Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvet írok. Szerintetek...

Könyvet írok. Szerintetek érdemes folytatnom? Mondanátok véleményt? Az eddig elkészült fejezetek lent.

Figyelt kérdés

Első fejezet - Egy kaland kezdete.


Ködös idő volt a hegyekben. És gombázni voltam éppen. Hirtelen eltévedtem. Egy elrohadt fa egyik gyökerében elestem és elvesztettem az eszméletem. Mikor felébredtem egy kis házban találtam magam. Nem volt ott rajtam kívül senki. Kicsit szétnéztem. éppen megtaláltam a ruhás szekrényt ami tele volt női ruhával. Ebből rájöttem, hogy itt egy lány lakik vagy valami olyasmi(Reméltem, hogy egy loli). Elég kis méretű ruhák voltak, ezért elkezdtem reménykedni, hogy egy loli-é, akikről csak az animékben hallotam. Hirtelen nyílt az ajtó és egy igazi gyönyőrű lány állt előttem. Nagyjából 152 cm volt, hosszú egyenes haja volt, szép nagy kerek kék szemei voltak. Teljesen megdermedtem mikor megszólalt azon a gyönyörű vékony hangján. Kezében egy halott nyúl volt, amiből később a vacsora lett. Este hosszan beszélgettünk egy jó kis szaké társaságában. Mivel már késő volt nem akartam hazamenni a környező medvék miatt. Felajánlotta, hogy maradjak éjszakára. Még többet beszélgettünk. Az idő csak repült. Nem volt sok meleg víz, ezért elmentünk együtt fürdeni. Mikor elkezdett vetkőzni, éreztem hogy ma eggyé fogunk válni. Kicsi volt a kád, ezért szorosan egymás mellett voltunk. Ő azt mondta:

- Még nem voltam senkivel Senpai.

én erre:

-Nyugodj meg csak bízd rám magad.


Ekkor egymással szembe fordultunk és elcsattant az első csók. Nagyon jó kellemes érzés fogott el. Az arca elpirult. Aznap éjjel egymáséi lettünk. Reggel megkérdeztem tőle a nevét.

- Ayame. -Felelte.


Hirtelen megpillantottam egy szép katana kardot.

-Az mégis mi? -Kérdeztem.

Félkómásan azt mondta.

-Ez a szent kard amit csak a kiválasztott húzhat ki a hüvelyéből.


Gondoltam teszek vele egy próbát. Sikerült kihúznom elsőre. A kardból egy szellem lépett ki. Gyönyörű szép lány volt ő is. Mondjuk látszott rajta, hogy ő már nem loli.

Megkérdeztem a nevét.

-Nem emlékszem semmire. -Felelte

Neked hős harcos, ki kihúztad a kardot a hüvelyből nagy dolgokat kell végbevinni. Össze kell gyűjteni a kardok szellemeit, különben gonosz kezekbe kerülthet ez az erő.

Esküt tettem, hogy teljesítem a feladatom. lesz a társam ebben. Reggel még reggeliztünik.

Ezután elindultunk lefele a hegyről. Összeszedtem a cuccaimat és elindultunk erre a végtelen kalandra egy másik világba.

Első fejezet vége.


Második fejezet- Utazás egy mágikus világba


Mikor összepakoltam és csomagoltam ebédet is elindultunk a buszmegállóba. Otthonról 150ezer forint költő pénzt hoztam és pár személyes iratot. A busz várása közben mégjobban összemelegedtünk. Megkérdeztem tőle, hogy miért került hozzá a szent kard. Azt mondta, hogy rábízta a mestere. Ezután megismertük jobban egymást:


-Elmondta ,hogy 18 éves és már kis korától kezdve harcra nevelték. Kürölbelül két éve kaptam meg ezt az erőt és azóta kereslek téged, hogy rádbízzam a kardot és a világ megmentését a sötét fejedelmtől. Bevallota, hogy én vagyok az első férfi az életében, akit igazán szeret.



Ezután elmondtam neki a történetem és, hogy ő is igazán tetszik nekem.


- Hódítsuk meg a világot mondtam, s ekkor hirtelen lerobbant a busz pont 1 km-re a Ferihegytől. Betértünk egy kis kínai étterembe, ahol én mézes csirkét ettem tésztával, ő pedig rament rendelt. A fő szakács egész végig engem figyelt. Tudtam, hogy tud valamit a küldetésemről.

oda mentem beszélni hozzá:


-Hello. Észrevettem, hogy engem figyelsz már egy ideje.


