Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Keresztény könyvhöz ötletek?

Keresztény könyvhöz ötletek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Rendkívűl szeretnék írni egy keresztény rörrénetet - elmondani benne azt, amit én is megtapasztaltam, amit tanultam.

Az a helyzet, hogy nem tudom, kinek a szemszögéből írjak. Ki legyen a főszereplő? És mi legyen a fő cselekmény? Szóljon egy lányról, aki már megtért, vagy valakitől, aki a könyv előrehaladtával találkozik Istennel...


Ha bármi olyan ötletetek van, amit szívesen olvasnátok, vagy szerintetek érdekes, kérlek írjátok le.


Előre is köszönöm, áldott napot nektek! :)



2018. márc. 18. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Már a vallas témában feltetted ezt a kérdést, bemásolom ide, amit ott válaszoltam:


"Mi nem mondhatjuk meg, miről írj. Akkor írj, ha van megfelelő témád és fantáziád hozzá. :)


Az itt felsorolt ötletek jók, de megfelő fantáziával és kreativitással kell kivitelezned őket, hogy ne legyen nagyon szájbarágós és nyálas, hogy az ateisták ne azt mondják rá, hogy "keresztény propaganda", hanem egy nem hívőnek is tudjon élményt nyújtani. :)"

2018. márc. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!


A "ha nem tudod, miről írj, akkor ne írj"-elv rengeteg dolog miatt nem helytálló.

1. Tudnék miről írni, csupán rengeteg ötletem van, kiváncsi vagyok, hogy az emberek, akik elolvassák a kérdést, mivel színesítenék az írást. Hogy ne csak a saját fejem után menjek, hanem tényleg belegondoljak, hogy mégis, hogyan lesz a könyv a legjobb.

2. Ha valaki írni akar, alapvető, hogy van egy elképzelése. Leül a gép elé, elhatározza, hogy most egy kis romantijus valamit leír. Elkezdi, a történet pedig alakul. Vagy gondosan kitalálja előre.

3. Gonosz dolog azt írni, hogy ne írjon. Ha szereti, hajrá! Nem az ő művének kell a következő bestsellernek lennie!


Remélem, érted, miért nem tetszett a válaszod. Inkább válaszolj az eredeti kérdésre: szerinted melyik a legérdekesebb?


Az Úr segítsen!

2018. márc. 18. 22:24
 3/3 anonim ***** válasza:

Csatlakozva az elsőhöz mi nem mondhatjuk meg miről írj, ezt neked kell kitalálnod. Ott csak gondok szoktak lenni, hogyha megmondják neked, mert akkor lehet olyan témát adnak a számodra, amit nem tudsz olyan jól megírni.

Én úgy szoktam, hogyha van sok ötletem akkor különböző szempontok alapján mindig leszűkítem őket, szelektálok közöttük, pl.: melyik illene tényleg a témához, stb.

2018. márc. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!