Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tényleg ilyen kevesen járnak...

Tényleg ilyen kevesen járnak könyvbemutatókra, beszélgetésekre?

Figyelt kérdés

Elég sok videót (főleg magyar írók részvételével) néztem mostanában, és feltűnt, hogy 10-15 embernél általában nincs több ezeken a rendezvényeken. Az pláne megdöbbentett, amikor az egyik beszélgetés során az író mellé meghívott filozófus a megjelent 19 emberre azt mondta: „meglepett, hogy ilyen sokan eljöttek”.


A másik rémisztő dolog az volt, hogy az átlagéletkor úgy 60-65 körül alakult: kamaszt, de még huszonévest sem láttam egyszer sem...


2019. máj. 1. 10:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Vidéki vagyok, falun lakom. A számomra érdekes könyvbemutatók jellemzően olyan helyen vannak, ahova csak-csak el tudnék még menni tömegközlekedéssel, de a könyvbemutatók időpontja miatt és a silány menetrend miatt a hazautat nem valószínű, hogy meg tudnám oldani (+ha mégis megoldható lenne, akkor legalább a fél napom rámenne egyetlen könyvbemutatóra). Pedig szívesen elmennék 1-2 könyvbemutatóra, ha olyan könyvet mutatnak be vagy a szerzője olyan, ami/aki érdekelne.


Például: Az előbb rákerestem a Google-n Kálmán Olga könyvbemutatóira. 2 darab 2013-as Facebook-eseményt feldobott az első oldalon, amelyeknél a helyszín Budapest, ahova legalább 1,5-2 órámba tellene feljutni. Tegyük fel, ha az egyik ( [link] ) most szombaton lenne... 18 óra 30 perckor van vége... Az utolsó járat, amivel még haza tudnék vergődni szombaton az 18 óra 45 perckor indul a Déli pályaudvarról (el kell érjem a csatlakozást, ami 20 óra 9 perckor indulna Pusztaszabolcsról)...

Amit még feldobott a Google Facebook-eseményt ( [link] ) az 16 órakor kezdődik. Ha ez is másfél órás lenne, mint az előző, akkor valószínűleg elérném a járatot, de minimum a fél napom rámenne egyetlen könyvbemutatóra. 🙄


---


Egyébként 25 éves vagyok.

2019. máj. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, vidékiként ugyanezt tudom mondani.


Csak úgy eltűnődtem, hogy (főleg) Pesten csak ekkora tömegek jönnek össze, persze gondolom a SZJG-s találkozókra nem ez volt a jellemző, vagy amikor a HP-könyvek jöttek ki és rengeteg boltban volt valamiféle összeröffenés.


Egyébként pedig köszönöm, hogy válaszoltál.

2019. máj. 1. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!