Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen hosszú regényt olvasnál...

Marton Kay kérdése:

Milyen hosszú regényt olvasnál szívesen?

Figyelt kérdés

Ha bemész egy könyvesboltba azért, hogy szórakoztatóirodalmat vásároljál, milyen vastag könyveket részesítesz előnyben?

Teszem azt, van egy 300 és egy 700 oldalas könyv egymás mellett. Az árkülönbség nem túl nagy. Legyen az első ára 3.000 Ft, a hosszabbé 4.200 Ft.


Inkább az elsőt választanád, mert elfér a zsebedben, és nem tűnik akkora vállalásnak a végigrágása?


Inkább a másodikat, mert nem érdekel, hogy vastag, legalább több órányi szórakozást kapsz az egységnyi pénzedért?


Ha az a véleményed, hogy te nem adsz 3000-et sem egy könyvért, akkor nyugodtan oszd le mind a két árat magadban egy tetszőleges számmal, és utána válaszolj.

Köszönöm mindenkinek! ;)



2017. dec. 1. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A könyv hossza nem áll semmilyen arányban a szórakozás minőségével. Elolvasom a tartalmát, beleolvasok és azt választom, amelyiket érdekesebbnek/ígéretesebbnek találom.
2017. dec. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a könyv vastagsága alapján választok. Olvastam nagyon jó 200 oldalas regényeket, és bűn rosszakat is. És zseniális 700 oldalast, illetve olyat, amit a 150. oldal után kidobtam a kukába, annyira szar volt.
2017. dec. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy.
2017. dec. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A tartalmától és az író stílusától függ, hogy melyiket fogom megvenni. Ha nagyon tetszik 5-6 ezret egy kicsit rossz szájízzel, de kiperkálok érte.


Ha a kedvenc írómtól egyszerre jönne ki egy vékonyabb, és egy vastagabb könyv, akkor is az lesz a döntő, hogy melyik sztori izgat jobban.

2017. dec. 2. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 RoseTyler ***** válasza:

Nekem a hossza, az nem lényeges szempont.

De könyvesboltba is csak rendelést átvenni megyek már. :D

(Az utolsó spontán könyvesboltbeli vásárlásom évekkel ezelőtt volt. Akkor a Ködszerzet első kötetét vettem meg, és bevállalósan egyszerűen csak a címe alapján választottam. Időm se volt beleolvasni, mert sietnem kellett, de szerencsére jó választásnak bizonyult.)

2017. dec. 2. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Számomra egy könyv ideális hossza 200 és 400 oldal között van. Természetesen sok függ a betűmérettől, mert számos könyvet azért szednek nagyobból, hogy a "kevés" szöveg többnek látsszon. Én 500 oldalnál hosszabb könyvet nem vennék, regényből biztos nem, ennyit olvasni egy témából vagy történetből képtelen lennék, egyszerűen megunnám...
2017. dec. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jane Austen mondta, hogy a jól megírt könyveket mindig túl rövidnek találja. Na, nálam is így van, nekem tökmindegy, hogy 150 vagy 1500 oldalas egy könyv, ha tetszik, akármennyit kiperkálok érte. Szerintem ez mindenkinél így van, nem csak nálam. A vastagság sose volt kimondottan szempont a könyvvásárlásnál.
2017. dec. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindegy. Lényegtelen.
2017. dec. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, milyen hosszú. Az a lényeg, miről szól.

Az ára is mindegy, ha érdekel, megveszem.

Adtam már 200 oldalas könyvért 10.000 forintot. De volt olyan 800 oldalas is, amiért még a 2.000 forintot is pénzkidobásnak találtam.

2017. dec. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!