Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 30-as korosztály, ajánlanátok...

30-as korosztály, ajánlanátok jó könyveket?

Figyelt kérdés
Intenzív, szórakoztató könyveket keresek sci-fi, fantasy, posztapokaliptikus vagy történelmi témában. Kedvenceim irányadónak: Patrick Rothfuss-A szél neve trilógia, Ken Follett-Katedrális trilógia, John Scalzi-Vének háborúja sorozat, Jane Austen, Salvatore.

2018. febr. 14. 22:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Dennis Lehane - Viharsziget
2018. febr. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az ember a Fellegvárban
2018. febr. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

35 vagyok. Az általad említett könyveket nem ismerem (vagyis a Katedrálist olvastam kb 20 évvel ezelőtt), de szívesen leírom, hogy nekem mostanában mik jöttek be. Igyekszem a témákhoz illően írni, bár én meglehetősen kedvelem az ifjúsági (vagy hogy divat mostanában nevezni? young adult?) könyveket.


némileg postapokaliptikus témába beillik: Madarak a dobozban, Wayward Pines trilógia

Történelmi: Outlander sorozat

Sci-fi: A marsi


Nem a megadott témákhoz illik, de a Silber trilógia (ifjúsági, kicsit romantikus, misztikus) és a Párválasztó sorozat (utopisztikus, romantikus, de nem csöpögősen).


Illetve nem olvastam még, de régóta várólistás a Leviatán trilógia (történelmi, sci-fi), a Csodaidők sorozat, a végtelen horizont, és Böszörményi Rémálom trilógiája (ebből az elsőt olvastam, poszapokaliptikus, misztikus, fantasy, és nagyon jó).

2018. febr. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Andrzej Sapkowski: A vaják (sorozat)
2018. febr. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi,ment a zöld mindenkinek. Vajákot már olvastam,de sajnos nagyon nem tetszett. A többi ajánlottat megkóstolom :)
2018. febr. 15. 18:39
 6/6 anonim ***** válasza:

Brian McClellan: Vérrel ​írt ígéretek

Ildefonso Falcones: A ​tenger katedrálisa

Robert Charles Wilson: Pörgés

Steven Erikson: A ​Hold udvara

Robin Hobb: Az ​orgyilkos tanítványa

Brandon Sanderson: A ​Végső Birodalom

Umberto Eco: A ​rózsa neve

Brandon Sanderson: Elantris

Lian Hearn: A ​fülemülepadló

Joe Abercrombie: A ​penge maga

Szerb Antal: A ​Pendragon legenda

Jack Campbell: Rendíthetetlen

2018. febr. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!