-Üdv. Én tudni, hogy te lenni kiválasztott, aki megmenti világot. Én felajánlai, hogy elvinni téged Ferihegyre.


-Ezer hála feleltem neki.


Mikor megérkeztünk a Feri hegyre egy furcsa alakra lettem figyelmes. Ő intett nekünk.


Azt mondta:


-Én segítek neked elérni a céljaidat és erősebbé válni. Elég érdekesnek talállak, majd egyszer megakarok küzdeni veled.


Kicsit félve azt mondtam, hogy "Oké".


Elvitt minket egy úgynevezett speciális repülőre. Ezzek átléptünk egy másik világba, aminek neve Aincard volt.

Itt össze futottunk egy fekete ruhás kard forgatóval, aki éppen a szerelmát keresi.


-Sziasztok. Már 2 éve vagyunk bezárva ebbe az istenverte világba. Az itteni úr a szóbeszéd szerint rendelkezik legalább 5-el a legendás kardok közül.

1 hónappal ezelőtt elrabolta a kedvesem is és fogva tartja. Próbáltam kiszabadítani, de semmi esélyem nem volt egy szent kard forgató ellen. Kérlek, ha tényleg te vagy a kiválasztott, akkor segíts nekem, hiszen te is egy szent kard forgató vagy.


Én és Ayame összenéztünk. Megveregettem az idegen vállát és ezt feleltem:


-Esküszöm felszabadítom az embereket és megszerzem a szent kardokat, ezzel véget vetve a sötét fejedelem uralmának.


Este egy motelbe szálltunk meg. A kiszolgálás pazar volt. A kaja tökéletes, a pincér lányok csábítóak.

A vacsoránál megbeszéltük a tervet, de erről majd a következő fejezetben.



2018. máj. 17. 17:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Nem ismerjuk a foszereplot, de mar az elso 25 sorban megdongetett egy anime-s csajszit. Tovabb nem olvastam mert mar ez eleg amator huzas volt. Eleg fars a story eleje. Megbotlottam--> blackout--> erdoben hazban felkeles--> anime csajszi--> nincs melegviz ezert dongetunk a kadban. Eleg fars, es kiszamithato. Neharagudj hogy ezt irom, de nem neked valo ez a mufaj.
2018. máj. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
#1: Nincs olyan szó hogy "fars"... nyilván a német "falsch" (= hamis) szóra gondoltál, de ember, ne kritizálás közben véts már ekkora hibát, mert így elég nevetséges hatást keltesz.
2018. máj. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Órán írtam ,mert eléggé unatkoztam. Csak gondoltam lehet belőle valami, mert elég sok ilyen dolog van a fejemben.
2018. máj. 17. 18:42
 4/15 anonim ***** válasza:
38%

#2

Latom nem ismered a kritika es a velemeny kozti kulonbseget. A kerdezo velemeny kert. En velemenyt irtam. A sajatomat. Kerlek ne oktass ki ha fogalom zavarban szenvedsz, mert eleg ellenszenvet fogsz kivaltani a butasagoddal, es meg le is jaratod magad.

2018. máj. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
De jó, hogy ellett térve az eredeti kérdéstől....
2018. máj. 17. 19:11
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Végigolvastam :))

Nem is tudom, mit mondjak... A számos helyesírási hibától és a teljesen valószerűtlen, mégis klisés eseményektől eltekintve engem szórakoztatott :)

Elképesztő, hogy bő két oldalban kibontakozik egy szerelmi szál, egy átlagos srácból hős lesz, és a szereplők eljutnak egy másik világba... Más íróknak évekre és 100 meg 100 oldalakra van szükségük ehhez :)


Na de nem akarlak elkeseríteni, vagy sértegetni, de (remélem) te is tudod, hogy ez nem jó.

Úgy érzem, hogy neked nincs türelmed az íráshoz. Nem fejted ki az eseményeket (még az olyan érdekfeszítőeket sem, mint a szex), nem mutatsz be háttérsztorit, így az olvasó nem tud meg semmit a szereplőkről, és nem érti, hogy mi is történik valójában.


