Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy tetszik a történetem?

Hogy tetszik a történetem?

Figyelt kérdés

Az egyik történetem részlete lenne:

Fel sem lehet fogni. Több millió halott! És mind egy maroknyi kapzsi ember miatt halt meg...

Az emberi sikolyok elhalkultak és hatalmas füstfelhő szállt Auschwitz-ra. Az egész tábor üres volt, a katonák vacsorázni mentek, az újabb vagonok érkezése előtt.

Egy tizenéves gyerek mászott ki meztelenül, koszosan a szögesdrót kapu alatt. Egy lány volt az, nem tűnt sem zsidónak, sem cigánynak, nagyon le volt fogyva és reszketett a félelemtől.

Egy katona épp éjjeli őrjáratot teljesített, amikor meglátott valamit a szögesdrótnál mocorogni, azonnal odasietett.

A lány nem vette észre, olyan gyenge volt, hogy fel sem tudott tápászkodni, az SS-es odaszólt neki németül.

-Du! Wie heißt du?

A lány nem szólt, de a félelemtől dermedten bámulta tisztet.

A férfi körbenézett, nem látott a közelben senkit. Majd megszólalt magyarul.

-Ej ezek a németek, pfúj de utálom őket, nem értem miért kell halomra ölni ezeket az embereket.

A lány felismerte magyar szavakat.

-É..én.

-Nocsak hát te magyar vagy?

-Igen. -szólt még mindig reszketve.

-No gyere csak majd én segítek! -azzal ráterítette a kabátját és felsegítette.

A katonák kis barakkokban éltek, amik ilyenkor üresen kongtak. A tiszt felsietett a lánnyal a szobájába, ami csak az övé volt és enni, inni adott neki. A lány úgy falatozott, mint aki hetek óta nem evett, de ki tudja talán így is volt.

-Hát aztán mi a neved te lány?

-Kata.

-Hm Kata. Hány esztendős vagy?

-15 éves, azt hiszem.

-Van egy fiam, ő csak három évvel idősebb mint te.

A lány zavarba jött, és bátortalanul annyit mondott.:

-Köszönöm!

...



2013. jan. 30. 18:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Nagyon szépen írsz! Csak néhol kimaradt egy "a".


bámulta a tisztet.


felismerte a magyar szavakat.

2013. jan. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
nekem tetszik, várom a folytatást:D
2013. jan. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 hypno ***** válasza:
86%

Egy múltban játszódó történetet azért nehéz megírni, mert ha nem éltél benne, majdnem teljesen lehetetlen visszaadni azokat az érzéseket és hangulatokat. Nem mondom, hogy lehetetlen, de nagy tudás kell hozzá. Régen nem beszétek úgy az emberek, ahogyan te leírtad. Vannak jelentős helyesírási hibák, és a helyedben körülnéznék netes írás fejlesztő oldalakon... mert már ez a pár sorocska is ezer sebből vérzik.

A történet viszont érdekesen indul, nem tucatnak.

2013. jan. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%

Bár a kezdéstől kinyílt a bicska a zsebemben.


Írni nem tudsz, bárki bármit mond, szóval olvass sokat, mielőtt újra próbálkoznál vele és ha még egyszer nekifutnál egy ilyen kemény témának (bár gőzöm sincs, honnan vetted a bátorságot hozzá minimális empátiával és intelligenciával), add meg a tiszteletet, tanulj is arról a korról, amiről szól a történeted!

Történelmi regényt írni ezért szívás.

2013. jan. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

És utolsó, nem történelmi regénynek készül, csak egy kis történetnek.

2013. jan. 30. 21:16
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Nézz képeket, vagy ha lehet látogass meg egy ilyen tábort, ha történelemről írsz, akkor (legalábbis nálam) pontos kell legyél.


A táborokba északa nem ment vonat, vacsora után már értelmetlen lenne.

