Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írok egy fantasy történetet....

Írok egy fantasy történetet. Mi a véleményetek a kezdésről?

Figyelt kérdés

(Itt nem tudok dőlt betűtípussal írni, de ami jelen időben van, a lírai én akkori gondolatait tükrözi, ami múlt időben van, az a történet elmesélése. Remélem érthető.)


Amire kíváncsi lennék, hogy szerintetek ez egy olyan kezdés-e, ami felkelti az érdeklődést és arra késztet, hogy tovább olvasd?

Építő kritikát szívesen fogadok. Köszi ha elolvassátok.



,,Mivel a busz éppen előttem ment el - jellemzően -, gondoltam, inkább gyalogolok, mint hogy megvárjam a következőt. Bedugtam a fülesemet és zenét hallgatva elkezdtem sétálni a suli felé.

A harmadik sarok után megláttam közeledni egy cigarettázó srácot. Azonnal elfordítottam a fejem a fal irányába és nagy levegőt vettem, hogy ne kelljen belélegezni a füstöt, ha odaér.

Csakhogy a hideg téli levegő miatt elkezdtem köhögni, ráadásul mikor leguggoltam, hogy kivegyem a vizet a táskámból, kiesett a telefon a zsebemből.


Jól vagy? - hallottam meg mellőlem a srác hangját, amikor abbahagytam a köhögést.

Miután ittam a vízből, felnéztem rá. Te jó ég! Addig észre sem vettem, hogy mennyire helyes. Sőt, ő tipikusan az a srác, aki után kétszer is megfordul az ember az utcán.

Persze… - válaszoltam bambán, de ez valószínűleg csak reflex volt, inkább a szemeit figyeltem. Aztán összeszedtem magam - a francba, összetört a telefonom - állapítottam meg, miközben a srác megfogta a kezem és felhúzott.

Úristen, bocsánat, nem akartam… - kezdett el azonnal magyarázkodni, közben pedig összevissza hadonászott a kezeivel.

Ugyan már, nem a te hibád, én voltam béna.

Dehogynem, a cigifüst miatt volt, igaz?

Nem azért köhögtem, egyébként is meg vagyok fázva - mondtam - izé, bocs, most mennem kell suliba. Hát, öhm, köszi.

Ja, persze, igen, nekem is. Nincs mit - mondta zavartan.

Ezután olyan furcsa pillantással nézett rám, mintha gondolkozna valamin, éppen eldöntene magában valamit.

Egy kis habozás után elmosolyodott, majd ránézett a combomra. Ez most mi volt?

És elindult abba az irányba, ahová eredetileg tartott. Arra egy iskola sincs, most hova a fenébe megy?

Na jó, én ezt nem értem.


Kavarogtak bennem az érzések és a kérdések. Úgy döntöttem, a késés- és a telefonösszetörés-féle “megfognakölni" problémák megoldását későbbre halasztom, és inkább meglesem, hogy merre megy a srác.

Viszont ahogy visszafordultam, nem láttam senkit az utcában. Már épp újra elindultam volna, mikor a szemem sarkából megpillantottam valamit az egyik ház falán. Ez eddig nem volt itt, gondoltam.

Egy graffiti. Őszintén szólva, először nem tudtam kinézni, hogy mit ábrázol. Aztán egy kicsit meglepődtem, mikor felismertem benne saját magamat. És azzal a lendülettel a falfestmény el is tűnt.

Valaki magyarázza már el, hogy most mi a franc történt?!"



2018. ápr. 29. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Túl rövid. Némelyik mondatot kissé mesterkéltnek érzem, a gondolatokat, párbeszédeket nyugodtan közelísd a beszélt nyelvhez.

A leguggogoltál telefon kiesett fejtsd ki bővebben, nem világos hogy miért csak guggolva tudsz inni

2018. ápr. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
És miért a combodra nézett csak? Máshová nem is nézett? Akkor még ott állt vagy épp elment?
2018. ápr. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket!

Azt a részt úgy gondoltam, hogy leguggolt, hogy kivegye a táskájából a vizet. Megnézem és megpróbálom érthetőbben leírni.

Talán azért ilyen, mert igyekeztem nem túlmagyarázni a dolgokat és nem ismételni túl sokat, mert féltem hogy ezektől unalmas lesz az írás.

A combos rész később kiderül, az jó hogy megkérdezted, mert ezek szerint felkeltette az érdeklődésedet.

2018. ápr. 29. 16:53
 4/8 anonim ***** válasza:
A főszereplő lány tipikusan az a karakter, aki mindig bosszankodik magában valamiért, és próbál menőnek látszani, de közben még az átlagnál is jóval bénább, ahogy azt a fenti szituációban is olvashattuk. A sráccal nincs baj, végre nem egy bunkó hímnemű karakter, ami tök jó, de egy kicsit átestél a ló túloldalára, mert túl szubmisszív. Nem követett el semmit, joga van dohányozni, mégis bocsánatot kér a főszereplőtől és úgy asszisztál a bénázásához, mint egy pincsikutya. Szóval a srác lenne egy kicsit magabiztosabb, de leginkább a főszereplő csajjal van a probléma. Lehetne kedvesebb, és elhagyhatná ezt a menőző mentalitást.
2018. ápr. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha kicsivel több lenne, úgy nagyjából kétszer ekkora, részletről már tudnánk vagy legalábbis én tudnék mondani rendes véleményt.

Ami nekem így elsőre lejön, hogy túl gyors a tempó, ha ez a kezdés, kellene egy kis bemelegítés is, a főszereplőnkről, főleg ha E/1-ben írsz.

2018. ápr. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem meg jól írsz. És ahhoz képest, hogy kicsit tipikus tinilányos történetből indít, azt a hatást elérte amit szerettél volna. Jó a tempó, egyáltalán nem kell tovább részletezni mit miért, egyértelmű volt, valószínűleg a többieknek is csak azért tűnt fel jobban mert nem csak úgy olvasták mint sztorit, hanem rögtön elemezni is próbálták.

Muszáj tippelnem! Párhuzamos világ/időutazás? :)

2018. ápr. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

béna


több stilisztikai és helyesírási hiba i van benne.


a történetvezetésről és karakterábrázolásról meg inkább nem mondanék semmit.

2018. ápr. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem tervezek benne párhuzamos világot, időutazást meg végképp nem, az túl bonyolult és talán kicsit elcsépelt téma (nem mintha amiről írni akarok, nem lenne az).

Egy különleges képességet terveztem kidolgozni, de ez a képesség egyedi, ilyet nem találtam más művekben.

Köszönöm a kommenteket!

2018. ápr. 30. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!