Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha kitalálnék egy történetet,...

Ha kitalálnék egy történetet, ami nem tucat, viszont varázsvilága van, amit Rowling úgymond már meghódított, viszont újszerűnek lehetne mondani. (részetek lent)? 16/l

Figyelt kérdés

Nagy álmom, hogy író lehessek. Kicsi koromban, amikor utáltam olvasni, írni meg nem szerettem, a saját kis történeteimet, vagyis lényegében a történetet elejétől, vagy elejétől a végéig leírtam tömören, aztán a főbb karaktereket is megrajzoltam, a többit meg lejátszottam a fejemben.


Van egy történetem, amihez mindig, fokozatosan írok hozzá, mint például a szereplőket. Varázsvilágban játszódik, amit Rowling úgymond már meghódított. Véleményem szerint a történet jó, a fejemben elképzeltem, lejátszottam, ezt-azt javítottam. A probléma az, hogy még nem olyan jó a fogalmazásom, illetve a szókincsem. Nem rossz, hacsak a kortársaimhoz, vagy igazából az osztálytársaimhoz hasonlítom, akkor jó vagyok, viszont... Nincs meg úgymond az a szint, amit a történethez akarok. Ez most hülyén fog hangzani, de tudom mit akarok papírra, avagy a képernyőre vetni, tisztán látom is a fejemben, mégsem tudom úgy visszaadni, és úgy leírni, hogy azt megfelelőnek érezzem. Egyelőre csak írogatom az ötleteket, eddig összejött 30 oldal, és még sehol a vége. Szakközépben tanulok jelenleg, amit el is fogok végezni, szakközép után le fogom tenni az érettségit, azután pedig OKJ-ra megyek. Viszont én írással szeretnék foglalkozni. A fejemben lévő ötleteket és történeteket imádom, ahogy leírni is, és látni a fejemben az elképzelt jelenetet, ahogy azt is, amikor valaki egy történetemet olvassa, és tetszik neki. Viszont az írást nem lehet tanulni. Ahogy gondolom mindenki, én is szeretnék valamit elérni, és saját erőmből, és amire büszke vagyok, a fantáziámból szeretném ezt elérni. Elhatározással szerintetek lehetséges megvalósítanom, hogy jó, és ismert író legyek?



2018. máj. 5. 17:12
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
53%

A mondatokat pedig nagy betűvel kezdjük.

Angol szakon voltam fél évet, de nem volt szimpatikus a légkör (hozzád hasonló emberek miatt), ezért váltottam valami hasznosra.


Neked nem adtam tanácsokat. Ahhoz képest, hogy bölcsész vagy, a szövegértelmezésekkel meggyűlik a bajod. A kérdezőnek írtam, hogy érdemes gyakorolnia.

Neked akkor nem javaslom, hogy gyakarolj szövegeket értelmezni, mert már így is elég nagy tahó vagy.


Viszont ha ennyire nagy a nyomás ebben a könyvszakmában, hogy itt kell levezetned a feszültséget 16 éveseken, akkor látod lehet tényleg nem érdemes elvégezni ezt a bölcsészkart.


Bocs, hogy vannak gondolataim. A bölcszészektől nem kaptam engedélyt, hogy legyenek. :(


Visszatérve a demotiváláshoz, nem hittem volna, de simán elvetted az ember kedvét attól, hogy bármit is támogasson, aminek köze van a magyar könyvszakmához, kiadóilag vagy író által.

Ha csak belegondolok abba, hogy esetleg ott dolgozol vagy ismersz vlakit (és akkor nyilván kedvel) máris elkap az undor, mert automatikusan feltételezem, hogy hozzád hasonló személyiség.

Eskü próbálom legyőzni az előítéleteket, de te akkor bunkó vagy, hogy ehhez emberfeletti erő kell.

2018. máj. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
0%

*vlakit = valakit

a kedvedért

2018. máj. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
47%

ha tudnád, de nem tudod, a netnyelv elbírja a kisbetűs írásmódot, mert ez informális közlésnek számít, és én mindig kisbetűvel írok fórumba és sms-t is, sőt, barátoknak mailt is, mert így gyorsabb, DE ez nem helyesírási hiba, hanem teljesen elterjejdt praxis.


köszönöm, hogy megkímélted magadtól a bölcsészkart, aki ilyen nagyképűen és lekezelően nyilatkozik, plusz le sem tudja helyesen írni a bölcsészkar szót, annak nincs ott keresnivalója.


én nem a könyvszakmában dolgozom, azt mondtam, rálátásom van, mert olyan emberek vesznek körül, családtagok.

2018. máj. 7. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
48%

# 23 ne mérgelődj, nézz szét, ilyen világban élünk!


A sajtó nyelve is lebutult, pongyolán fogalmaznak, sok a helyesírási hiba.


