Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha kitalálnék egy történetet,...

Ha kitalálnék egy történetet, ami nem tucat, viszont varázsvilága van, amit Rowling úgymond már meghódított, viszont újszerűnek lehetne mondani. (részetek lent)? 16/l

Figyelt kérdés

Nagy álmom, hogy író lehessek. Kicsi koromban, amikor utáltam olvasni, írni meg nem szerettem, a saját kis történeteimet, vagyis lényegében a történetet elejétől, vagy elejétől a végéig leírtam tömören, aztán a főbb karaktereket is megrajzoltam, a többit meg lejátszottam a fejemben.


Van egy történetem, amihez mindig, fokozatosan írok hozzá, mint például a szereplőket. Varázsvilágban játszódik, amit Rowling úgymond már meghódított. Véleményem szerint a történet jó, a fejemben elképzeltem, lejátszottam, ezt-azt javítottam. A probléma az, hogy még nem olyan jó a fogalmazásom, illetve a szókincsem. Nem rossz, hacsak a kortársaimhoz, vagy igazából az osztálytársaimhoz hasonlítom, akkor jó vagyok, viszont... Nincs meg úgymond az a szint, amit a történethez akarok. Ez most hülyén fog hangzani, de tudom mit akarok papírra, avagy a képernyőre vetni, tisztán látom is a fejemben, mégsem tudom úgy visszaadni, és úgy leírni, hogy azt megfelelőnek érezzem. Egyelőre csak írogatom az ötleteket, eddig összejött 30 oldal, és még sehol a vége. Szakközépben tanulok jelenleg, amit el is fogok végezni, szakközép után le fogom tenni az érettségit, azután pedig OKJ-ra megyek. Viszont én írással szeretnék foglalkozni. A fejemben lévő ötleteket és történeteket imádom, ahogy leírni is, és látni a fejemben az elképzelt jelenetet, ahogy azt is, amikor valaki egy történetemet olvassa, és tetszik neki. Viszont az írást nem lehet tanulni. Ahogy gondolom mindenki, én is szeretnék valamit elérni, és saját erőmből, és amire büszke vagyok, a fantáziámból szeretném ezt elérni. Elhatározással szerintetek lehetséges megvalósítanom, hogy jó, és ismert író legyek?



2018. máj. 5. 17:12
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
66%

Miért kéne egy írónak bölcsészkarra járnia? Ez egy óriási hülyeség.


Ennek a demotiváló szövegnek sincs sok értelme. A kérdező 16 éves. 16 évesen senkinek sem túl gazdag még a szókincse és a profi írok sem fossák magukból a barokk körmondatokat.

Kb. mindenhol arról beszélnek, hogy az első 1000 oldala mindenkinek szemét/kuka. Onnantól kezd csak fejlődni az írás képessége.


Mindenhez gyakorlás kell. Egy művész sem profi már az elején.

2018. máj. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
0%

"Miért kéne egy írónak bölcsészkarra járnia?2


talán azért, mert az a legjobb hely, hogy tanuljon, fejlődjön, képezze magát, és olyan műhelymunkában vegyen részt, ami az írói törekvéseit előmozdítja.


vagy szerinted hova kéne járnia? OKJ-ra, műszaki karra?


igen, olyan világot élünk, hogy mindenki azt mantrázza, csak kitartás kérdése, és a legvadabb álmaid is valóra válnak.

azért van annyi kiégett, boldogtalan ember.


szerintem sokkal jobb reálisan szembenézni a tényekkel és racionálisan gondolkozni.


16 évesen már nem gyerek, az irodalmi tehetség ebben a korban már bőven megmutatkozik, sokan már ekkorra publikálnak.

2018. máj. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
77%

Pl. műszakira igen, de mindegy.

Egy csomó író van, aki nem bölcsész a fantasy és scifi írók sorában.

Pl. Asimov, Crichton, hogy nagyobbakat említsek.


Az egyetemen a sok lexikális tudás felszívása szerintem senkit sem tesz jobb íróvá. Max ha nagyon gyakorlatközpontú az oktatás.

2018. máj. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
0%

igazad van, én vagyok a hülye, minek is tanulni célirányosan, olyan semmiségeket, mint kultúrtörténet, műfajelmélet, stilisztika, irodalomtörténet, kreatív írás, nyelvek.


ebből a kiscsajból meg nagyobb író lesz, mint JKR-ból, én kérek elnézést, hogy mertem mást mondani.


és hát olvasni sem kell hozzá, meg semmi.


