Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek Cassandra...

Mi a véleményetek Cassandra Clare könyveiről?

Figyelt kérdés

2018. márc. 25. 12:42
 1/4 Vera27 válasza:
Csak ajánlani tudom a végzet ereklyének az összes részet . Valamint a pokoli szerkezeteket .
2018. márc. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%
Ponyva.
2018. márc. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én szeretem őket, sokkal jobb A Végzet Ereklyéi is, mint filmben. Ahogy az már lenni szokott.

Én éppen Magnus Bane sorozatát olvasom, de az előbbivel kell kezdeni. Ajánlani tudom :)

2018. márc. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igazából kissé vegyes érzéseim vannak.

Végzet ereklyéi:

Amikor a Csontvárosnak nagy reményekkel nekiálltam, csalódnom kellett, mivel számomra nagyon vontatottan indult be a dolog, folyton történt valami, de nem nagyon léptünk egyről a kettőre. Lassan haladtam vele, hónapokba telt, mire elolvastam, pedig hasonló vastagságú könyveket egy-két nap alatt kiolvasok. A végére azonban beindultak az események, érdekes dolgok derültek ki, és leesett az állam, mert nem számítottam a nagy csattanóra, és érdekelt, hogy ebből vajon mi lesz, szóval folytattam. A következő részek ezerszer jobbak voltak, és azokat már tényleg élveztem, sok karaktert megszerettem.

Ami viszont az egész Végzet Ereklyéi sorozatban zavart, az nem az írónő hibája, hanem a kiadóé; látszik, hogy nincs lelektorálva, rengeteg helyesírási hiba maradt benne, néha a szereplők neve van felcserélve. Lehet, ha másik kiadást veszel, az javítva van, de nálam ilyen.


Pokoli szerkezetek:

Szerelmi háromszög, amit általában nem szeretek, de itt egész jó volt. Tetszett, hogy összefügg a másik sorozattal. A karakterek már az elejétől szimpatikusak, habár Will és Jace nagyon hasonló személyiséggel rendelkezik. Az 1800-as évek végén játszódik, én pedig szeretem a régebben játszódó történeteket, szóval ez is plusz. Szerencsére itt már átnézték a szöveget, teljesen élvezhető volt, nem zavartak meg elírások.


Gonosz fortélyok:

A szereplők már a V.E. végén fel lettek vezetve, ott még kiskamaszként szerepeltek, érdekes volt látni, hogy hogyan változott meg az életük, és azzal együtt ők is. Julian teljesen más, mint Jace, vagy Will, de nagyon szerethető, tényleg imádom őt is.

Csakúgy, mint a fentiek, ez a történet is fordulatos, és feltűnnek benne a már jól ismert szereplők a másik két sorozatból, aminek én örülök.


Bane krónikák, Történetek az árnyvadász akadémiáról:

Én ezeket az Éjfél kisasszony és az Árnyak ura között olvastam, szóval így sajnos voltak spoileres dolgok... pontosabban csak egy, de az nagyon rossz volt:(

Nagyon tetszett, hogy sok dolgot megtudunk Magnusról, és hogy feltűnnek olyan szereplők is, akik majd a Last hoursban fognak szerepelni (James<3), ezek nélkül is érthető a G.F., de tényleg hozzáad, mivel sokszor feltűnnek az ott szereplő karakterek.


Érdemes elolvasni, hatalmas, érdekes, fantasztikus világot kapunk, de kissé nehézkesen indul a dolog.

2018. márc. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!