Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Érdemes egyhuzamban kiolvasni...

Érdemes egyhuzamban kiolvasni egy ilyen hosszú könyvsorozatot?

Figyelt kérdés

Ki tervezek olvasni egy elég hosszú (12 ezer oldalas) könyvsorozatot, de egy csöppet félek. Eddig legfeljebb 2-3 részes könyveket olvastam, és annyit bőven elégnek éreztem egy sztoriból, sőt a jelenlegi könyvem harmadik kötetét úgy érzem, kezdem megunni. (Aztán persze lehet, hogy a könyv cselekménye laposodott el észrevétlenül)


A kérdés az lenne, hogy ti a hosszabb könyvsorozatokat egyszerre olvassátok el, vagy néha tartotok egy kis szünetet és két rész között nekimentek valami rövidebb regénynek/novellának.


A válaszokat köszönöm!



2018. aug. 2. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egybe olvasom,általába lerakni se tudom...
2018. aug. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Eddig a leghosszabb a Gyűrűk ura volt 1836 oldal volt kb. 1,5 hónapig olvastam. Én személy szerint csak annyi szünetet tartok hogy ha aznap befejezek egy könyvet nem kezdem el a következőt csak másnap. De amúgy melyik könyv sorozat az a 12.000 oldalas érdekelne?
2018. aug. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az Idő Kereke a szóban forgó sorozat. Az első, pontosabban a nulladik, (előzmény) epizódjába már belekóstoltam, és komoly önuralom kellett hozzá, hogy visszatérjek a jelenlegi olvasmányomhoz.

A Gyűrűk Urát én is egyszerre olvastam, de az kellőképp színes volt, és haladt a történettel, nem lehetett ráunni. Mégiscsak a műfaj egyik legnagyobbjáról beszélünk. Amúgy meg Tolkien szereti 40 oldalon keresztül ecsetelgetni, hogyan néz ki egy hegy oldala :) Ha csak egy tömegíró lett volna, egy, vagy talán két soványabb könyv éppen megtelt volna a történettel.


Sok regényben viszont érezhető, hogy a cselekmény nem igazán halad. Történnek a dolgok, de ugyanakkor mégsem. Most is ezt érzem, és félek, hogy annak a sorozatnak is lesznek ilyen pontjai. Ezért fordult meg a fejemben, hogy két epizód között pihenni egyet egy kisregénnyel talán egészen hétköznapi dolog.

Köszönöm a válaszokat.

2018. aug. 2. 14:16
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha érdekel a sztori, akkor egyhuzamban olvasom el az egészet, közben nem kezdek neki másnak. Ha meg nem érdekel, akkor félbehagyom és be se fejezem, olvasok helyette mást.


Nem tudom, miért kell 12 ezer oldaltól megijedni. Senki nem kötelez, hogy fejezd be, ha elkezdted. Ha nem tetszik, 20 oldal után abbahagyhatod az egészet. Ha meg tetszik, akkor 12 ezret is kevésnek fogsz érezni belőle.

2018. aug. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem szó szerint értettem, nem megijedtem tőle, csak kétségeim támadtak :) Köszönöm a válaszokat!
2018. aug. 3. 19:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Mar az elso mondatnal gyanitottam, hogy az Ido Kerekerol van szo. :)


En 5 evig olvastam azt a sorozatot, kisebb-nagyobb megszakitasokkal, es hat... azt kivanom, barcsak ne vesztegettem volna vele az idomet.


Nem volt kimondottan rossz. De nagyon kozepszeru es unalmas volt. Az elso 3 konyv meg jo, de a 4-10. kotetek rettenetesen vontatottak. Nem eri meg a befektetett idot. Szerintem.

2018. aug. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát igen, valami ilyesmitől féltem én is. Ez egy nagyon hosszú sorozat, sajnos nem lehet minden pillanata érdekfeszítő. Mindenesetre el fogom kezdeni, legfeljebb véglegesen megunom, vagy ha erre nem kerül sor, marad az eredeti terv és felfrissítem magam néhány kisregénnyel :)

Köszönöm a válaszod, ment a zöld kéz!

2018. aug. 4. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!