Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvet írok. Szerintetek...

Könyvet írok. Szerintetek érdemes folytatnom? Mondanátok véleményt? Az eddig elkészült fejezetek lent.

Figyelt kérdés

Első fejezet - Egy kaland kezdete.


Ködös idő volt a hegyekben. És gombázni voltam éppen. Hirtelen eltévedtem. Egy elrohadt fa egyik gyökerében elestem és elvesztettem az eszméletem. Mikor felébredtem egy kis házban találtam magam. Nem volt ott rajtam kívül senki. Kicsit szétnéztem. éppen megtaláltam a ruhás szekrényt ami tele volt női ruhával. Ebből rájöttem, hogy itt egy lány lakik vagy valami olyasmi(Reméltem, hogy egy loli). Elég kis méretű ruhák voltak, ezért elkezdtem reménykedni, hogy egy loli-é, akikről csak az animékben hallotam. Hirtelen nyílt az ajtó és egy igazi gyönyőrű lány állt előttem. Nagyjából 152 cm volt, hosszú egyenes haja volt, szép nagy kerek kék szemei voltak. Teljesen megdermedtem mikor megszólalt azon a gyönyörű vékony hangján. Kezében egy halott nyúl volt, amiből később a vacsora lett. Este hosszan beszélgettünk egy jó kis szaké társaságában. Mivel már késő volt nem akartam hazamenni a környező medvék miatt. Felajánlotta, hogy maradjak éjszakára. Még többet beszélgettünk. Az idő csak repült. Nem volt sok meleg víz, ezért elmentünk együtt fürdeni. Mikor elkezdett vetkőzni, éreztem hogy ma eggyé fogunk válni. Kicsi volt a kád, ezért szorosan egymás mellett voltunk. Ő azt mondta:

- Még nem voltam senkivel Senpai.

én erre:

-Nyugodj meg csak bízd rám magad.


Ekkor egymással szembe fordultunk és elcsattant az első csók. Nagyon jó kellemes érzés fogott el. Az arca elpirult. Aznap éjjel egymáséi lettünk. Reggel megkérdeztem tőle a nevét.

- Ayame. -Felelte.


Hirtelen megpillantottam egy szép katana kardot.

-Az mégis mi? -Kérdeztem.

Félkómásan azt mondta.

-Ez a szent kard amit csak a kiválasztott húzhat ki a hüvelyéből.


Gondoltam teszek vele egy próbát. Sikerült kihúznom elsőre. A kardból egy szellem lépett ki. Gyönyörű szép lány volt ő is. Mondjuk látszott rajta, hogy ő már nem loli.

Megkérdeztem a nevét.

-Nem emlékszem semmire. -Felelte

Neked hős harcos, ki kihúztad a kardot a hüvelyből nagy dolgokat kell végbevinni. Össze kell gyűjteni a kardok szellemeit, különben gonosz kezekbe kerülthet ez az erő.

Esküt tettem, hogy teljesítem a feladatom. lesz a társam ebben. Reggel még reggeliztünik.

Ezután elindultunk lefele a hegyről. Összeszedtem a cuccaimat és elindultunk erre a végtelen kalandra egy másik világba.

Első fejezet vége.


Második fejezet- Utazás egy mágikus világba


Mikor összepakoltam és csomagoltam ebédet is elindultunk a buszmegállóba. Otthonról 150ezer forint költő pénzt hoztam és pár személyes iratot. A busz várása közben mégjobban összemelegedtünk. Megkérdeztem tőle, hogy miért került hozzá a szent kard. Azt mondta, hogy rábízta a mestere. Ezután megismertük jobban egymást:


-Elmondta ,hogy 18 éves és már kis korától kezdve harcra nevelték. Kürölbelül két éve kaptam meg ezt az erőt és azóta kereslek téged, hogy rádbízzam a kardot és a világ megmentését a sötét fejedelmtől. Bevallota, hogy én vagyok az első férfi az életében, akit igazán szeret.



Ezután elmondtam neki a történetem és, hogy ő is igazán tetszik nekem.


- Hódítsuk meg a világot mondtam, s ekkor hirtelen lerobbant a busz pont 1 km-re a Ferihegytől. Betértünk egy kis kínai étterembe, ahol én mézes csirkét ettem tésztával, ő pedig rament rendelt. A fő szakács egész végig engem figyelt. Tudtam, hogy tud valamit a küldetésemről.

oda mentem beszélni hozzá:


-Hello. Észrevettem, hogy engem figyelsz már egy ideje.


-Üdv. Én tudni, hogy te lenni kiválasztott, aki megmenti világot. Én felajánlai, hogy elvinni téged Ferihegyre.


-Ezer hála feleltem neki.


Mikor megérkeztünk a Feri hegyre egy furcsa alakra lettem figyelmes. Ő intett nekünk.


Azt mondta:


-Én segítek neked elérni a céljaidat és erősebbé válni. Elég érdekesnek talállak, majd egyszer megakarok küzdeni veled.


Kicsit félve azt mondtam, hogy "Oké".


Elvitt minket egy úgynevezett speciális repülőre. Ezzek átléptünk egy másik világba, aminek neve Aincard volt.

