Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy kell kiejteni? Leiner...

Hogy kell kiejteni? Leiner Laura Szjg.

Figyelt kérdés
A lányok úgy ejtik ki Cortez nevét, hogy Körtiz, de én csomó ideig úgy hallottam másoktól, hogy simán Kortez. Akkor most, hogy is van? Vagy mind2 helyes?

2018. jan. 14. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Sehogy nem jön ki a "körtiz", ha ez angol nyelvterületről eredő név. Ők eleve nem is tudják az "ö" hangot képezni, az -e hang "i"-nek ejtése pedig általában olyan szavakban van jelen ahol "ee", "ea" "eo" magánhangzók állnak egymás mellett, vagy néma -e az utolsó magánhangzó - itt sincs ilyen.


Úgyhogy valószínűleg valaki így értelmezte és szokta meg, majd ezt használja. Ha senki nem tud angolul vagy csak ráhagyják ahelyett hogy kijavítanák, így terjed el egy hülye kiejtési mód.

2018. jan. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal Korteznek kell ejteni.
2018. jan. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig "Kortez"-nek ejtem, és hallom is. Meg egyébként is. A "híres Cortezt" (spanyol) Kortez-nek ejtjük, az SzJG-s Cortez meg róla kapta a becenevét.
2018. jan. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a dokufilmben hallhatod, ahogy egy angol kiejti a spanyol Cortez nevet:

https://www.youtube.com/watch?v=A8niQ1ZAbwU

2018. jan. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Strangerthingsfan válasza:
KORTEZ!!!!!
2018. jan. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kortez, de a spanyolok kicsit máshogy ejtik a z hangot, kicsit lágyabban. De mindenképpen Kortez.
2018. jan. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Cortez nevét Korteznek ejtik és nem kötekedésből az első válaszolónak, de a név nem angol, hanem spanyol név
2018. jan. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Kortez 😍
2018. febr. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer halottam, hogy valaki Csorteznek ejti:D 5 percig sírtam a röhögéstől😂
2018. márc. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!