Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Hogy kel helyesen ki ejteni...

Hogy kel helyesen ki ejteni Szabyest nevét?

Figyelt kérdés
Szabiest vagy Szabieszt?

2019. júl. 31. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
96%
Szabiest
2019. júl. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

Énszerintem úgy, ahogy jól esik. :)


Én nem tudom, hogy eleve így találta -e ki, hogy juj, az "est" az az angol neveknél fokozás, és ő akar lenni a "legszabibb" mindközül:D:D:D

De én azt hiszem, hogy láttam vele olyan koncertfelvételt, amikor azt mondta, hogy "És most mindenkin kiáltsa azt, hogy Szabiest!" :)

Szóval szerintem lehet, hogy ez később jött neki ez az ötlet, hogy "est", mint melléknévfokozás.:):)

Én Szabiesnek szoktam ejteni, mert "miezmá (?):D" "Olyan nincs, hogy a szó egyik felét magyarul ejtsük , a másik felét meg angolosan!! " :)

Meg egyébként úgy, hogy Szabiest, szerintem jobban is hangzik. Meg főleg még tényleg, ha ez volt az eredeti... De még ettől eltekintve is tehát, hogy mi volt az eredeti, a Szabiest kiejtés nekem sokkal szimpatikusabb, meg szebben-jobban is hangzik. :)

Szóval én Szabiestnek mondom, de végülis ha valaki Szabiesztnek mondja , már nem ütközöm meg rajta, és úgyis tudom, kiről beszél az illető; tehát énnálam ez már nem okoz problémát. :) Akkor volt zavaró, amikor szembesültem vele, hogy a Középsuli-sorozatban Szabiesztnek mondták a nevét; és akkor azt hittem , ők mondják rosszul, de aztán meglepődtem, amikor kiderült, hogy ő is így mondja. :) Úgyhogy én már túlléptem ezen. :D:D

Én egyébként szóval Szabiestnek szeretnem mondani, sokkal jobb!! :) Ettől még lehet ugyanúgy ő a legszabibb:) Csak ha már az elején esz van, a végén meg s, akkor ne ejtsük már két külön módon!! :)

Szóval szerintem úgy ejted, ahogy akarod, de a Szabiest számomra jobb, kellemesebb, egyértelműen sokkal jobb! :)

2019. aug. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
*mindenki kiáltsa
2019. aug. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
55%

*Itt is elgépeltem, szóval én

Szabiestnek szoktam ejteni

2019. aug. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!