Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Olvasta valaki a Szjg-t?

Olvasta valaki a Szjg-t?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek róla?

#könyv #Szjg-t
2018. dec. 26. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

Én olvastam és nagyon szerettem.

Nagyon jó a humora és nagyon szerethető karakterek vannak benne és én a végén az utolsó oldalakat sírva olvastam mert nagyon megszerettem úgyhogy ajánlom.

2018. dec. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

A humora tényleg jó, viszont sok hibája van. A karakterek extrém kidolgozatlanok és sztereotipikusak (Cortez fájdalmasan Gray Stu, Virág a klasszikus buta Manic Pixie Dream Girl, Kinga a Tsundere, Zsolti a Class Clown, Reni a tipikus Anastasia Steele-féle személyiség nélküli, életképtelen főszereplő stb.) és sok logikátlanság van a könyvben (a legszembetűnőbb nyilvánvalóan az, hogy mit keres egy elit suliban egy rakás több tantárgyból bukásra álló, szabályokat be nem tartó gyerek, akik még büszkék is erre).

Ráadásul a könyv egy csomó alaptalan baromságot sulykol a fiatalokba, például hogy aki szeret olvasni az csak egy unalmas lúzer lehet. És hogy pont egy elit gimnáziumban hangoztassa ezt az álláspontot a diákok 90%-a? Röhej.

A fanok körében uralkodó Cortez-imádatot sem értem, mert engem egyáltalán nem nyűgözött le a karakter. Az elmondások alapján egy igazi rosszfiút képzeltem el, de aztán amikor beleolvastam a könyvbe, kiderült, hogy Cortez se nem vicces, se nem lázadó, se nem balhés. Az egyetlen pozitív tulajdonsága, hogy elvileg nagyon jóképű. Egyszerűen unalmas. Reni pedig a lehető legszörnyűbb karakter, gondolom nem kell részleteznem, miért.

Talán nem 14 évesen kellett volna először elolvasnom, mert zavart benne a sok hiba és logikátlanság. Talán ha 10-12 évesen olvastam volna, jobban élveztem volna.

Volt néhány poén, amin jót röhögtem, de ezt leszámítva egy spanyol szappanoperát izgalmasabbnak tartok ennél.

2018. dec. 27. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én olvastam, vagyis olvasom. De ha nem lenne olyan jó humora az írónőnek, nem lenne olyan élvezhető. Mert pl. az 1. részből annyi derül ki Cortezről, hogy: sötét a haja, kék a szeme, kúl, menő, a szülei diplomaták, egy évvel idősebb Reniéknél,ja és helyes.

De annyit azért el kell árulnom, h ez az a tipikus tündérmese. Bocsi, ha még nem olvastad és spoiler.

Virág olyan szinten buta, hogy egy magángimnáziumba a világon sehol nem vennék fel.

Kinga egy vadállat.

Reni meg egyszerűen gáz.

A többi karakter még úgy-úgy hiteles.

Egyébként 1. 2. rész után már izgalmasabb lesz. Remélem tudtam segíteni!😊

2018. dec. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
alap nagyon jó az egyik kedvenc könyvem
2019. febr. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is az egyik kedvencem
2020. máj. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!