Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyire lehetne reálisan...

Mennyire lehetne reálisan felépíteni egy olyan karaktert, aki soha nem érez haragot?

Figyelt kérdés
Egy fantasy regény kidolgozásánál tartok. A mágia ebben a világban szorosan összefügg a vallással, és úgy működik, hogy az emberek az istenekkel kötnek egy szerződést, ami alapján az ember megkapja egy isten erejének egy részét, azonban kell valami ellenértéket fizetni ezért, valami olyat, ami emberi. Például, a főszereplő szerződést kötött egy istennővel, és az erejével képes kék lángokat gerjeszteni, azonban minden egyes alkalommal, mikor használja a képességet, megrövidül valamennyivel az élete (rendszerint 1-2 évvel). Egy másik karakternél azt találtam ki, hogy az isten, akivel megkötötte a szerződést folyamatosan elszívja minden haragját (a képességét szinte folyamatosan kell használnia), így nem képes haragot érezni. Azért ez jutott eszembe, mert alapból egy nagyon kedves, mindig mosolygós, vidám személyiségről van szó, de egyre inkább elbizonytalanodtam vele kapcsolatban. Szerintetek fel lehetne építeni reálisan egy ilyen karaktert? Milyen tulajdonságokkal kéne felruházom ahhoz, hogy ne mondjon ellent önmagának és a szerződés ellenértékének? Vagy inkább próbáljak meg keresni valami mást? A válaszokat előre is köszönöm :)

2019. máj. 8. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Simán megoldható.

Sőt, leírva érdekesnek is tűnik az egész elgondolás. Valamit valamiért.

Ha én írnám (de úgy tedd, ahogy neked tetszik) akkor nem csak haragot, hanem semmilyen érzelmet nem érezne igazán. A legtöbb ember nem szeret haragos lenni, így nem nagy ár az, ha a mágiát cserébe fel kell adnia egy negatív tulajdonságot.

2019. máj. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen nem rossz az se, amit te írsz, viszont ha elvenném a karaktertől az érzelmek nagy részét, akkor tulajdonképpen egy csomó mindent elvennék a történettől is. Tehát (úgy vélem) nem lenne olyan élvezhető a regény egy ilyen karakter nélkül. Ahogy elképzeltem őt, ő az, aki szinte minden helyzetben mosolyog, imádja az embereket, szeret másokat felvidítani, és amellett, hogy egy kiváló harcos, olyan gyerekesen ostoba és éretlen, hogy sokszor már csak nevetni lehet rajta meg a hülyeségein. Tulajdonképpen ő az egyik olyan karakter, aki a regény "érzelmi mozgatórugója" (ha létezik egyáltalán ilyen), és ez az egyik oka annak, hogy nem akarom őt megfosztani az érzelmektől :)

A másik pedig az, hogy igazából neki nincs olyan nagy képessége, hogy hatalmas árat keljen fizetnie érte. Lehet, hogy kicsit hülyeségnek tűnik, de az erejével képes macskákat irányítani (max. ötöt), valamint képes rövid időre belelátni a fejükbe és az ő szemükkel nézni a dolgokat, ezért gondoltam csak a haragra, vagy valami más, kisebb dologra.

2019. máj. 8. 20:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Értem, amit írsz. Engem mondjuk hosszútávon nagyon zavarna egy ilyen karakter, de úgy írd meg, ahogy te szeretnéd.

A képességről annyit, hogy ez tud rohadt hasznos lenni és nagyon jól kijátszható.

2019. máj. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Pali1977 ***** válasza:
Hát, mint Dexter, csak fantasy világban :)
2023. márc. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!