Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Vajon van-e összefüggés a...

Vajon van-e összefüggés a személyiségtípus és a kedvenc sport között?

Figyelt kérdés

Nu, találtam én régebben egy ilyen jó kis murit, aztán azt hittem elveszett, de megvan. Nem kuruzslás, csak cihológia, és szerintem marha érdekes, mert nekem kb 95%ban egyezik a kijött típus :D De kajak.

A kérdés ugye az, hogy írjátok le a kedvenc sportotokat, ésvagy azt, amelyiket csináljátok, aztán hogy melyik típusba tartoztok, és megnézzük, van-e összefüggés, hogy ezt később fordítva alkalmazzuk, amikor valaki sportot keres. Kitöltjük vele ezt, és javaslunk egy tartományból.

Nemtudom csináltak-e ilyesmit valaha, igazából meg se próbáltam utánanézni, teljesen saját ötlet :D és persze jó sok eredmény kell, hogy értékelhetőt kapjunk, szóval lehet terjeszteni.


[link]



2013. jan. 20. 20:03
1 2
 1/13 SSanchez ***** válasza:
29%
Még egy debil. kámáftú péló?
2013. jan. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 SSanchez ***** válasza:
6%
Ja nem ide:D
2013. jan. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azé felpontoztalak :D
2013. jan. 20. 20:16
 4/13 *Glissade* ***** válasza:
Én INTP vagyok:)
2013. jan. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

na látom nem tolonganak:).

de megcsináltam neked.

savate,fegyenc,kettlebell jelenleg,régen meg 10 évig voltam gyúrós.

az értékelésem-ESTJ

2013. jan. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 *Glissade* ***** válasza:
De egy másik jobban illik rám:)
2013. jan. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Ugyan picit régi, de azért írok.

Én INTJ vagyok a teszt szerint, és teljesen magamra ismertem benne, különösen a humor lapnál:DD

Nem veszek részt semmilyen szervezett sportágban. Gyalogtúrázni és erdőben sátrazni szoktam többnyire, meg biciklivel túrázni. A tengeri kajakozás és a magashegyi túrázás felé még érdeklődnék, csak semmi pénzem nincs rá:D

A szokásos labda sportok vagy harcművészet semennyire nem tudja megmozgatni a fantáziám, a túrázásba is inkább a szabadságérzet vonz.

17/f

2013. ápr. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%

ISTP

Forma1, meg úgy általában mindenféle motorsport.

2013. júl. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
egy hithű istj csak a magányos sportokat díjazza.
2013. aug. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Nem hinném, hogy a konkrét sportágnak bármiféle köze lenne hozzá, legfeljebb kisebb kategóriákat lehetne típusokhoz rendelni. Kezdjük ott, hogy az intuitívak (xNxx) eleve kevésbé fogékonyak az ilyesmire, őket inkább a kényszerűség (= valami cél/kellemes velejáró, nem a testmozgás önmagáért) veszi rá a tevékenységre. Én pl. simán végighúzok 2-3 órát aktív, gyors tempójú sétában, nem azért, mert annyira szeretem megmozgatni a porcikáimat, hanem mert ilyenkor tudok leginkább a gondolataimba mélyedni, jót tesz nekem a magány. Egy ENTJ-ről is simán elképzelem, hogy a térfél irányító nagykutyájaként, dirigálóként akarja kipróbálni magát, és egy INTx-ről is, hogy érdeklődését az ötlettesztelés gondolata kelti fel. Az ISxx-k lehetnek az egyszemélyes sportok preferálói, ESxx társaik pedig csapatmunka-orientáltabbak, illetve xSxJ-szemszögből az egész egy fix hierarchiát festhet le, egy rendszert, melyben mindenki elfoglalhatja a saját helyét, és ez nekik biztonságérzetet nyújt. Tudnám még oldalakon keresztül ecsetelni, hányféleképpen tekinthetünk a témára, de a lényeget szerintem már így is tartalmazza a kisregényem.
2013. okt. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!