Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok a sztorimról?...

Mit gondoltok a sztorimról? Érdekes, vagy esetleg abba kéne hagynom az írást?

Figyelt kérdés

[link]

Tele van helyesírási hibákkal, de amint lesz időm rá kijavítom őket.


2018. máj. 7. 19:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

javtom: hogy...

savazzanak...

2018. máj. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
javítom: kellenek a kudarcok?
2018. máj. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Semmi más tehetségem nincs. Írás mellett még verseket írok, de ahhoz nem sok tehetség kell.
2018. máj. 9. 17:43
 14/20 anonim ***** válasza:
83%

"Írás mellett még verseket írok, de ahhoz nem sok tehetség kell."

Édesem, te hihetetlen nagy tévedésben élsz. Verset, mármint jó verset írni a világ egyik legnehezebb dolga. Rengeteg tehetséget, gyakorlati tudást és befektetett energiát igényel. Igaza van az előttem szólóknak, ne írj, mert borzasztó tiszteletlen vagy az olvasóiddal, hiszen arra sem veszed a fáradságot, hogy javítsd a helyesírási hibákat, és tiszteletlen vagy magával a szakmával is, a fentebbi visszaszólásaid ezt remekül mutatják. Nem lehet mindenki író, neked nyilvánvalóan nem ezt szánták.

2018. máj. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Akkor sem ti döntitek el folytassam-e vagy sem. Senkivel sem vagyok tiszteletlen, nem csak én vagyok az egyetlen aki nem figyel oda a helyesírásra. Nézz szét jobban a Wattpadon.

Ui: folytatom 😁

2018. máj. 10. 14:32
 16/20 anonim ***** válasza:
88%
Külön benne van a kérdésedben, hogy abba kéne e hagynod, többen azt javasolják, hogy hagyd abba, mert tehetségtelen vagy, de te csak azért is folytatod minden vélemény ellenére. Ennek így szerinted van bármi értelme?
2018. máj. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
88%
Nézzek szét a wattpadon? Mert az lenne az irodalom csúcsa? Na jó, ez már röhejes. Akkor írogassál, hol érdekel engem, csak akkor ne tedd fel a kérdést, hogy "esetleg abba kéne hagynom az írást?", mert erre mindig ugyanaz lesz a válasz.
2018. máj. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Amikor már a tizedik üzenet jön hogy de béna vagyok akkor már úgy vagyok vele csak azért is folytatom. Családomnak tetszik csak ez a lényeg.
2018. máj. 10. 17:45
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezért tart ott a magyar Wattpad, ahol.


Nem azzal van a baj, hogy nem vagy profi. Azzal van a baj, hogyha valaki nem azt mondja a történetedre, hogy "sszUpcsiiiii, léci fojtasd nagyon teccik", akkor megsértődsz. Elmondták, hogy min kéne változtatnod, de lusta vagy ahhoz, hogy vedd a fáradtságot, és átjavítsd a hibáidat. Senki nem úgy lett író, hogy annak született, de nem is úgy, hogy oda se nézve pötyögött valamit, aztán várta a csodát.

Az írás nem abból áll.

Az írás abból áll, hogy leülsz szépen a géped elé, és rákeresel arra, hogy hogyan kell párbeszédet vagy épp tájleírást írni.

Ha ez nem megy, akkor leveszel egy könyvet a polcról, és megnézed, ott hogy csinálták - ez nem egyenlő azzal, hogy kimásolod onnan.


Ezután szépen leírod, hogy mit is szeretnél kihozni a történetedből, ami már jó ideje a fejedben motoszkál. Azaz csinálsz egy vázlatot.

Közben kidolgozod a karaktereket - ez nem csak abból áll, hogy kinek milyen színű a haja, hanem sokkal többől.

Olyan neveket adsz nekik, amiket tudsz ragozni, ha pedig mindenáron ragaszkodsz ahhoz, amivel bajban vagy, utána nézel.

Eldöntöd, hogy E/1-ben, vagy E/3-ban írsz, hogy jelen- vagy múltidőt használsz, és egyéb semmiségnek tűnő fontos dolgokat.

És még sorolhatnám napestig, de nincs kedvem, mivel úgyis pont lesz*rod, hogy milyen munkát adsz ki a kezeid közül.


Annyi, de annyi útmutató van a neten, a Wattpadon is van jó néhány, mivel már mindenkinek elege van az ilyen sztorikból, de sajnos pont azok nem olvassák őket, akiknek szükségük lenne rá.


Mert minek? "nem csak én vagyok az egyetlen aki nem figyel oda a helyesírásra. Nézz szét jobban a Wattpadon."

Könnyebb azt mondani, hogy a többi is sz*rt csinál, miért én csináljak jót, mint kicsit összeszedni magad.


Úgy gondolom, hogy folytasd, ha te értelmét látod, bár szerintem tök fölösleges, mert olvashatatlan.

És szerintem nem is az a gáz, ha valakinek nincs hozzá tehetsége, vagy ha nem megy neki a nyelvtan, vagy a ragozás. Ha élvezi csinálja, csak közben próbáljon fejlődni.

De ez, amit te és sokan mások is (tisztelet a kivételnek) csináltok Wattpadon, az gáz, mert b*sztok bele az egészbe. Szimplán nincs semmi értelme.

2018. máj. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Tökmindegy mert úgy sem leszek írónő, csak szórakoztatás céljából írom. Amúgy is unalmamban kezdtem el írni. De nekem nincs bajom a segítő válaszokkal, csak privátban érkezett egy pár amit tényleg sértőnek találtam.
2018. máj. 13. 19:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!