Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Amatőr írók! El szoktatok...

Amatőr írók! El szoktatok néha akadni? Ha igen, miért, ha nem, miért nem? Hogyan oldjátok meg ezt a problémát?

Figyelt kérdés

Én régebben volt úgy, hogy elakadtam. Megvolt a fejemben a vázlat, de egyszerűen semmi kedvem nem volt a soron következő jelenethez, vagy nem tudtam azonosulni valamelyik szereplővel. Ezért volt olyan is, hogy félbehagytam a történetet.

Mostanában azonban már nem annyira szoktam elakadni. Olyan van, hogy 1-2 hétig nem írok, de ez szerintem nem számít elakadásnak, hiszen nem határidőre kell elkészülni. Akkor írok, amikor van ihletem. Néha írok ihlet nélkül is, de ritkán, mert ezek sosem lesznek igazán jók, később általában ki is törlöm őket.

-Ti szoktatok így járni?

-Mindig csak akkor írtok, ha van ihletetek?

-Vagytok néha úgy, hogy már nagyon hiányzik egy szereplő, ezért láttok hozzá újra egy régebbi történethez?

-Ha nem boldogultok egy jelenettel, amelyet viszont nme igazán lehet kihagyni, mit tesztek?



2013. máj. 14. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Én szoktam "elakadni".Ez lehet,hogy hülyén fog hangzani,de ha nem boldogulok egy jelenettel,amit nem tudok kihagyni,bemegyek aludni.Általában megálmodom a történetet.Egy éve is így kezdődött,ez az "írni akarok" dolog.Álmodtam már többször ugyanazt,aztán eldöntöttem,hogy leírom,és íme,egy év eltelt azóta,és már a 600 oldalt minimum leírtam. :D De szerintem ha befejezem,ott marad örökké a gépemen,de biztos nem fogok kiadatni.Nincs hozzá bátorságom. :)


19/L

2013. máj. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Persze. Pont úgy vagyok vele, mint az első. :)
2013. máj. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

én alapból tartalmat írok minden fejezethez, részhez, tehát a történet alakulását nem felejtem el. viszont annak nem látom értelmét, hogy akkor is neki álljak írni amikor semmi kedvem.


bár én csak novellákat, illetve 1 kisregényt írtam eddig, illetve verseket. Most készül a 2. kisregényem. És már csak 1 fejezet lenne hátra. csak még nem jött el az ideje:)


én azt terveztem, hogy kinyomtatva bespiráloztatom, és itt lesznek a szobában.


Én általában harcjelenetekkel szoktam bajban lenni, (most pl vámpírok és démonok között folyik a harc), azt viszont nem lehet kihagyni. Ilyenkor a férjem szokott segíteni. Ő több akciót látott már:)


27/N

2013. máj. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!