Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Csak én nem értem egyedül...

Adam1c1 kérdése:

Csak én nem értem egyedül ebben az országban az Azahriah jelenséget ?

Figyelt kérdés

A semmiből előlépő, stílust teremtő, (számomra) valamilyen echte Arab hangzású ritmusra hadar el olyan dalszövegeket, melyek állítólag tartalmasabbak - komplexebbek mint a nagy átlag, és mindezt teszi úgy, hogy érteni nem lehet, annyira elvont az előadásmód. Ráadásul (döntő százalékban) egy meglehetősen fiatal közönséghez szól, akikről a legkevésbé sem feltételezhető, hogy a dalok üzenetét ízlelgetik a színpad előtt csápolva. Egy igazi szakmunkás bajszú, serdülű - torzomborz kis bohóc, aki idehozza nekünk az arab ritmusokat, és meg van érte őrülve egy ország, de már Amerikai streamerek is felfedezték, és méltatják. Én ezt fel nem foghatom.


Paul Street Youtube csatornáján néztem egyszer azt a videóját (talán többet is), ahol a középiskolás, meglehetősen extrém "élményei"ről számolt be részletesen, valamint kifejezte a közoktatással kapcsolatos aggályait úgy nagy általánosságban is. Aztán egy idő után emlékszem elkezdett arról beszélni, hogy ő tulajdonképpen dalokat ír, és előadott valami dúdolós dünnyögős semmit egy rémesen unalmas akusztikus gitár kíséretével. Talán egy év is eltellhetett, amikor berobbant ez a pottyantos WC -s sztori, és akkor szembesültem vele, hogy ő az. Hirtelen akkora sztár lett belőle, hogy talán több embert mozgat meg huszonévesen, a semmiből előlépve, mint kicsiny országunkban bárki.



2023. okt. 14. 09:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Majd lecseng ez is mint a Tokio Hotel, Justin Bieber, meg a többi senki. Pár év és a kutyát se fogja érdekelni.
2023. okt. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
89%
Lehet akár mekkora "sztár" nekem akkor is csak egy hormon zavarodott tini fiúcska marad aki szereti a palacsintából kinyalni a tölteléket.
2023. okt. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég egyszerű erre a válasz. Felkapják, divat lesz és ez beindít egy öngerjesztő folyamatot rengeteg emberbe, hogy ha ennyi ember beszél róla, akkor biztos hatalmas tehetség a gyerek. Jah és nem árt valami botrány, bármi amitől a címlapokra kerül. Kb. ennyi. Belehallgattam a legismertebb számaiba, de egy langyos semmi a számomra. Ugyanolyan mint a Majka, Curtis, ByeAlex meg a többi ilyen felkapott magyar előadó. Mondjuk ugyanez a külföldiek közül (ahogy írták fentebb) a Justin Bieber is például. Zeneileg mondjuk Krúbi se jobb, viszont bírom benne, hogy nála tényleg nincs olyan szó, hogy tabu. :D Ha egy magyar előadót kéne mondanom, aki a saját műfajába tehetséges, de alig ismerik az 'bongor'. Nem vagyok egy különösen rap rajongó, de nála a tehetség nagyon megvan.


https://www.youtube.com/watch?v=KGlahbSHXl4

2023. okt. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

#9 Hát igen. próba jelleggel én is próbáltam felkutatni benne a zsenit, de a dalszövegeiben nem sikerült. Ami meg a többit illeti, hát nem tudom mióta divat nálunk az Arab. Ez a fajta keleti ritmuka szerintem ettől a néptől teljesen idegen. de valahogy mégis kétpofára zabálják.

#10 Kolegám mondta, hogy ő hallgatja, és nagyon ügyesen ír szöveget a srác. Viszont nekem is ez jött át lényegében az egészből, amit te idézétől tőle, hogy teljesen agyhalott.

#13 Belehallgattam a linkbe , amit küldtél, hát nekem nem jön be ez a bongor, de kreatív. Majka jelenséget megértem viszont . Van agya, van humora, megtalálja a ritmust, és sokszor a dalszöveget is értelmesre kerekíti. Én őt se hallgatom. Emberileg is utálom, mert egy nagyképű majom, de őt legalább értem.

#12 . Igen, számomra is csak egy zavarodott agyú fiúcska, de egyébként nem buta ő. Pusztán csak rosszul vagyok tőle.

#11 Biber jelenség jó sokáig volt fent. Egyébként ez egy jó példa. Az arca volt neki is igazán eladható. Nem a dalai.

2023. okt. 18. 16:25
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ne legyen off: az idegen hangzásvilág arra viszont nagyon jó, hogy a már megunt, elcsépelt dolgok után valami új és friss felkeltse az emberek figyelmét. Sok területen lehet úgy betörni, hogy megtalálod a piaci rést.


[Az offolás része amit akartam: Bongor - Tükörreflexet mondtam volna (ha már szóba került, és összesen 1 kérdés van róla az oldalon), a Lölő tömény politizálás egy kemény, trapesebb alapzajon.

https://www.youtube.com/watch?v=XFfoQdcLQrM

Ebben vannak népiesebb motívumok, az infantilisnek tűnő szövegben van valami mondanivaló is, kicsit olyan mint egy kapu az underground hip-hop felé (AKPH, Funktasztikus) a mainstream agyatlan trap helyett.]

2023. okt. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
13/voltam, akkor én is offolok :D Nem ismertem a Tükörreflexet, nagyon tetszik, köszi a linket.
2023. okt. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
84%

A jelenséget k.b. értem, a hatalmas rajongást nem. A jelenség az, hogy - YT ismeretséget meglovagolva - merőben újat mutat a kifulladó palettán és mély társadalomkritikai szövegekkel rendelkezik. Ám a hangját olyan frekvenciára torzítja, ami borzalmas és irritáló. Azt nem értem, hogy ezért hogyan lehet rajongani érte és egyáltalán elviselni. Pedig a zenéje jó és egyedi volna tényleg. De így menekülök és meglepően sokan mondják ugyanezt. Sokkal többen, mint ahogyan megtölti az Arénát. Ezt sem annyira értem, bár mondás szerint a negatív oldal hangosabb. De itt szerintem a régi netes rajongók kapták fel ennyire és hullócsillag lesz. Csak kevesen nyáladzanak és védik elvakultan, mindenki más nem bírja a hangját.


34/F

2023. okt. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
84%
Én pont abban a korban vagyok, hogy az AFC-t és a No Thanx-et szerettem. :D Máig sem volna idegen tőlem különc fiatal iránti rajongás, Magdin kívül szintén nem rajongok más felkapott előadóért sem. De tényleg a frekvenciája minden idegszálamat kicsinálja. Miért nem tud normálisan énekelni??
2023. okt. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

17,

Kérlek, mutass már “komoly társadalomkritikus” szöveget tőle… én pont az ellenkezőjét láttam (hallottam) néhány számban, vérgagyi tartalom (semmi újat nem közöl és elég “ovis” érzéseket), kínos rímek (ha egyáltalán vannak)…

2023. okt. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

#15 Ebben igazad van, de senkitől nem voltak elzárva az idegen kultúra zenéi. Ez már csak ennek a bolond népnek a szegénységi bizonyítványa, hogy le kellet tennie valakinek a küszöbre ahhoz hogy észrevegyék.


Ez a Bongor féle cucc már sokkal jobb volt. Mondjuk enek pont van is némi áthallása Azira.

2023. nov. 4. 08:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!