyakorlásnak nem rossz, ha élvezed, mindenképp írj, aztán idősebb leszel, tapasztalattal és élményekkel a hátad mögött, ha nem hagyod abba, ki fog forrni a stílusod, a szókincsed bővül, a nézeteid bővülnek, így az írásod is.

15 éves korom környékén millió ifjúsági könyvet olvastam, tagja voltam a póniklubbnak, elolvastam az Alkonyatot, a Végzet ereklyéi sorozatot, olvastam Darren Shant (jó, ez mind fantasy, de a stílus, a célközönség, tehát az ifjúság ugyanaz), hasonló témákban, hasonló stílussal írtam. Azóta azért eltelt pár év, most már komolyabb célom lenne, de nem szoktam írni.

Te ne add fel!

És olvass sokat.

2017. nov. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
72%
Jó a stílus, kérdés, hogy mi a történet, mi a cselekmény, mi a dráma és a feszültség és mennyire ötletes ennek a levezetése.
2017. nov. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!