Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Most készítem életem első...

Most készítem életem első blogát és érdekelne véleményetek? Online olvasnivaló életem bepillantásába egy könyvön keresztül, fejezetekre bontva. Kritika jöhet maximálisan.

Figyelt kérdés
[link]

2018. jan. 22. 23:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

 

"Miként hatott az életemre arra, hogy az előkelő és a jóléti család kényszerítette a szinte gyermek házasságot?"


Hatalmas baj, ha rögtön az első mondat megállítja az olvasót, mert nem érti, mit akarsz közölni vele. Ez a mondat értelmetlen, mintha gépi fordítóval készült volna. Olvasd vissza (legalább most, mert úgy néz ki, eddig nem tetted meg), te is látni fogod.


Nagyon szépen akarsz fogalmazni, de nem megy. Költői akarsz lenni, de csak feleslegesen túlbonyolított mondatokat alkotsz és teszel egymás után, amelyeknek legnagyobb része teljesen értelmetlen, mert olyan részletek vannak bennük, mint "Milyen volt egy nehéz kövekkel kirakott utam", "Ott, ahol minden a pénzkört forog", "Mennyi gyötrődés közben lettem boldog és ez a boldogságnak mennyi árat kellett fizetnem azért, hogy később gőgös mosollyal felényesen mélypontra taszítson?" vagy "Egy dekoratív, etikus álom házas, hogyan lettem egy maffia tag diszkrét férjé?".


Ezek nem elgépelések, véletlen hibák, amelyekre azt lehetne mondani, hogy hoppá, előfordul. Ezek csak egymás után dobált szavak, amelyekből nem tudtál komplett, kerek és értelmes mondatokat összeácsolni, igazából még azt se nagyon értem, az egésznek mi a mondanivalója. Abból, amit láttam, azt a következtetést vontam le, hogy ez nagyon gyenge próbálkozás. Azt, hogy tudsz-e jobbat, nem tudom, talán próbálj meg valami mást. Valami egyszerűbbet, sokkal egyszerűbbet, amit meg is tudsz fogalmazni, mondjuk egy kétoldalas novellát a saját, valós életedről és ha az sikerül, továbbléphetsz. De ebben a stílusban nem érdemes folytatni.

2018. jan. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Már javítottam. Sajnos a rendszer automatikusan elferdített mindent. Lefordította csak nem jól az amúgy is magyar írásom...


Köszönöm a figyelmeztetést :) Hát igen, úgy elég értelmetlen a szöveg...

2018. jan. 23. 00:24
 3/18 anonim ***** válasza:

 

Látom, menet közben feltettél egy másik verziót, ami nem szerencsés, mert a különböző időpontban válaszolók nem ugyanazt látják és nem tudnak ugyanarra reagálni. A borzalmasan kusza mondatokat javítottad, legalábbis sokkal olvashatóbbak lettek, mint az első változatban, de még mindig túlbonyolítottnak látom őket. Egyszerűen sok. Ha egyszerűbben fogalmaznál, visszafogottabban (gondolok itt például a kártyaváras mondatodra), sokkal inkább egy érett és gondolkodó nő benyomását keltenéd, aki már ezerszer végiggondolta az életét és már képes logikusan és objektíven elemezni azt. Így van benne egy érezhető színpadiasság, túljátszott drámázás, ami szerintem nem tesz jót a szövegnek.

2018. jan. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
0%
En mar a tenyleges verziot olvasom. Hm sztem igeretes :) kivancsiva tettel .. hajra
2018. jan. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nem új csak sikerült a szövegfordítót megkerülnöm, magam sem tudom hogyan. A szöveg a régi csak nem kuszálta a rendszer szét.


A Kártyaváras szöveget soknak véled? Jobban bele nézve igazad lehet. Köszönöm a kritikát. Lehet a kevesebb több! Holnap délig kerül ki az első fejezet és javítás is lesz a bemutatkozón.

Örömmel olvasnám kritikád arról is. Az első irományom és bizonyára fejlődésre szorulok. A történet megvan, hiszen bennem él.. Helyesírás és szövegértés javítása biztosan elkél.

2018. jan. 23. 00:39
 6/18 A kérdező kommentje:
5- ös válaszoló, köszönöm!
2018. jan. 23. 00:40
 7/18 anonim válasza:
15%
Elottem valaszolo szerintem egyaltalan nem bonyolitott. Mert szeintem a jo konyvekbe is megtalaljuk ezeket epp ettol jok. Engem speciel bosszant a kritika amit irsz kicsit bagatellizálod a munkajat annak fuggvenyebe hogy okosabbnak es hozza ertobbnek tunj. Ott van hogy elete elso blogja tehat nem tuthatta hogy megmasitja az irast a fordito javitatllanul meg nem hagyhatja szegeny. Nem tudom honnan veszed egy bevezetobol h valaki nem erett gondolkodasu stb..bizony kell egy konyvbe a hasonlat a drama stb.. kinek mi jon be nekem bejon speciel..
2018. jan. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Idővel kiderül miért írtam ezen szavakat a bemutatkozonal és a tartalomnál. Viszont ahány ember annyi ízlés. Lehetséges hogy valóban túl soknak tűnik.... Az építő kritikákat köszönöm továbbra is. Aki pedig tudna segíteni a helyesírásban, vagy elolvasná és segítene meglátni a hibákat az kérem írjon email címemre. Köszönöm
2018. jan. 23. 00:58
 9/18 anonim ***** válasza:
67%
nem unszimpatikus az egész, ne haragudj.
2018. jan. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
nekem*
2018. jan. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!