Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az embereket többségben miért...

Az embereket többségben miért nem érdeklik a könyvek?

Figyelt kérdés
Legalábbis a szépirodalom, a populáris irodalom. Kerülik a témát, az olvasást, inkább punnyadnak. Ezen a fórumon is haldoklik ez a rovat. Miért?

2018. okt. 12. 15:10
1 2
 1/20 anonim válasza:
100%
Mert elavult. Naaagyon idezojelesen. Megszoktak hogy impulzusok erik oket. Mindenhonnan audiovizual behatas er, es megszokjak, az koti le oket. Vannak azert sokan akik szeretnek olvasni de egyre ritkabb es ez az oka szetintem.
2018. okt. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
De ez elég ahhoz hogy ne vágyjanak csendre, vagy arra hogy használhassák a képzeletüket? Szerintem inkább ok lenne hogy vágyjanak rá!
2018. okt. 12. 16:09
 3/20 anonim ***** válasza:
78%
Mert nem szeretnek gondolkodni. Használni a fantáziát az munka, valaki pedig ehhez túl lusta vagy lefárasztja valami más.
2018. okt. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
34%

Egyetértek az előttem szólókkal.

A helyzet az, hogy a ingerküszöbünk igen magas lett... Az embereket már nem köti le egy könyv.

El kell ismerni, hogy a filmek azért színes-szagosabbak, mint a könyvek, könnyebb élvezni őket, rövidebbek, és kevesebb unalmasabb rész van bennük.

(Mert azért ismerjük el, a Nyomorúltaknak, akármennyire zseniális regény, azért nem minden oldala szuper-izgi...) És sok embernek (nem mindenkinek) kizárólag erre van szüksége, az izgalomra.

Ha mégis olvasnak, azt még véletlenül sem tudatos művelődés céljából teszik, hanem egyedül és kizárólag szórakozás miatt. Így pedig ha egy könyv nem szórakoztat, akkor nem is jó.

Ezen az oldalon is megfigyelhető, hogy a kérdések 99%-a fantasy, horror és receptre íródott romantikus könyvekre utal. Tolsztoj, Hemingway, Dosztojevszki, Thomas Mann könyveiről alig esik szó.

És igaz! A nyolcszáz oldalon kereszül lassan hömpölygő orosz regény nem annyira "érdekes", nem lehet annyira érdekes, mint a Szent Johanna Gimi, viszont sokkal értékesebb, komolyabb és maradandóbb olvasmány.


Mielőtt valaki félreértené, nem a receptre írt, ócska ponyvákat szidom. Csak felhívom rá a figyelmet, hogy a maroknyi olvasó ember közül is csak maroknyi olvas minőségi könyveket (amik természetesen lehetnek újak, lehetnek divatosak, de azért nem jellemző)

2018. okt. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Én is fantasy, horror, thriller kedvelő vagyok de ez nem jelenti azt, hogy egyébként nem mindenevő vagyok. A Nyomorultak a kedvencem például. Kinget ugyanúgy nem ócskáznám le mint Hugo-t. Aki olvas King-et vagy Lawrence-t, Brown-t az olvas Hugo-t is. Aki nem olvas Kinget vagy Lawrence-t az nem olvasott életében Hugo-t sem. A szar könyv nem az írótól és nem a stílustól függ.

Különben pont erről van szó, ingerküszöb egy dolog. De a türelem egy másik. Nincs türelmük egy sztori végéig ha az tovább tart 3 óránál, márpedig Thomas Mann-t, Hugo-t, Courths-Mahler-t, de Sandfordot vagy King-et is tovább tart, leglevesebb egy napig, de napokig, hetekig is tarthat. A kérdés, hogy miért nem tartja fenn az érdeklődésüket.

2018. okt. 13. 11:32
 6/20 A kérdező kommentje:
Egyébként az ha egy író közvetlen és nem a kincstári stílusban ír, az olvasónak, mert ugye annak írunk, attól még lehet minőségi.
2018. okt. 13. 11:33
 7/20 anonim ***** válasza:
51%

Nem azt akartam sugallni, hogy a kultúrsznoboknak van igazuk, akik szerint a borjúmirigy alatt nincs kaja, Mozart alatt nincs zene és Camus alatt nincs irodalom.


Például a Harcosok klubja a maga tőmondatos-trágár stílusában szerintem zseniális.

A horror nem annyira az én műfajom, de King krimiitől nekem is leesett az állam :)

És én is olvasok ponyvákat, a Stanely, a szerencse fia az egyik kedvencem :))

(Meg persze a Ponyvaregény :D)


Na, de ezek mellett ott van a hatalmas szemétáradat, és én arról beszéltem.

2018. okt. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
59%

Minőségi könyv = könyv, ami nekem tetszik.

Esetleg ha valaki ennyit olvas, felmerülhetne az a lehetőség is, hogy egyesek azért nem olvasnak "minőségit", mert nem tetszik nekik?

Biztos vagyok benne, hogy sokan próbálkoztak mindenfélével középiskolában (és azon kívül is), belekóstoltak az itt soroltak többségébe és nem véletlenül nem vágynak többre. Mindenkinek más az ízlése, nem mindenkinek van szüksége az orosz realizmusra vagy egyéb agymenésekre, főleg nem az idejétmúlt, értelmetlen filozófiákra.

No offense, tényleg. De az olvasás elsősorban a magunk szórakoztatására van. Hacsak valaki nem mazo, mert akkor olvashat akár Jókai Mórt is.


Ha pedig nem fogadjuk el, hogy az olvasás csak "minőségi" könyvekkel minőségi, akkor aki hardcore Stendhal fan, az mikor olvasta legutóbb pl. Jonathan Clayden: Organic chemistry könyvét? Ez a maga területén szintén "minőségi", tehát olvasni kellene.

2018. okt. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Magunk szórakoztatására ez nem is vita tárgya, de a könyv aminek a szórakoztatás a célja kell lennie valamilyen mondanivalónak. Sztoj, a Harry Potter könyvek sem a szórakoztatástól népszerűek, legalábbis kizárólag. Hanem a szellemiségétől amit mondani akar, amit, ahogyan kifejez, szimbolizál, és a fantáziától. Ez nem fan-ság kérdése. Az sem mazochista aki Hugo-t olvas.
2018. okt. 13. 15:25
 10/20 kevyxx válasza:
0%

Szerintem az egész az iskolánál bukik meg.Engem személy szerint a kötelezők hidegítettek el a könyvektől,viszont 2-3 évvel ezelőtt találtam egy nagyon jó alkalmazást (Wattpad) ahol írni és olvasni is lehet sztorikat,persze itt nagyon kezdő írók műveit lehet elolvasni de nekem meghozta hozzá a kedvemet.Egy év múlva bele is kezdtem a rendes könyvekbe és azóta interneten annyira nem is szeretek olvasni.Se E-könyvet se pdf-et.



Azt tudnám ajánlani a tanároknak hogy olyan irományokat adjanak fel a diákoknak amik feltehetőleg érdekli is őket.Esetleg lehessen ebben szabad akarata.Ha pedig a gyerek tanácstalan viszont van téma ami érdekli pl fantasy,romantikus,sci-fi,kisebbeknek gyerek könyvek akkor ajánljon neki,esetleg kérje segítségül a szülőt.Diák vagyok és nagyon nem vagyok megelégedve a mai tanítási rendszerrel,ennek pedig meg vannak a maga okai.Remélem választ tudtam adni a kérdésedre :)

2018. okt. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!