Azért a haláltáborban nem olyan félkegyelmű őrök voltak, hogy egy lány elkóborolhasson. 10 méterenként őrök, a szögesdrótra jól ráláttak a tornyokról.

A haláltáborokban biztosan nem volt olyan, aki szimpatizált volna a foglyokkal, sőt, felületesen emlékszem, de mintha az SS védte volna őket.

A barakk sosem lehetne üres, gondolj bele, éjjel-nappal őrködnek, logikus, hogy váltják egymást műszakokban.


Az alaptörténet jó, de nézz utána jobban annak, amiről írsz, vagy tedd át egy alternatív világba, ahol mittudom én, újra nácik vannak hatalmon.

2013. jan. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon elkapkodtad a beszámolót.

Több leírás kéne: pl: hogy mászott ki a kapu alatt? Gödröt ásott és úgy? Hogy nem karcolta meg a szögesdrót?


Nem írod le a barakkokat, sem az odavezető utat.


A lány kinézetét annyival elintézted, hogy nagyon sovány és koszos, a katonáról még ennyit sem tudunk meg.


Ez így egyelőre nagyon összecsapott.


Nem Birkenaura gondoltál inkább a leírásban? A magyar deportálások idejében tudtommal már oda érkeztek a vagonok, a mai napig ott van a hírhedt rámpa. Bár a köztudatban Auschwitzként emlegetik mindkét tábort, azért a történelmi pontosság miatt szerintem fontos a különbségtétel.

2013. jan. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%
Az íráshoz nem értessz, az biztos, de ha már mindképpen gyötörni akarod magad ezzel, legalább tedd meg a szívességet, és utána olvasol ennek-annak.
2013. jan. 31. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

Egy részét már előttem elmondták, én még a következőket javítanám:


"És mind egy maroknyi kapzsi ember miatt halt meg..."


A holokauszt nem elsősorban a kapzsiságról szólt, ennek sokkal inkább ideológiai okai voltak. Ezt javítsd ki mert nagyon félrevezető és zavaró, hogy ennyire leegyszerűsítesz egy ilyen horderejű történelmi eseményt.


"füstfelhő szállt" stilisztikailag javítanám, inkább a füst rátelepedik/rátelepszik a táborra.


"A lány úgy falatozott, mint aki hetek óta nem evett," - Ha valaki hetek óta nem eszik, az nem falatozik, hanem tömi magába az ételt vagy habzsol. A falatozik egy nagyon finomkodó kifejezés egy ilyen szituációban.


"-Van egy fiam, ő csak három évvel idősebb mint te.

A lány zavarba jött, és bátortalanul annyit mondott.:"


Mitől jött zavarba a lány? Ennek mi értelme van?


Azt írtad az elején, hogy a katona éjjeli szolgálatot teljesített, aztán azt írod "tiszt felsietett a lánnyal a szobájába, ami csak az övé volt" El kéne dönteni, hogy mi volt a katona beosztása.

1. A tisztek nem teljesítenek éjszakai járőrszolgálatot, a tiszt egy magasabb beosztás.

2. Az egyszerű katonáknak nem volt külön szobájuk a táborban, ők is többen laktak a szállásuk helyiségeiben.


Ráadásul az ilyen táborokban az őrséget SS katonák látták el, akik a német hadsereg elitje volt, így nagyon valószínűtlen, hogy egy magyar katona csak úgy bekerült közéjük. Erre találj ki egy jó okot, történetet.



Stilisztikailag nekem is teljesen "üres", nincsenek benne leírások, nem mutatod be a környezetet és a szereplőket sem, tartalmilag pedig tényleg tele van logikátlanságokkal. Keretnek megtarthatod ezt az írást, de töltsd ki és ebből a jelenetből csinálj legalább 2 oldalt, mert nagyon hiányos. Olvass sokat a témában!


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2013. jan. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, javítani és bővíteni fogom!
2013. jan. 31. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!