Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Antikváriumban a könyvek...

Antikváriumban a könyvek felvásárlása hogy megy?

Figyelt kérdés
Találtam egy doboz régi könyvet ami még a nagymamámé volt. Főleg orosz és francia nyelvkönyvek az 50-90-es évekig. Nekem nincs szükségem rájuk. Hogy megy ez? Egyszerűen besétálok egy doboznyi könyvvel hogy szeretném beadni? Azonnal beveszik? Úgy nagyjából mennyit szoktak értük adni? Néhány ezer forint /per könyv ugye azért lesz? 5000 forint körül hirdetik ugyanezeket a könyveket antikváriumban.

2018. júl. 16. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Kinézel magadnak egy antikváriumot, lehetőleg olyat, ahol ilyesmit is árulnak. Mert vannak olyanok is, ahol csak bestsellerek vannak, ott biztos nem foglalkoznak veled, mert egy antikvárium csak olyan könyvet vesz meg, amit nagy haszonnal el is tud adni. Akkor sem veszi meg, ha van belőle pár példánya raktáron. Szóval beviszed, aztán átnézik /jó esetben/, hogy mi kell nekik belőle. Kiválogatják, mondanak árat. Ne számíts sokra! Ha neked jó, kifizetik, aztán a többi, maradék könyvvel mehetsz. Próbáld meg, de ne reménykedj nagy összegben! Ha nem jön össze, nem akarják megvenni vagy túl olcsón, próbálkozhatsz az eladással a neten.
2018. júl. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy mennyiért hirdetik, az egy dolog. Neked jóval kevesebbet fognak ajánlani, mivel valamiből fenn kell tartani az üzlethelyiséget, fizetni kell a dolgozókat stb.
2018. júl. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tudom hogy haszonnal adják el, de azért amit akadnak 5000-ért, azért csak kapok 2000 forintot , még úgy is rengeteg hasznuk marad rajta. Köszönöm a válaszokat :)
2018. júl. 16. 15:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem.

Adnak 500 forintot, meg 1000 forintot. Egy szimpla könyvért ha újabb. Régiért meg filléreket. Kivéve ha ritkább.

2018. júl. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én inkább a nettel próbálkoznék.

Az antikváriumok nevetséges, mondhatni, jelképes áron vesznek meg könyvet, ha megvesznek.

Amin én is már csak nevettem, amikor kerestem a Watson-féle Warhammer 40k egybekötet, találtam olyan boltot, ahol kiírták szívesen felvásárolnak ebből a ritka könyvből 3-4k ft-ért. Aminek a használt ára 12k fölött van...

2018. júl. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sokkal érdemesebb eladni őket a neten.
2018. júl. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!