Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyire zavar a könyvtári/has...

Mennyire zavar a könyvtári/használt könyvek (lapszélének) állapota?

Figyelt kérdés

Hiába mosnak kezet (vagy nem mosnak) olvasás előtt az olvasók, a bőrükön lévő zsírréteg rákerül a lapokra, és egy idő után elszíneződést okoz. (Persze ez nagyban függ a lapok összetételétől/színétől is.)


Gyűrődések, szamárfülek, beleírások, aláhúzások?


Ez zavar téged, nem zavar, örülsz neki (mert azt jelzi, hogy már sokszor olvasták a könyvet), nem tetszik, de elviseled?


2019. jan. 22. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Gondolom te is olyasvalaki vagy, aki kezetmos olvasás előtt, csak félig nyitja ki a könyvet nehogy megtörjön a sarka, színek szerint rendezi el a polcon...


Engem személy szerint a szöveg érdekel, ami a könyvben van. Alá van valami húzva, na és.

2019. jan. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Engem személy szerint a lapok elszíneződése nem zavar, a bele firkálások annál inkább. Nem értem egyes embereknek miért jó, ha össze-vissza firkálgatják a lapokat? Én értem, hogy aláhúzzák, de miért nem radírozzák is ki utána? A szamárfülekről már nem is beszélve. De abban egyet értek az előzővel, hogy ki mos kezet olvasás előtt?
2019. jan. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem zavar, ha látszik rajta a használat, gyűrődés, szamárfül, szakadás, ilyesmi. Az aláhúzás és a beleírás viszont igen, mert a szöveget szeretném élvezni, nem a korábbi olvasók gondolatait a szöveggel kapcsolatban.
2019. jan. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha el van színeződve, kicsit visltes a borító, az nem zavar, ha saláta és bele van firkálva aláhúzva, az igen. Engem például a kiadás sem érdekel, vagy, hogy gyűrött, törött gerincű, ha olvasható.

Ajándékba szánt könyveknél zavar az esetleg gyári hiba vagy szállítási sérülés, saját magamnak mentettem már szakadó esőben is könyvet kuka mellől.

2021. aug. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!