Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok nekem mondani jó...

Tudtok nekem mondani jó fantasy könyvcímeket?

Figyelt kérdés
A lényeg hogy legyenek benne tündérek. Sarah J. Maas könyveit volt szerencsém elolvasni, azok nagyon tetszettek, de szívesen olvasnék valami komolyabbat is. Kérlek segítsetek :) Köszönöm előre is!

2018. máj. 22. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:
2018. máj. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7%

A Gyűrűk Ura -alap ;)

Hobbit/Babó -szintén

2018. máj. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
A Gyűrűk Urában vannak tündérek???
2018. máj. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Merry Gentry
2018. máj. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3-as: nem kell meglepődni. A mai irodalomban tündéreknek nevezett lények valamilyen szinten a tündék megfelelői. Amikor a modern irodalomban tündéreket emlegetnek, akkor nem a Csingiling félékről beszélnek általában, hanem a Gyűrűk urából ismert tündékre gondolnak. Ami eleve egy akkoriban új fordítás volt, mert az elfeket (akik gyönyörű, emberi külalakkal rendelkező tündérek) így "magyarosították".


Más kérdés, hogy már Amerikában (ahol a legtöbb ilyen témájú könyv születik manapság) sem az Elf kifejezést használják rájuk a regényekben hanem a Fey, Faery vagy Faerie szavakat. (Ezeket ráadásul folyamatosan keverik, hogy csak az emberszerű "elfek" vagy az összes tündér tartozik-e a megnevezésbe).


Amíg sem az írók, sem a magyar fordítók nem szabnak erre keretet, addig kár kötözködni, hogy kit és minek neveznek az "egyszerű halandók".

2018. máj. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A GyU nem fantasy :D
2018. máj. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, aki valaha is olvasta a Gyűrűk urát, vagy legalább a filmeket szereti, az nem hívja tündérnek a tündéket. :D :D :D

Szerintem magyarul is elég nyilvánvaló a különbség, hiába hasonlít ennyire a két szó.

2018. máj. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Reniiike válasza:
A harry Potter-ben nincsenek tündérek, de vannak boszorkányok, és nagyon jó könyv/film:)
2018. máj. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!