Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti milyen betűméretben és...

Ti milyen betűméretben és stílusban szerettek könyvet olvasni?

Figyelt kérdés

#könyv #stílus #betű #betűmèret
2018. jan. 27. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom elkezdenél könyvet írni, nemde?

Én is szoktam ezt-azt összehozni és nekem van két bevált betűtípusom.

Az egyik a Bookman Old Style. 14-es betűméretet szoktam használni, mert nem szeretek hunyorogni, miközben írok és szerintem az olvasók is így vannak ezzel. Ja, és, ha beállítod erre a betűtípusra a félkövér és a dőlt funkciót, egy egész szép írott formát fogsz kapni. Szerintem teljesen úgy hat, mintha írott lenne.

A másik a Century Gothic (talán így kell írni). Ez kicsit vékonyabban használja a vonalakat, de ezt is szeretem. Szintén 14-es betűméreten.

Mindkét betűtípus elfogadja az "ő" és az "ű" betűt. Nekem ez elsődleges szempont típusválasztáskor, mert az úgy nem néz ki túl jól, ha mondjuk az egész szöveg Bookman típusú és az "ő" betű meg Arial. (ez csak egy példa volt, ezekkel nincs ilyen probléma).

A válaszom a kérdésre: Szeretem, ha a betű mérete nagy és olvasható. A stílust te választhatod ki, akár alkalmazhatod az általam írtakat is. Csak engem az zavar, ha az egyik betű különbözik a többitől, mint az "ő" esetében.

Remélem, tudtam segíteni, bocsi, a hosszú szövegért! :)

2018. jan. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi.😊
2018. jan. 27. 13:37
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyèbkènt eltalàltad. Egy könyvet írok.
2018. jan. 27. 13:37
 4/8 anonim ***** válasza:

Klasszikus nyomtatott könyv méretűt: Times New Roman vagy hozzá hasonló talpas típus, 10-12-es körüli méret. Az Kindle-n is a legkisebbet használom, hogy minél több szöveg elférjen egy oldalon.

Nekem a 14-es méret fölötti már kicsit nagy, papíron vagy e-ink kijelzőn kényelmesebb a kisebb, világító felületen jobb a picit nagyobb, hogy ne kelljen hunyorogva keresgélni. Persze számítógépen egy kattintás rázoomolni.

Az ő, ű azonos típusú megjelenítésére én is érzékeny vagyok, igénytelenségről árulkodik, ha valaki ezt figyelmen kívül hagyja.

Kiadónak szánt kézirathoz viszont nem érdemes elrugaszkodni a szabványtól: A/4, Times New Roman, 12-es méret, másfélszeres sortáv, sorkizárt szöveg és még sorolhatnám.

Ha nagyon speciális betűtípusra van szükségem (pl. webdizájnhoz, képi elemként használt szöveghez), akkor itt szoktam keresgélni; mert elég széles a paletta, ugyanakkor lehet szűrni a magyar karaktereket támogató fontokat (jobb oldali sávban Languages kategória alatt):

[link]

2018. jan. 29. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

2018. jan. 29. 19:30
 6/8 anonim válasza:

Eleinte Times New Roman betűtípust használtam, 12 pontos méretben, ugyanakkor nemrégiben átszoktam a Garamond stílusra, 11-es méretben. Nem olyan nyújtottak a betűk, vékonyszárúak, átlátható szövegképet ad, valamint az "ő" és az"ű" betűket is elfogadja. Nekem ez a stílus a kedvencem a sok közül.

Remélem, tudtam segíteni! :)

2018. febr. 4. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm☺.
2018. febr. 4. 01:54
 8/8 anonim válasza:

Kutatást végeztem anotalkon,23 embert megkérdeztem, az összeredmény:

10%: 16os

6,6666666%: 14es

3,3333333%: 10es, 12es, 13as, 18-22es, 21es, 24es

10%: nem olvas könyvet

30%: nem nyilatkozik

Nem vagyok biztos benne, hogy ezek pontos infók, mert úgy tűnt hogy néhányan csak találomra odaírtak egy számot

2023. máj. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!