Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter, azon belül...

Harry Potter, azon belül Roxfort Expressz kérdés?

Figyelt kérdés

Most, hogy nyáron újra van időm, ismét belemerültem a HP varázsvilágba. :D

De az jutott eszembe, hogy a Roxfort expressz mégis mi a fenének indul Londonból ha Roxfort Skóciában van?

Ha jól tudom, a varázslók szétszórtan élnek Nagy-Britanniában, mi értelme a vonatot az ország másik végéből indítani, ha a legtöbben oda is pl. hopp-porral vagy egyéb mágikus úton jutnak el?

Azt még megérteném, ha több helyen megállna és felvenné a környékről a diákokat, de így számomra teljesen érthetetlen.

Tud valaki esetleg erre magyarázatot vagy hogy Rowling miért pont Londont választotta?



2018. júl. 8. 21:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolába nem lehet behoppanálni, ergo mindenki alternatív módon megy, és a vonat útközben rengeteg diákot fel tud venni, valószínűleg rengeteg él Londonban, ha már az Abszol úti bevásárlást is főleg ott végzik. Én erre tippelek.
2018. júl. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

London főváros. Próbáljuk meg átültetni a helyzetet egy hétköznapi szituációba.


Debrecenben élsz. Bécsbe (Roxfort) akarsz menni. Debrecen és Bécs közt nincs személyvonat(hopp-por v. hoppanálás). Ellenben, ha személyvonattal felutazol Pestre, onnan van közvetlen nemzetközi járat (Roxfort Express) Bécsbe.

Tegyük fel, hogy ez a nemzetközi járat sehol nem áll meg Bp és Bécs közt (ahogy a Roxfort Expressz sem áll meg sehol London és Roxmorts között). Ez esetben, hiába élsz a Bp-Bécs vonalon, így is be kell utaznod a fővárosba, hogy eljuthass Bécsbe.


Összefoglalva annyi, hogy szerintem Rowling ebből a szempontból a valóságot vette alapul. Meg aztán, szerinted hány vasútállomáson van extra, varázslattal elrejtett peron? Ha nem csak a King's Crosson, akkor sem lehet sok más helyen. Bárhonnan is nézem, a főváros a leglogikusabb választás indulási pontnak.

2018. júl. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönön szépen a válaszaitokat! :)

Igen, értem én, hogy a Roxfort expressz egyenes járat, de a könyvekből mindig úgy jött le, hogy az összes diák azon utazik, pedig szerintem időpocsékolás azoknak akik nem Londonban laknak.

Pl. hopp-porral mondjuk simán mehetnének egyenesen Roxmortsba is London helyett. :)

Azért ez simán megoldható lett volna szerintem egy felesleges hosszú utazás helyett. Plusz ne felejtsük el, hogy Roxmorts volt Nagy-Britanniában az egyetlen varázslók lakta település, na az ottani tanulók biztos nem vonatoztak. :D Azért egy fél mondat erejéig ha mondjuk meg lett volna említve, hogy pl. Harryék leszállták a vonatról és csatlakoztak a Roxmortsi diákok is, már nincs hiányérzetem, valahogy mintha erről megfeledkezett volna Rowling. :)

De az is lehet, hogy csak én gondolom már túl. :D

2018. júl. 9. 11:12
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Sok ilyen hiba van, sok könyvsorozatban, egy időben mikor még tartott a HP láz netes oldalak százain elemezgették az ilyesmiket, meg próbálták kitalálni az utolsó könyv történetét.
2018. júl. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem hiba, szerintem hagyomány, hogy vonattal mennek, akkor is, ha nem praktikus, jó program, lehet ismerkedni, nem a vacsoránál találkoznak először, hanem van egy egész napjuk a vonaton új barátokat találni, régiekkel találkozni stb.
2018. júl. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Gondolom azert londonbol indul mert az a fovaros, nyilvan sokan laknak ott, meg ott van az abszol ut is ahol bevasarolnak (de lehet hogy mashol is vannak meg varazsloboltok angliaban, sot biztos vannak csak az abszol ut a legismertebb) de igaz hogy nincs benne a konyvben hogy utkozben megall a vonat, de attol meg lehet hogy par helyen megall es ott is szallnak fel. Amugy meg azert nem hoppanalnak/hasznalnak hop-port/zsupszkulcsot mert a roxfort teruletere nem lehet ilyen modon bejutni, es akkor mar kenyelmesebb elhoppanalni/hopporozni/zsupszkulcsozni londonba, ott pedig felszallni az expresszre
2018. júl. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
0%
Kedves kérdezō! Hop-porral nem mehetnek a diàkok roxmortsba, mert az rajta van a tekergōk térképén vagyis a roxfort területéhez tartozik és a roxfort területén nem lehet mugli tàrgyat, hpo-port vagy màs varàzslati utazóeszközt hasznàlni, hopponàlni és dehopponàlni! Ezért a hop-por vagy bàrmelyik varàzslati utazóeszköz kizàrva
2018. júl. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Már hogyne lehetne Roxmortsban hoppanálni. Dumbledore és Harry is a 6. részben hoppanáltak ott amikor indultak megkeresni a horcruxot. És nem hiszem, hogy valamelyik kocsmába vagy házba nincs hopp-por.

De a hoppanálást nem is mondtam, hisz az kiskorú diákoknak még tilos és nagykorúak se tud mindenki.

2018. júl. 20. 08:03
 9/15 A kérdező kommentje:

#6-o, ezt valahogy nem értem. Kényelmesebb elhoppanálni, zsupszkulccsal vagy hopporral eljuzni az expresszre mint Roxmortsba? WTF?


Értem én, hogy a vonatút színesíti a történetet meg minden, de teljesen logikátlan. Esetleg az is lehet, hogy az 1. részben Rowling még nem találta ki a hopport meg zsupszkulcsot.

A Félvér hercegben karácsony után mégis meg tudott érkezni Roxfortba mindenki hopporral és meg tudták oldani.

2018. júl. 20. 08:08
 10/15 anonim ***** válasza:

Olvassátok el inkább a könyvet.

Nem lehet a Roxfortból hoppanálni (nehogy már komolyan vedd a filmet!).

#7 pedig keveri a hop-porral való utazást a hoppanálással. Hop-porral lehet utazni, meg is teszik néhányszor, hoppanálni nem lehet.

Kérdező, az a tradíció, hogy vonattal utaznak, fogadd el.

2018. júl. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!