Előtted szóló és a kérdező jól reprezentálják a mai világszemléletet; legyenek égbe szökő álmaid, nem baj, ha nincs elég tálemtumod vagy tudásod, elég, ha kellően ambiciózus, pofátlanul elbizakodott vagy.

2018. máj. 7. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Ilyen butaságokat azért ne írjunk már, hogy csak akkor lehet valaki jó író, hogyha egyetemen bölcsésszak valamelyikére megy tanulni.

Mitől lesz valakinek jobb tudása az íráshoz pusztán azért, mert kultúrtörténetet, irodalomtörténetet és egyebeket tanul? Nem ettől fog megtanulni jól fogalmazni, nem ettől fog tudni leíró írásban bemutatni a helyszíneket, nem ettől lesz saját stílusa, ésatöbbi.


Kérdező: az írást igenis lehet tanulni. Sok gyakorlás kell hozzá, de az írás tanulás útján fejlődik. Ehhez viszont két dolog kell: 1. írni állandóan, mindegy mit, naplót is lehet, csak az a lényeg, hogy gyakorolj 2. olvasni, de abból is baromi sokat, hogy lásd egy-egy eseményt mások miként írnak le, például egy veszekedést, ésatöbbi.

2018. máj. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Annak tényleg baja lehet azzal, ha valaki ambíciózis, aki elment bölcsészkedni, mert máshoz nem ért. De akkor sem a neten kéne kiélnetek ezeket a kudarcokat.


Komolyan nevetségesek az "érveitek". Ne legyenek valakinek céljai, mert ti bölcsészkaron tanultok. lol?

Nektek lehet nem voltak és ezért jártatok oda.


Jaaa, amúgy tudom, az való a bölcsészkarra, aki szerint a Holdon nincs gravitáció. Azt a videót én is láttam.


Ráadásul olyan agresszíven ugrotok neki másnak, hogy a leírt szöveget is képtelen vagytok értelmezni. (Hogy a fenébe tettétek le az érettségit?)

A kérdező fantasy író akar lenni, sehol sem írta, hogy olyan gazdag lenne, mint Rowling. Egy varázsvilágról akar írni, mint Rowling. Ez volt az alapkérdés.


A másik hülyének.

"legyenek égbe szökő álmaid, nem baj, ha nincs elég tálemtumod vagy tudásod"


Szerinted mi motivál egy embert arra, hogy megszerezze a tudást? Tudom, bölcsészkaron nem tanultok genetikát, de a tudás nem öröklődő tulajdonság. Mindenkinek magának kell seggelnie érte. Ahhoz pedig nem ártanak álmok sem, hogy az ember lássa, miért is érdemes leülni és tanulni.


Jaj, hopsz...a másik bölcsészmérnök ezt megint úgy fogja értelmezni, hogy valakinek tanácsot adtam és újra ír rá valami parasztságot. :(((

2018. máj. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Na ezt még muszáj.


"aki ilyen nagyképűen és lekezelően nyilatkozik"


Te néztél már tükörbe? Esetleg nem szabad, mert összetörnek?

2018. máj. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
26: Ez már jó ideje megfigyelhető jelenség. Az ilyeneknek sokszor az a bajuk, hogy ők nagylendülettel jelentkeztek a bölcsész szakokra, mert így lehet belőlük író és nem tetszik nekik, ha más ezt a fölösleges részt kiakarja hagyni és tényleg csak írni akarna.
2018. máj. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Májusi kérdés, szóval nem tudom elolvassa-e valaki még ezt a választ, de hátha…

Szóval, akad itt pár válasz, ami nekem nem kicsit keserűnek és kioktatónak hangzik. A valóság azért ennyire nem savanyú citrom, még ha nem is éppenséggel egyszerű.

Oké, nézzük a tényeket! Az írás egyrészt valóban munka - folyamatos gyakorlást és kitartást igényel, hogy fejlődni tudj, szóval a siker nem jön gyorsan. Másrészt sajnos az is igaz, hogy nem túl valószínű, hogy magyar íróként egyedül az írásból meg tudsz élni (ugye kicsi az itthoni piac). Ezek voltak a rossz hírek, de itt még nem kell rögtön menekülőre fogni.

Tizenhat vagy, szóval még bőven van időd eldönteni, illetve kitapasztalni, hogy mennyire fontos neked az írás, mennyi energiát akarsz belefektetni, vagy mennyire hosszú távon folytatod tovább stb. A színes fantázia, és a kreativitás egy jó kiindulópont, sok területen lehet őket hasznosítani.