Másrészt szerintem a téma is elég lerágott csont a kiválasztottról, aki megmenti a világot (lásd: Gyűrűk ura, Harry Potter, Star Wars és kb az összes - nem iskolában játszódó - tiniregény)

Valami nagyon ütőssel kéne előállj, hogy ebből legyen valami.


Mindent összevetve, én azt mondom, ne hagy abba az írást, ha örömet lelsz benne, csak próbálj minél minőségibbet alkotni.

Ja, és olvass sokat, segíteni fog.

2018. máj. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Harmadik fejezet


Harmadik fejezet


A vacsora sokáig elhúzódott. Megegyeztünk, hogy kell még egy társ a küldetéshez. Ekkor belépett egy fekete ruhás ember szerű lény. Csukja volt rajta, ezért nem lehetett látni az arcát. Termetéből


rájöttem, hogy nő. Hatalmas kard volt a hátán, legalább akkora mint ő maga.Mikor levette csukjáját megpillantottam a gyönyörű arcát. Fekete szemeibe azonnal beleszerettem, haja szintén fekete és


hosszú, egyenes volt. Fél szemére vak volt, jobb karja hiányzott, helyén egy fekete valami volt.

A melletünk lévő asztálnál foglalt helyet. egy sört és egy kis pörköltet rendelt nokedlivel. Mi folytattuk a beszélgetést tovább. Akaratlanul is szóba került a szomszédos asztalnál ülő személy. A


lány már majdnem végzett.

Körülbelül 10 banditának látszó fegyveres ember állta körül az asztalt.

A legnagyobb termetű megszólalt.

-Hello édesem. Nagyon magányosnak tűnsz itt egyedül, miért nem csatlakozol hozzánk, jó szórakozásban lehet részed.


A lány nem felelt semmit. A férfi idegesen rácsapott az asztalra. Intett a többieknek, hogy kapják el.

A lány elővette hatalmas kardját, s egyetlen csapással 4 embert egyszerűen ketté vágott. A kocsmában mindenkinek tátva maradt a szája. A banditák távoztak. Én odamentem a lányhoz, hogy váltsak vele


pár szót. Ki mentünk az udvarra. A hold ragyogott és a csillagok is. A hold fényben meseszerű látványt nyújtott. Megkérdeztem tőle, hogy mi járatban van errefelé egyedül. A karjáról és a szeméről


is kérdeztem, de arra nem akart válaszolni.


-Azt mondta, hogy ő egy vándor, aki megvan átkozva. A nyakamon lévő sztigma miatt vonzom a démonokat. Minden éjjel megkell küzdenem velük, ezért vagyok egyedül, hogy más ne sérüljön meg.


Nagyon szomorúnak találtam a történet és a szemében is láttam a szomorúságot. Felajánlottam neki, hogy tartson velünk. Minket nem kell félteni feletem. Ekkor magamhoz öleltem. Nem lökött el


magától.

-Sajnálom, de nem én vagyok a ti emberetek.

Csak ennyit mondott, s távozott.


Másnap dél körül a városban a piacon jártam, amikor megjelentek a katonák. Azt követelték, hogy mindenki szolgáltassa be nekik az értékeket, mert a 10. emelet urának a parancsa. Az embereknek ez


nem tetszett. Az egyikük fejbe dobta, a parancsnokukat egy rohadt paradicsommal, s ebben a pillanatban, csak azt lehetett látni, hogy leesik a paradicsom dobáló feje. Ezt nem hagyhattam szó nélkül.

Oda áltam a parancsnok elé s ezt mondtam:


-Hé te. Mégis, hogy mersz csak úgy ártatlan embereket gyilkolni?!


-Nem akart adózni az urának, s még szemtelen is volt. Ő elárulta a hazáját, ezért veszni kellet.


-Öntelt szemétláda.


Kirántottam a kardom. Szerintem észrevette, hogy egy szent kard, mert mosolyogva ő is kardott rántott.

Kard tapasztalat híjan megtámadtam. Ő könnyedén hárította minden csapásomat. Egy szúrást éreztem a hasamban, aztán a pengéje hidegét. Miközben kezdtem elveszteni az eszméletem, ennyit mondott:


-Micsoda szánalmas kis féreg. Még a szent kardod erejét se bírod használni. És most meghalsz.



Felemelte a kardját, hogy most lecsapja a fejem. Ekkor megjelent ő a lány tegnapról. A katonák mind megrémültek.