Itt össze futottunk egy fekete ruhás kard forgatóval, aki éppen a szerelmát keresi.


-Sziasztok. Már 2 éve vagyunk bezárva ebbe az istenverte világba. Az itteni úr a szóbeszéd szerint rendelkezik legalább 5-el a legendás kardok közül.

1 hónappal ezelőtt elrabolta a kedvesem is és fogva tartja. Próbáltam kiszabadítani, de semmi esélyem nem volt egy szent kard forgató ellen. Kérlek, ha tényleg te vagy a kiválasztott, akkor segíts nekem, hiszen te is egy szent kard forgató vagy.


Én és Ayame összenéztünk. Megveregettem az idegen vállát és ezt feleltem:


-Esküszöm felszabadítom az embereket és megszerzem a szent kardokat, ezzel véget vetve a sötét fejedelem uralmának.


Este egy motelbe szálltunk meg. A kiszolgálás pazar volt. A kaja tökéletes, a pincér lányok csábítóak.

A vacsoránál megbeszéltük a tervet, de erről majd a következő fejezetben.



2018. máj. 17. 17:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen jót még nem szórakoztamymár ne haragudj😂😂

Ha megfogadod a tanácsokat amit a kettővel előttem szóló javasolt, nagyszerű történet kerekedhet ki belőle.Írj minél többet,és alakítsd ki a saját stílusod.Valamint ha egy vagy több szereplőt bevonsz a történetedbe, hagyj neki(k) időt a kibontakozásra.És ha már fontos részei lettek a történetnek,akkor ha távol vannak a főszereplőtől, akkor se feledkezz meg róluk,mert ez olyan mintha csak bábuk lennének akiket ide oda rángatsz,átmenet mélkül.

2018. júl. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez már annyira rossz, hogy jó.
2018. júl. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 D-Mano ***** válasza:

Ez az írás egyértelműen nem jó.


Azzal viszont ne törődj, hogy elcsépelt/klisés-e a történet, amit írni szeretnél. Arról írj, amiről csak szeretnél. Ha nem célod, hogy legyen bárki más rajtad kívül, aki olvassa és élvezi is a történetedet, akkor, ahogy eddig írtad, úgy is jó, mert csak neked kell tetszenie.

De, ha azt szeretnéd, hogy másoknak is tetszen, mások is olvassák, itt van néhány tanács:

-készülj fel arra, hogy egy könyv JÓ megírásához idő, türelem és kitartás kell. Egy könyv megírása hónapokat és éveket is igénybe vehet.

-olvass minél több könyvet, és közben figyeld meg, hogy hogyan ír az adott író. Milyenek a leírásai, milyenek a párbeszédei, mennyire részletezi a dolgokat, milyen választékosan és találóan fogalmaz, mennyire érdekesek az apróbb részletek is, amiket eléd tár, milyen hangulatokat, érzéseket kelt benned a megfogalmazásaival.

-interneten több olyan oldal is van, ami részletezi hogy hogyan írj jól könyvet, azokat olvasgasd.

-fejlesszed az "Érzelmi Intelligenciádat" más szóval az EQ-dat (ha jól sejtem, ehhez is lehet módszereket találni az interneten). Általa sokkal jobban, részletesebben meg tudsz alkotni majd különböző valódi egyéniséggel rendelkező szereplőket, jobban és valósághűbben ábrázolni tudod egy-egy helyzet érzelmi, hangulati tartalmát, drámaiságát, jobban el tudod találni, hogy mikor van helye és milyen humornak.

-És még egyszer: Idő, Kitartás, Szorgalom, Türelem!!!

2018. júl. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Direkt nem olvastam el a kommenteket, hogy ne ismerjem mások véleményét és ne kezdjek el rájuk asszociálni.


Én csak az elejét tudtam elolvasni, a lejjeb leírtak miatt sajnos nem ragadta meg a figyelmemet, hogy érdeklődve olvassam.


Van egy pár szóismétlés, javaslom, hogy változatosan fejezd ki magad.


A másik, hogy nagyon dobálod a dolgokat egymás után.Pl az elején a főhősnek nem ismerem a belső drámáját, meg csak kapkodom a fejem, nem megdöbbenek, hoigy mit keres hirtelen a másik helyen, nem tudom beleképzelni magam a bőrébe, nem j9n át egy olyan ember érzése és gondolata, akik vlóban egyik pillanatról a másikra egy idegen helyen találták magukat. Inkább csak zavartan pislogok.


Vagy nincsenek átmenetek; egyszer még beszél a főhős a 152 cm magas szereplővel, a következő pillanatban meg már együtt vacsoráztak.


Szerintem nincs olyan, hogy valakinek nem érdemes az írással foglalkozni; kérdés, hogy magadnak írod vagy célod van vele - illetve hogy hajlandó vagy e fejlesztened magad és az alkotásaidat mindig javítgatni. :)

2018. dec. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Még had tegyem hozzá az előző kommenthez, hogy mindenkinek más az ízlése és mindenki mást vár el egy írótól, szóval nem szabad egy véleményre adni.
2018. dec. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!