Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potterben Dumbledore...

A Harry Potterben Dumbledore vagy Voldemort volt a hatalmasabb, erősebb varázsló?

Figyelt kérdés

2018. aug. 19. 19:42
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem Voldemort bár én mindig Dumbledore-nak szurkoltam!
2018. aug. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem Voldemort. Ő sötét mágiát is használta, ami sokkal több lehetőséget nyitott meg számára, mint Dumblinak. Meg ugyebár ő egy zseni, csak elvesztette kicsot az eszét szegény.
2018. aug. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

Voldemort majd összefosta magát Dumbledoretól az 5. részben.Innentől nincs miről beszélni.


De igazából itt egy részlet az első részből(angolul)


"My dear Professor, surely a sensible person like yourself can call him by his name? All this 'You-Know-Who' nonsense - for eleven years I have been trying to persuade people to call him by his proper name: Voldemort." Professor McGonagall flinched, but Dumbledore, who was unsticking two lemon drops, seemed not to notice. "It all gets so confusing if we keep saying 'You-Know-Who.' I have never seen any reason to be frightened of saying Voldemort's name."


"I know you haven't," said Professor McGonagall, sounding half exasperated, half admiring. "But you're different. Everyone knows you're the only one You-Know- oh, all right, Voldemort, was frightened of."


"You flatter me," said Dumbledore calmly. "Voldemort had powers I will never have."


"Only because you're too - well - noble to use them."

2018. aug. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Dumbledore hatalmasabb varázsló volt.Voldemort azzal szúrta el (amit Dumbledore többször is említett),hogy lenézte a legegyszerűbb varázslatokat,mint pl. a szeretetet.
2018. aug. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen Dumbledore a hatalmasabb varázsló, ő volt az egyetlen személy akitől Voldemort rettegett. Ezért akarta megöletni a hatodik részben, és az sem véletlen, hogy Voldemort a Roxfort ostromát is csak Dumbledore halála után merte elkezdeni.
2018. aug. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Összességében egyértelműen Dumbledore. Tudását tekintve mindenképpen. Az erejét tekintve kérdéses. Ő maga, noha nem szokott álszerénykedni, három helyen is céloz rá, hogy V. amúgy jobb lenne. Az elején mondja Minervának, hogy nincsenek olyan képességei, a 2. részben mondja, hogy a valaha volt legjobb roxforti diák volt V. (pedig maga Dumbledore is ott tanult) az ötödik végén pedig mondja Harry-nek, hogy nincs még egy mágus, aki olyan jól értene a mágiához, mint V. Nem képes leszedni V. átkát a Sötét Varázslatok Kivédése állásról sem, továbbá nem tudja magát teljesen megmenteni attól az átoktól sem, amit véletlenül szed be, mikor a gyűrűt felhúzza óvatlanul. A párbajukban uralja ugyan V-t, de Fawkes segít neki. V. fél ugyan tőle, de szerintem ő az a típus, aki a vele egyenrangútól is tart. A hetedik részből az is kiderül, hogy Grindelwaldnál erősebb volt V. Grindelwald pedig nem sokkal maradt el Dumbledore-tól. Miatta nem mert Angliában ténykedni, miközben egész Európát uralta, Voldemort viszont Dumbledore orra előtt gyilkolta a népet 11 éven keresztül, lényegében büntetlenül. Európa meg nem érdekelte szimplán. Ezek alapján lehet, hogy úgymond nyers erőben V. volt nagyobb, azért nem sokkal persze, és ezt a kicsi előnyt is elveszítette a tudásbéli hiányosságok miatt. Úgyhogy összességében Dumbledore volt a hatalmasabb.
2018. aug. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen Dumbledore. Érettségben, tapasztalatban, és szerintem erőben is.

Nem hangzott még el, hogy Voldemort nagyiparban űzte a fekete mágiát, párbajban, meg csak azt használt, ami ugye egyértelműen hatásosabb, ha valakinek ki akarod oltani az életét. Dumbledore ezzel szemben sosem használt fekete mágiát (legalábbis abban a történetben, amit ismerünk), mégis különösebb gond nélkül állja a sarat Voldemorttal szemben a párbajuk során. Szerintem elég valószínű, hogy ha Dumbeldore is használt volna fekete mágiát, simán le tudta volna győzni Voldemortot.

2018. aug. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Voldemort CSAK az évszázad SÖTÉT varázslója volt, Dumbledore 175 évesen az évezred legjobb mágusa.
2018. okt. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Dumbledore száztizenvalahány éves volt. Ami elhangzik róla egyértelműen, az az, hogy kora legnagyobb mágusa volt. V. meg megfosztotta Grindelwaldot a minden idők legveszélyesebb sötét varázslója cím birtoklásának kétes dicsőségétől. A történetben egyértelműen Dumbledore után jön az erőrangsorban, de ebben a tudás, tapasztalat is benne lehet, nem csak a nyers erő. Számomra érdekes kérdés lenne, mire vihette volna Denem, ha az erejéhez egy Dumbledore-éhoz hasonló személyiség társul, egy emberileg normális, intellektuális, a mágia más szegmenseire is nyitott, nem hataloméhes személyiség. Csak akkor ugye nem lett volna HP-sztori. :D Minden idők legnagyobb varázslója meg szerintem a történet végéig bezárólag Merlin volt, ezért emlegetik folyton a szakállát, meg gatyáját. :D
2018. okt. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne felejtsük, hogy Dumbeldore párbajban(!) felülkerekedett a bodzapálca hatalmán! Mert ugye tudjuk a Pálcák Ura úgy cserélt gazdát, hogy a gazdát hátbatámadták, álmában átvágták a torkát, stb. A prof. pedig szemtől szembe kiáll Grindelwald ellen, és elnyeri tőle!
2020. nov. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!