De ha kedvet érzel az íráshoz, akkor írj és olvass minél többet! Az írás igenis tanulható. Az, hogy azt érzed, hogy nem tudod még tökéletesen visszaadni a „mozit”, ami a fejedben van egy kezdő írónál tökéletesen normális. Majd idővel, minél többet írsz, annál jobban sikerül. Csak azért, mert még nem megy az írás azon a szinten, ahogy szeretnéd, ne hidd el senkinek, hogy tehetségtelen vagy, vagy hogy fel kell adnod. Ez olyan, mint amikor valakinek, aki nem sokat rajzolt, az orra alá oda nyomnak egy papírt meg egy tollat, hogy skiccelje le a Mona Lizát, aztán ki jön belőle egy pálcika emberszerű valami… (már csak ha a saját tapasztalatomból is indulok ki ;))

A stílusodat úgy fejlesztheted leggyorsabban, ha a novellákat írsz mert azok rövidebbek, és gyorsabban be lehet őket fejezni mint egy regényt – és azáltal is tanulsz, hogy befejezel valamit. (Ha nagyon regényíráshoz van kedved, akkor vágj bele, de esetleg próbálj meg mellette igy is novellázni, mert a regényírásnál gyakori probléma szokott lenni, hogy félúton elmegy az ember motivációja, és a történet abba marad a közepén.) A kreatív írás egyes aspektusait Amerikában egyébként tanítják is, pl. hogy alkoss meg szereplőket, hogy építsd fel a történetedet, hogyan építs világot a szereplőid köré stb. Magyar oldalak, amik ezt feldolgozzák pl.: [link] [link] Ha jól megy az angol, akkor esetleg rákereshetsz Brandon Sanderson nevére, aki egy elismert amerikai fantasy író, és ingyen elérhetővé teszi az írással kapcsolatos előadásait a youtubeon. (Azt azért hozzá tenném, hogy ezek az írástechnikai anyagok nem pótolják magát az írást, csak kiegészítik.)

Attól pedig nem kell tartanod, hogy Rowling már „elhódította” a varázsvilágos terepet, mert rajta kívül is rengeteg fantasy író volt és lesz, szóval neked is juthat még hely, ha kellően érdekeset alkotsz.

Fuh, ez most kicsit hosszabbra sikerült, mint eredetileg terveztem… Mindenesetre sok kitartást kívánok neked ahhoz a történethez, meg aztán hajrá! 😊

2018. júl. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:

Kicsit későn találtam meg ezt a kérdést,de annyira felidegesitettek a válaszok...

Ennyire lehuzo, undorító,okostojas embereket ritkán látni.Itt osszátok az észt hogy ti ezt meg azt javasolnatok,sőt nem is csak finoman probaltok tanácsot adni hanem parancsolgattok neki.

Ez az álma,nektek is van vagy volt álmotok,mindenkinek van.

Ahelyett hogy őt próbáljátok lehuzni mert akármennyi tehetsége is van hozzá,az ő feje.Az ő fantáziája,az ő fejének szüleménye és ez gyönyörű.

Ráadásul olyan lenezoen mondtok neki dolgokat hogy ő csak hírnevet akar meg penzt.NEM.O alkotni szeretne.At szeretne adni az embereknek valamit.Egy kis részt magából és ez olyan szép...

Nem is ismeritek őt mégis úgy beszéltek mintha ismernetek ot...

Én semmi rosszat nem láttam abban amit írt

sőt én egy aranyos,fiatal alkotni vágyó lelket lattam aki fél mások visszajelzesetol.

Kedves kérdező,ne félj!

Írd meg a könyved és add át az embereknek az erzeseid és a tapasztalataid.

Csináld amit szeretsz.

Nem az a fontos hogy honnan indulsz hanem hogy hova jutsz.

Attól még hogy valaki a legjobb gimibe jár az nem azt jelenti hogy ő az atyauristen és lesz belőle nagy ember.

Ne ezektől a buta,ledegradalo tanulatlan okoskodó emberektől várj jó visszajelzeseket itt a gyakorin.(tisztelet a kivetelnek)

Egy ember nem attól lesz nagy valaki hogy a legjobb gimiben vegzett.

Hidd el el fogsz jutni oda ahova szeretnél csak csináld amit szeretsz.

Ha így kell lennie így lesz,ha nem nem,a lehetőség megvan rá...

De dontod el hogy élsz-e vele.

És ha én leszek az egyetlen ember aki elolvassa majd a könyvet,én el fogom olvasni és nem fog érdekelni hogy ki szerint vagy pénzéhes vagy hírnévre vágyó tanulatlan ember.

Mert én látni foglak,látni fogom hogy ki vagy igazából mert ha elvasom,megkapok egy részt beloled...

Sok sikert kívánok neked kedves kérdező!:)

2018. dec. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!