Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen angol könyvet ajánlanát...

Milyen angol könyvet ajánlanátok nagyon kezdő angolosoknak? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Szeretném elkezdeni az angolul olvasást, de eddig sosem mertem, mert nagyon kezdő szinten vagyok angolból. Nagyjából az alapokat tudom, de mást nem igazán. Sokan mondták, hogy mindenképp mesekönyvvel kezdjek neki. Ti mit gondoltok erről? Tudnátok ajánlani valamilyen könnyű nyelvezetű angol könyvet?

2019. febr. 6. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem valamilyen middle grade kategóriás könyvvel kezdj. Ez a 8-12 éves korosztálynak ajánlott ( de ez a szereplők kora alapján történik a Harry Pottert is ide sorolják) Én a Percy Jackson könyveket kezdtem el először angolul, de bármi jó választás lehet, amit már olvastál magyarul.
2019. febr. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon kezdő vagy, akkor a képregény olvasást ajánlom, nekem sokat segített. Párbeszédeket sokkal könnyebb fordítani, mint leíró részeket, és ugye a képregények szinte kizárólag csak párbeszédekből állnak. A másik előnye, hogy a képek is segítenek a történet követésében. Így akkor is érteni fogod, hogy mi történik, ha nem sikerül mindent lefordítanod.
2019. febr. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha bemész a Libribe, ott vannak egészen kezdő szinttől haladó szintig ismert történetek lerövidítve. A történet végén meg egy kis tesztet lehet kitölteni, egy fajta szövegértés. Szerintem hasznos könyvek és egy szinten belül is több könyv közül választhatsz.
2019. febr. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kell feltétlenül mesekönyvvel, de valóban szokták ajánlani a gyerekkönyveket. Én még olyan tanácsokat hallottam, hogy olyan könyvvel kezdj, amit többször olvastál el (magyarul), és ne legyen nagyon hosszú.

Én speciel az Everything Everything-gel kezdtem, viszonylag könnyű volt (nekem), bár nem tudom, hogy te egyáltalán szereted-e az ilyenfajta könyveket.

2019. febr. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Vannak kétnyelvű könyvek pl. Kétnyelvű klasszikusok (vagy valami ilyesmi) olvasod az angol részét, éy ha valamit nem értesz, átnézel a másik oldalra és ott van.
2019. febr. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!