Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyv lenne jó egy 15...

Milyen könyv lenne jó egy 15 éves fiúnak?

Figyelt kérdés

2018. dec. 14. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez az érdeklődési körétől, érettségétől, olvasottságától, habitusától is függ.


Lehet, hogy élvezi a szép tájleírásokat, az érdekes, epikus harcok között - ekkor a Gyűrűk Urát ajánlanám.


Lehet, hogy élvezi a harcok és a medievál körülmények közötti akciók közötti ármánykodásokat is meg a sok szexjelenetet - ekkor inkább a Trónok harca felé hajlanék.


Ha inkább a jogi krimi felé húz, akkor - John Grisham írásait ajánlanám, pl Ha ölni kell.


Ha krimi, mint elméleti dolog izgatja, akkor egyértelműen Conan Doyle Sherlockja lehet jó választás.


De lehet, hogy életrajzokat szeret olvasni? Válassz egyet egy érdekes emberről, pl Alan Turing vagy Stephen Hawking.


Persze, elképzelhető, hogy az echte fantasy az ő zsánere, ebben az esetben én vagy Le Guintól ajánlanék valamit, pl Szigetvilág varázslója, vagy másik nagy kedvencem, Eddingstől a varázsló játszmája.


Ha horrort szeret, akkor gyerekesebbnek ott vannak Darren Shan művei, (van vámpír meg Démon meg mindenféle sorozata), és persze Stephen King elméletileg a király, ha felnőtteknek szólót keresel (bár én még nem olvastam tőle semmit, ha ennyien szeretik, annyira rossz nem lehet~)


Persze, elképzelhető, hogy a tudományos vagy ismeretterjesztő kötetek fogják meg, akkor válassz valami ilyesmit az érdeklődési körének megfelelően.


Vagy ha nyálas regényt olvasna (amit valahogy nem érzek indokoltnak) akkor válassz olyat. De ajánlani nem nagyon tudok, mert azt annyira nem olvasok. Ami bejött nekem, az a Büszkeség és balítélet az ilyenből... de mivel én lány vagyok, szerintem ez nem mérvvadó a romantika táján.


Szóval ja, remélem tudtam segíteni :)

2018. dec. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A tagok között ott az anime, szóval nem tudom hogy most light novelekre gondoltál-e, de nekem ezek a kedvenceim.


- No Game No Life

- Monogatari széria

- Konosuba


Ezek angolul érhetőek mondjuk csak el, magyarul nem fogsz egyet sem találni.

2018. dec. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettetek. Egyébként tud angolul, és szereti az animéket is.
2018. dec. 15. 11:14
 4/4 anonim válasza:
Nekem a Joseph Heller:22-es csapdája a kedvencem bárkinek ajánlom!(de kicsit durva)
2019. márc. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!