Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az embereket többségben miért...

Az embereket többségben miért nem érdeklik a könyvek?

Figyelt kérdés
Legalábbis a szépirodalom, a populáris irodalom. Kerülik a témát, az olvasást, inkább punnyadnak. Ezen a fórumon is haldoklik ez a rovat. Miért?

2018. okt. 12. 15:10
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
A számból vetted ki. Őszintén: az aki kitalálja, hogy a kamaszoknak az Antigoné legyen az első kötelező olvasmány az vajon tudja mit csinál...?
2018. okt. 13. 22:07
 12/20 anonim válasza:
45%

Én későn kezdtem rendszeresen olvasni (20+ évesen), de szeretek, manapság (30+ évesen) viszont időm nem sok jut rá, mert választanom kell, hogy a kevés szabadidőmben én magam írok, vagy mások regényeit olvasom.

Azért a tömegközlekedésen nap mint nap elég sok embert látok olvasni. Van, aki könyvet fog a kezében, mások meg e-book olvasót. De én magam például leginkább a telefonomon szoktam olvasni, hiszen az is tökéletes erre a célra, és úgyis mindig nálam van.

Az itteni könyvek kategóriát meg régebben szívesen látogattam, de aztán túl sok lett itt a tini a nekik szánt irodalommal, én meg lekoptam, mert nem érdekelt. Öreg vagyok én már ehhez. :) A Harry Potter kérdések özöne se hoz lázba. Anno ugyan olvastam, tetszett, de rég volt, jó volt, számomra azonban elmúlt a varázsa. Stephen Kingtől világ életemben ódzkodtam, ő is népszerű (volt?) itt a kérdések között, nekem viszont nincs mit hozzászólnom. Ez csupán pár ok (de lenne még több is) arra, hogy én miért csak havonta kb. egyszer nézek be ebbe a kategóriába.

2018. okt. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Ha nem olvasol Kinget akkor nem egy írót hagysz ki. Hanem az írót hagyod ki. Legalábbia napjainkban.
2018. okt. 14. 07:50
 14/20 A kérdező kommentje:
De lelke rajta mindenkinek.
2018. okt. 14. 07:50
 15/20 anonim válasza:
45%
Figyelj, ez egy olyan dolog, hogy nem mindenki szereti ugyanazt. Ha nem érdekel, amiről ír, ha nem tetszik a stílusa, akkor nem látom értelmét erőltetni pusztán azért, mert sokan mások szeretik. Sose mondtam, hogy nem jó, egyszerűen csak rettentően nem az én világom, nem nekem való, és ezt nem befolyásolja a zsenialitása vagy bármi egyéb tehetsége. És úgy gondolom, nem helyes - burkoltan sem - arra utalnod, hogy hibázik az, aki nem valamilyen külső értékrend szerint válogatja az olvasnivalóját. Ugye pont ilyenek a suliban a kötelezők is (mások mondják meg a saját szempontjaik szerint, mit kell elolvasnod), és mint tudjuk, inkább megutáltatják ezzel a módszerrel az olvasást, minthogy megszerettetnék.
2018. okt. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Touche. Ezért mondtam, hogy lelke rajta mindenkinek. És korábban kommenteltem, hogy szerintem eleve nem tudja az, hogy mit csinál aki a kötelező olvasmányokat maga állítgatja össze, és ráadásul eklektikus és senkit sem érdeklő gyűjteményekből. Csak úgy mondtam. :) De az is éppen olyan rossz, hogy ha a borító alapján ítélünk. (Most nem rólad beszélek de) Ismerek egy pár embert, elég sokat inkább aki előszeretettel beszél úgy, hogy "jajj de utálom azt a Harry Pottert..." Ezeket az embereket úgy szeretem... főleg miután rákérdezek és elmondják, hogy sose olvasták, és sose látták. Max trailert vagy a tv-ben valami reklámban. Ez nem ítélkezés, csak szerintem sokat veszítenek ezzel a hozzáállással, pláne ezzel.
2018. okt. 14. 10:56
 17/20 anonim ***** válasza:
45%
Én már régóta mondom, hogy ki kellene dobni ezt a sok elavult unalmas kínszenvedés kötelező olvasmányt, és helyette felvenni a kötelezők közé a Harry Pottert, az a legtöbb embernek tetszik, leköti őket, izgalmas, és vélhetően jóval többen olvasnák el a teljes könyvet rövidített verziók helyett. Nem utolsó sorban 7 könyv, szóval akár több évre is elég lenne.
2018. okt. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem az lenne az ideális, ha nem lenne kijelölve egy könyv sem, ami kötelező és mindenki érdeklődése szerint válogathatna. Pl. megadnák, hogy idén x könyvből várnak olvasónaplót.

Maximum a műfaj lenne irányadó, de azon kívül is legalább a fele szabadon választható, szóval nincs műfaj korlátozás.

Műfajoknál meg tényleg mindent érintő lenne, romantikustól, a tudományos ismeretterjesztőig.

2018. okt. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Vagy lusták keresni azt ami esetleg érdekelheti őket, vagy csak buták hozzá. Most őszintén, van aki alig tud magyarul leírni normálisan egy mondatot. Az ilyeneknek a szövegértéssel is simán lehetnek gondjaik, tehát nem fárasztják magukat olvasással.


Engem nem érdekeltek a könyvek, amíg a kötelező olvasmányokat próbálták lenyomni a torkomon. Hidegen hagytak, nem érdekeltek, 1-2-be beleolvastam de 3-5 oldal után letettem, és nem is emlékeztem mi történt a könyvben, mert nem érdekelt. Eszembe se jutott, hogy mást is lehet.

Amint felfedeztem, hogy van élet ezeken túl, lehet szórakoztató is az olvasás ha én magam választok, elkezdtem élvezni az olvasást. Ez kezdődött el 15 éves koromban a nagymamám romantikus regényeivel:). Az első hónapok után pedig rátaláltam egyre több és több olyan szerzőre akiknek a munkásságát imádom. (Stephen King, Dean Koontz, Robin Cook, Anne Rice, G.R.R. Martin, Darren Shan, Clive Barker, James Herbert, Neil Gaiman, Jodi Picoult, Karin Slaughter és még sorolhatnám...több száz van már otthon és folyamatosan gyarapodott a kis házi könyvtáram az elmúlt 17 évben:)

2018. okt. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Én úgy gondolom, hogy az idő a válasz. Úgy értem manapság alig van ember akinek van ideje ilyesmire. Én persze rendesen be tudom osztani az időmet, vagyis nem magamról beszélek hanem másokról akiknek nincs idejük. Példaként elmondom neked, hogy én az egyik nyáron írtam egy mangát mert olyan sok időm volt, és elküldtem egy barátomnak hogy olvassa el, és azt mondta hogy ok majd elolvasom. De persze 2 hétre rá kiderült hogy 1 fejezetet nem olvasott a kilencből mert azt mondta nincs ideje xd. Persze nem mintha haragudnák rá, hisz jó barátom, csak hát... Ja (azóta már 12 fejezet van, és már át se küldtem neki mert úgyse fogja elolvasni xd) egyszóval a válasz az idő, mert nincs mindenkinek... Hmm. Bár nekem sok időm van, én jól be tudom osztani magamnak xd. A haverom akinek küldtem a mangát kérdezte is hogy, hogy van ennyi időd? Hát mondom jól kell bánni vele xd
2019. febr. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!