-A fekete kardforgató!!!!!


A parancsnok arcára ráfagyott a mosoly. Megpróbálta felemelni a kardját, de már késő volt. A lány hatalmas kardja már a átdöfte a szívét.

Ez volt az utolsó amitt láttam az ájulásom előtt.

Mikor megint magahoz tértem, egy szobában találtam magam. A sebeim be lettek kötözve. A lány ott ült a szembe lévő széken.


-Na végre felkeltél.


Mondta.


-Mi történt? hogy kerültem ide?


-Az a katona csúnyán elbánt veled, nem sokon múlott az életed. Szerencséd volt, hogy éppen arra jártam.


-Köszönöm. Az adósod vagyok. Tudom ezek után nem szabadna ilyet kérnem, de erősebbé kell válnom. kérlek segíts!


-Fent a hegyekben van egy idős mester. Ő nagyon ért a szent kardokhoz. Menj el hozzá, ő majd megtanítja használni a pengéd.


-Mégegyszer köszönöm.



Másnap elköszöntem és elindultam a hegyre.

2018. máj. 18. 11:56
 8/15 anonim válasza:
100%
Nagyon uncsi. Találj ki valami jobbat.
2018. máj. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Megintcsak: fejts kicsit jobban ki az eseményeket :))

Használj leírásokat - igen, tudom, hogy a leírások sokszor unalmasak, és nehéz magadat átrágni rajtuk, de van, hogy pont ezek által teremtődik meg a történet légköre, amitől aztán letehetetlenné válik a könyv.


Pl írhattad volna így:

"Sűrű köd ereszkedett a hegyekre, tejfehér fátyolba vonva a zord fenyveseket. A szélcsend nyugalmát csak egy-egy felrebbenő madár zavarta meg, mely súlyos szárnycsapkodásokkal röpült a horizont halvány, sziluettszerű vonala felé, ahol távoli hegycsúcsokat sejttetett a köd.

Az erdő hűvös csöndje összekeveredett egy távoli patak morajlásával, s a fák fanyar illata átjárta tüdőmet..."


Tudom, ez is messze van a jótól, nem éppen gördülékeny, és elég közhelyes, de érted, hogy mire gondolok. Teremts hangulatot, mert másképp nem lesz kellemes olvasmány az írásod, mégha maga a sztori érdekes is. Gondolj csak bele... Neked sem tetszene egy olyan film, ahol a legdrámaibb jelenetbe belelóg egy hamburgert majszoló baseball sapkás fickó, aki egyébként a díszletért felel. Elrontaná a jelenetet... Ugyanígy elrontják az írásod:

1. A gyors váltások

2. A meg nem magyarázott dolgok

3. Elgépelések

4. Helyesírási hibák (biztos a válaszomban is akadnak, de nálad feltűnően sok van belőlük)


Nem akarom azt mondani, hogy ez úgy rossz, ahogy van. Inkább mondok pár gyakorlati tanácsot:

- Használj hosszabb, bővített, ősszetett mondatokat!

- Ha egy szó írásában nem vagy biztos, inkább nézz utána!

- Miután leírtál valamit, mindig, MINDIG olvasd újra! (lehet, hogy útólag nincs értelme, vagy nem hangzik jól)

- Használj leírásokat! (akkor is, ha fárasztó megírni őket, akkor is, ha pillanatnyilag nem mozdítják elő a sztorit)

- Gondolj úgy az olvasóra, mint egy kívülállóra. Az olvasó nem gondolatolvasó (:D), nem mindig tudja kitaláni, hogy mi miért történik, ha te nem fejted ki eléggé. Például én nem vagyok jártas a japán kultúrában, vagy az animék világában (a Death Note-ot azért láttam :D), így nem értettem az idegen kifejezéseket. Ezeket röviden megmagyarázhatnád.

- A legfontosabb, ahogy azt az előző válaszomban írtam: olvass sokat!!! A helyesírásod, a fogalmazásmódod és a szókimcsed is fejlődni fog ezáltal, sőt új ötletekhez jutsz.


Persze csak akkor vedd ezeket figyelembe, ha fejlődni szeretnél, és érzel magadban hajlandóságot a tudatos művelődésre.

Egyébként hány éves vagy?

2018. máj. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak megbántani, de ez úgy borzalmas ahogy van.
2018. máj. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!