Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potterben a muglik és...

A Harry Potterben a muglik és kviblik tudnak bájitalokat keverni, vagy ahhoz pl varázserejű lénynek kell lenni, vagy pl vannak bájitalok, amihez valami varázslat is kell, hogy aktiválódjon a főzet?

Figyelt kérdés

Pl mondjuk ha Petunia néni csinált volna egy százfűlé-főzetet, működött volna neki? (Már nem emlékszem rá, milyen összetevőket kevertek bele, de tegyük fel, hogy be tudja szerezni az összes alapanyagot, és csak egymaga csinálja, tehát pl nem segít neki varázsló.)

Na?



2019. máj. 31. 20:59
 1/10 A kérdező kommentje:
És amúgy be tud szerezni pl egy mugli ilyen varázsnövényeket? Talál, vagy ezek pl csak varázslattal megközelíthető, eldugott helyeken nőnek? Én asszem , hogy tudnak nőni máshol is, tehát magát, a növényt mindenhol látják, ahol oda van nőve, ugye?
2019. máj. 31. 21:28
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem akarok hülyeséget mondani, de szerintem ha nem is a százfűlé főzetet de egy-két bájitalt biztos tudnának muglik is készíteni,de sokhoz kell a varázserő, mert bűvölni kell őket. Bár ahhoz, hogy megtegyék,tuti kell egy pontos recept. :) Nem mindegy mikor mit kever össze az ember. Na meg nem minden bájitalnak voltak mágikus összetevői szerintem.
2019. jún. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Attól függ szerintem, hogy látja-e (a hozzávalót). Mert ugye a Roxfortot is bűbáj védi, és a muglik csak várromnak látják. De szerintem a kviblik biztosan tudnának főzni.
2019. jún. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mentek a zöldek
2019. jún. 2. 14:26
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Bájitaltanon nem használtak varázslatot, egyszerűen receptet követtek. Szóval szerintem egy mugli is minden további nélkül is meg tudna főzni egy bájitalt. A probléma a hozzávalók beszerzésében lenne. A Tescoban sajna nem talál az ember porított sárkánykarmot vagy szárított bumszalagbőrt.
2019. jún. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tényleg:D Köszönöm!:) Ment a zöld erre is:)
2019. jún. 2. 19:23
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
szerintem a muglik tudnának a varázslókról simán kiirtanák őket. lehet hogy a varázslók tudnak varázsolni, de golyó vagy sugárzás állók. de nincsenek számitógepük vagy internetük sem, és a CERN-t sem ők építették.
2019. jún. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, ment a zöld
2019. jún. 3. 00:57
 9/10 Réniá ***** válasza:
100%

Talán egy két bájitalt mugli is eltud készíteni, ha megvan hozzá a megfelelő recept és alapanyag.

Viszont a komolyabb bájitalokhoz igen is kell pálcavarázslat, nem elegendő csak az alapanyagokat összetöltögetni. Példának a Félvér herceg c. könyvből tudom felhozni, azt amikor az órán Harryék kapnak egy mérget, majd azt megvizsgálva el kell készíteni az ellenszerét. Harry a használt bájitalkönyvével semmire sem megy, mert meg kell hozzá érteni az elméletet. Hermionéról pedig nem tud lesni, mert a lány már értett a néma varázsláshoz, így egyetlen hang nélkül választotta szét a méreg alapanyagait a pálcájával és rendezte őket üvegcsékbe. Harry és Ron viszont hozzá sem tudtak szagolni a feladathoz. Végül Harrynek eszébe jut a bezoár és azt mutatja fel Lumpsluck-nak.

2019. jún. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld
2019. jún. 8. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!