Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok olyan könyveket...

Tudnátok olyan könyveket ajánlani ami egy olyan (lehetőleg) gyerekről szól, aki esetleg depressziós a családi háttere miatt és nem találja a helyét úgy a világba?

Figyelt kérdés

Nem olyanra gondolok h pl. "Jaj kövér vagyok ezért csúfolnak a suliba és öngyilkos akarok lenni 12 évesen", hanem valami okosan megírott könyvre, ami tényleg sok mindent átad és olyan hatással van rám is. Gondolom ismerős az érzés amikor valami olyan jó könyvet olvastok ami miatt akár megváltozik a láásmódotok vagy valami. És kb olyan 16-7 éves körüli gyerekről szóló könyvet keresnék, de lehet nincs is,mert azthiszik hogy a tizenéveseknek ninsenek problémáik / az unalmas iskolai és szerelmi dolgaikat tennék bele, ami nem feltétlen rossz, de általába csak ugyan azokat írják, ugyan olyan sablonos karakterekkel, szóval szeretnék valami "egyedi" könyvet ilyen témában.

Hallottam a Zabhegyezőről, amit tervezek megvenni Rozsban a fogó formájában, mert ez a fordítása elvileg jobb. De szóval valami ilyesmi könyvet keresnék, mert (elvileg) ez egy 17(?) éves fiúrol szól, aki lóg az iskolából, meg elvileg van egy egyedibb világképe szóval szívesen olvasnám,de olvastam h nagyon sok embernek nem tetszett.



2019. febr. 14. 16:42
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Laurie Halse Anderson: Hadd mondjam el...

esetleg?

Bár nem mondanám, hogy nagyon lefedi a témát, amiket eddig írtak talán jobban képbe vágnak. De személy szerint, nagyon mélyen érintett a könyv. Szóval csak ajánlani tudom.

A depreszzió és a kiközösítés megtalálható benne, meg a problémás családi helyzet is (valamennyire).

2019. febr. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!