Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Külföldi nevekkel, vagy...

Külföldi nevekkel, vagy magyar nevekkel tetszik jobban egy könyv/blog?

Figyelt kérdés

Már elég régóta dolgozok egy könyvön, és nagyon biztos voltam benne, hogy a szereplők neve angol származású lesz. De most elbizonytalanodtam, mert kevés magyar nevekkel ellátott blogot ismerek, így arra gondoltam, hogy akkor az én blogom, most, akkor magyar nevekkel lesz ellátva.


Nektek, melyik tetszik jobban? Kérlek ne válaszoljátok, azt, hogy ilyenkor, ezt nem nézitek csak a cselekményt, meg ez meg amaz.



2017. nov. 19. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

"Kérlek ne válaszoljátok, azt, hogy ilyenkor, ezt nem nézitek csak a cselekményt, meg ez meg amaz."


De miért ne mondjam, ha egyszer így gondolom? Nem a neveken múlik. Ha hihető, hogy angol neveik vannak, mert mondjuk olyan helyen játszódik a történet, ahol logikus, hogy sok angol nevű ember találkozhat, akkor jó. Ha Kecskeméten játszódik egy helyi középiskolában, akkor egyszerűen nevetséges.


Egyáltalán miről szól ez a történet, hogy csak egy egyszerű döntés kérdése, hogy a szereplők angolok vagy magyarok és ez semmin nem változtat?

2017. nov. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a nagy kár, hogy az emberek többsége csakis angolszász nevekben tud gondolkodni, ha külföldi nevekről van szó. Igen, én nem a neveket nézem, hanem, hogy hogy van megírva, milyen a történetvezetés, milyenek a karakterek. Sok elsőkönyves írónál például max egy-két karakternek, jó, ha van jelleme, a többi csak a háttérben futkos, és a párbeszédek viszik előre a cselekményt.

Szerintem meg nem kell mások (úgy értem, idegenek) véleményére hallgatni, hogy melyik a jobb. Én ugyan nem vezetek blogot, csak héba-hóba teszem fel egy oldalra a rövid írásaimat, de szívesen használok például lengyel vagy portugál neveket a karaktereimhez. Legyél kreatív, és ne foglalkozz azzal, másoknak milyen a blogja! Gondolom, biztos ismered a híres idézetet a Brian élete című filmből:


Brian: Ti mind egyéniségek vagytok!

Tömeg: Mi mind egyéniségek vagyunk!

2017. nov. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Magyar neveknél jobban feltűnik, ha valami természetellenes. Pl. minden fiatalnak régebben népszerű (Mária, Béla, Géza, Józsi) neve van, vagy a becézések nem értelmesek (pl. egy 15 éves Gézát nem neveznek Gézukának a haverjai), stb. Angol neveknél nem olyan furcsa, mert nem vagyunk angolok vagy amerikaiak, és nem érzünk rá annyira, hogy mi lenne a természetes. Szóval nekem már sokszor volt, hogy feltűnt a magyar neveknél, hogy valami furcsa, de még egyszer sem angol nevekkel. Ez alapján az angolt ajánlom. De ha nem csinálsz valami hülyeséget, akkor a magyar is teljesen jó. Vagy legyen mindenki japán, szigorúan japán írásjelekkel az egyébként magyar könyvben :D
2017. nov. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha jó a sztori, akkor bizony kakicsimbóknak is hívhatják a szereplőt, ha vacak, azt meg nem a név oldja meg...

Amúgy én ezért szeretem pl Rejtőt, mert a komoly szereplőknek komoly neve van, a többit meg nem néven, inkább gúnyneveken hívja.

2017. nov. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindegy, mindkettőt tudom élvezni. Max. annyit tennék hozzá, hogy az a szerző inkább maradjon a magyar neveknél, aki semmit nem ismer angolszász országok kultúrájából. Elég "vicces" olyanokat olvasni, amikor láthatóan magyar kulturális kontextusba van ágyazva egy Ashley meg egy Jacob szerelmi története (túró rudit esznek, jön a hév, magyar hagyományok vannak a szalagavatón, dec. 5-én jön a Mikulás stb.). Ja meg aki nem tud angolul helyesen írni, az se.
2017. nov. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5. vagyok


Na most én is beleestem abba a hibába, hogy csak angolban gondolkodtam :D. (nálam ez szakmai ártalom, britekkel foglalkozom minden hétköznap 8,5 órában :D).


Ugyanez vonatkozik természetesen az összes nyelvre és az összes nemzetiségi névre is.

2017. nov. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2017. nov. 20. 17:08
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha Magyarországon játszódik, ill. magyar származású karaktereid vannak, akkor nekem jobb magyar nevekkel olvasnom. Ha nem, akkor meg fura lenne magyarral. Én azt javasolnám, hogy olyan neveket válassz, amik passzolnak a karakterek nemzetiségéhez. Azt már úgyis kitaláltad, ha már elkezdtél dolgozni a sztorin.
2017. nov. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!