OKJ-val, közepesnél gyengébb olvasottsággal, szar helyesírással, ellenben baromi nagy önbizalommal és irreális jövőképpel simán lehet ma már bárkiből bármi.


hajrá!

2018. máj. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
54%

Az irodalmi tehetség is gyakorlat kérdése. Ha valaki 7 éves korától ír meg olvas (és foglalkoznak is vele felnőttek), az persze, hogy jobb 16 évesen. A gyerekek egy része megkapja a támogatást otthon vagy suliban. De nem mindenki ilyen szerencsés.

Azért, mert valaki tehetségtelen valamiben ennyi idősen, még nem azt jelenti, hogy az is marad belőle.

Azért van inkább annyi boldogtalan ember, mert elhitetik velük, hogy nincs tehetségük.

Pedig a hiba abban is lehet, hogy pl. az oktató tehetségtelen.


Én ezt saját magamon tapasztaltam. Síkhülye voltam matekból és fizikából gimiben. Aztán utolsó évben volt egy tanárváltás, amikor olyan oktatót kaptunk, aki tudott magyarázni és kísérletekkel is színesítette az órákat. A gimi legszigorúbb tanára volt, mégis sorra kaptam az ötösöket, mert már értettem, hogy miről van szó. Ellentétben az elnéző tanár óráival, aki nem fektetett abba energiát, hogy normálisan elmagyrázzon valamit.


A lényeg, hogy az emberekkel könnyű elhitetni, hogy nem való nekik valami, nem értenek hozzá. Pedig az egészhez csak rossz a hozzáállásuk.

Ezért nem szabadna másokat demotiválni, főleg ilyen korban. A legrosszabb persze az, amikor szülőtől, meg tanártól jön, de azért interneten is megvan a negatív hatása.

2018. máj. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
70%

Célirányosan akkor éri meg tanulni, ha valakit mélyebben érdekel az irodalom, mint tudomány.

Ha valaki szimplán író akar lenni, akkor ez teljesen felesleges. Ami érdekli, azt meg tudja keresni neten is.


Nyelvhez pedig egy jó magánoktató kell és nem egyetem. Na meg idegen nyelvű könyvek olvasása/hallgatása.

2018. máj. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
32%

látom szereted a demotiválni szót.


azzal én sem értek egyet, de azzal sem, hogy elhitessük, hogy terem számára babér.


gondolkozzál már, bszki!


és legyél már reális, tényszerűbb.


mutass nekem okj-s kiscsajokat, akik ilyen helyesírással és olvasottsággal, mint a kérdezőé, irodalmi sikereket értek el, és írásból élnek.


mivel én ismerem a könyvszakma működését, és több kortárs írót is, ezért talán nagyobb rálátásom van, mint neked.

2018. máj. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

"Célirányosan akkor éri meg tanulni, ha valakit mélyebben érdekel az irodalom, mint tudomány."



ha ebből akar pénzt keresni, az szerintem elég indok ahhoz, hogy elvégezze.


"Ha valaki szimplán író akar lenni, akkor ez teljesen felesleges."


sziplán író... az agyad szimpla!


teljesen felesleges tanulni bölcsészkaron, ha író akarsz lenni?


hogy lehetsz ennyire ostoba, hogy ezt így kijelented?

2018. máj. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
54%

Szerinted miért írtam, hogy gyakorolni és fejlődni kell?

Nem arról van szó, hogy ilyen helyesírással legyen befutott író, hanem arról, hogy gyakorolnia kell és akkor megvan az esélye.

Ha tényleg benne vagy a könyvszakmában, akkor feltételezem a kedvenc részeid a szájbarágós írások.

De nehezen hiszem el, ha egyszer ennyire korlátolt vagy.


Nem mindenkinek a szíve csücske a bölcsész kar. Szóval nem teljesen értem, hogy miért kéne valakinek 3+2 évig valami olyasmit tanulnia, ami csak pár részletében érdekli?

Az írók nem kultúrtörnéttel, meg műfajok elemzésével foglalkoznak.

Ha te ezt tanultad, azzal nincs probléma. De nem előfeltétele az írásnak.

2018. máj. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

a bölcsészkar szót egybeírjuk!!!


mivel lövésed nincs az irodalmi élet működéséről, ezek szerint bölcsészkar környkén sem jártál, és semmi közöd a magyar könyvszakmához, ezért a nagyon okos tanácsaid sem mérvadóak számomra.


totál laikusként, a területet nem ismerve lököd a teljesen ostoba gondolataidat.


szerintem ne égesd magad ennél jobban!

2018. máj. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!