Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan menthető meg az irodalom?

Hogyan menthető meg az irodalom?

Figyelt kérdés

Általános vélekedés,  hogy a mostani diákok kevesebbet* (szinte semmit sem?) olvasnak. Hogyan lehetne rávenni őket, hogy mégis vegyenek könyvet a kezükbe?  Ha ennyire nem olvasnak,  akkor vajon teljesen mindegy,  hogy milyen könyvet vesznek a kezükbe,  ha mégis olvasni vágyna kedvük?  Mindegy, hogy egy  nyelvileg (és tartalmilag)  rossz minőségű regényt vagy szépirodalmat olvasnak? Jó, ha tucatregényt olvasnak,  csak olvassanak? Ha ez szerintetek jó,  akkor hova fog fajulni az irodalom a jövőben?  A szépirodalom kihal?  Fontos egyáltalán a szépirodalom vagy csak a szórakoztatás a lényeg?  Mit tehet egy tanár,  hogy felkeltse az érdeklődést a minőségi irodalom iránt?  Különbözőek-e erre a lehetőségei általános és középiskolában? Egyáltalán: miért fontos az irodalom?  Fontos-e az irodalom?  Mit gondoltok a "csináljunk Facebook/Instagram/...stb. profilt Petőfiről" típusú feladatokról?  Mit gondoltok az informatikai eszközök oktatásba történő bevonásáról?  Mi a véleményetek a képregények alkalmazásáról irodalomórán (pl.: különböző kötelezők/ versek képregényben)?  Hogyan lehet ezeket jól alkalmazni? 


Sok a kérdés,  de minden véleményre kíváncsi vagyok ezzel kapcsolatban.  :) 


(*nem gúny,  19 éves vagyok,  szóval kb. a saját generációmról beszélek,  ez nem egy "bezzeg az én időmben" szöveg)



2019. ápr. 10. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1.Valójában most is sokat olvasnak az emberek, sok könyv fogy a letöltések mellett is.


2.A szórakoztató irodalom a szépirodalom része, mivel abba beletartozik minden fantázia szülte mű, az összes regény és vers. A nem szépirodalom az ismeretterjesztő és tudományos művek összessége, de ide tartozik minden írásos anyag, ami nem fikciós, tehát jogi szövegektől a használati útmutatókig bármi.


3.Egyébként jobban meg kellene tanítani olvasni a diákokat, nem meglepő, hogy a mai rohanós, zsinórírásos stb. módszerekkel oktatottak harmada funkcionális analfabéta.

Emellett a felnőtteknek íródott, régies nyelvezetű és világú, hosszú tájleírásokat tartalmazó kötelezőkkel nem kellene meggyűlöltetni a többiekkel a regényeket, amelyek tanulsága legtöbbször már idejétmúlt, hisz a világunk jelentősen megváltozott. (Ma már nem a sírva-nyávogva tűrős Légy jó mindhalálig az alap, hanem az önmagunkért kiállás.)


4.Ne más akarja megmondani, hogy mit olvasson valaki szabadidejében, ne akarják már kontrollálni ennyire mások életét; ennyi erővel kötelezhetnék őket, hogy rántotta helyett csak keménytojást egyenek.

2019. ápr. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szerintem a legfobb gond, az amit az előttem lévő is megfogalmazott. Rengeteg kötelező olvasmány nem ennek a korosztalynak szól, és ez a régies, hosszú leírásokkal sokakkal megutaltatja az egészet.


Továbbá a másik probléma az, hogy mindenkit más felé könyvek, irodalmi művek érdekelnek, és nem sokan olvasnak úgy könyvet, hogy nem érdekli őket a téma.


Én mindig is gyűlöltem az irodalmi könyveket, mert egyrészt nem érdekelt az egész téma, másrészt pedig nem is értettem, hogy mit olvasok. Persze lehet, hogy csak rossz a szövegértésem, de akkor bizony nagyon sok embernek megrosszabb.


Én 21 éves vagyok, és egészen idáig egyetlen könyv volt amit elolvastam, de semmit nem tudok már h miről szólt, meg még egy könyv amibe belekezdtem, de felbahagytam. Ennek ellenére most onszantambol a saját izlesemnek megfelelően választottam könyveket, amiket azóta elolvastam. Konkrétan 3 nap alatt két könyvet olvastam el, alig tudtam letenni őket, és mindegyikük sokkal mélyebb nyomot hagyott bennem, mint bármelyik eddigi irodalom órán megtargyalt mű? Miért? Mert én döntöttem el, hogy mit fogok olvasni ( bár azóta idősebb is lettem, pár éve még nem értettem volna ezeket a könyveket.) Gyakran nehéz a levegőbe logó dolgokról beszélni, lehet hogy régen egy könyv fontos mondanivalót akart atadni, de ez már idejétmúlt, a jelen kor dolgaival sokkal többet kellene foglalkozni.


Sokkal kötöttebbe kellene tenni az olvasast, persze hogy ezt hogyan lehetne megoldani, azt nem tudom. Mindenesetre én az előző héten beszéltem először vidáman, onstantambol irodalomról amelyek mély gondolatokat tartalmaznak, így én most kicsit pozitivabban állok az olvasashoz mint régen, és már írom fel papirra, hogy miket tervezek meg elolvasni.

2019. ápr. 13. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

nem teljesen idetartozik, de azért leírom.


nekem van olyan korszakom (kb. 1-3 hétig tart) amikor falom az engemet érdeklő könyveket de utána általában viszonylag sokáig nincs rá affinitásom még ahhoz a könyvhöz sem amit tudok hogy elszeretnék olvasni.

2019. ápr. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kimutatások szerint az emberek nem olvasnak kevesebbet, mindig egy adott réteg olvasott csak, és jelenleg többen olvasnak, mint például 150 éve.
2019. aug. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!