Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Miért nincs magyar világsztár?

Miért nincs magyar világsztár?

Figyelt kérdés
Még a románoknál is van világsztár (Inna).
2015. jan. 30. 22:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Voltak. Pl. az Omega együttes. Vagy Lugosi Béla, a Drakula-filmek főszereplője. Vagy Puskás Ferenc, akit "az évszázad gólkirályának" is neveztek.

A mostaniakra gondolsz? Ezek nem sztárok, ezek magukat sztárnak képzelő tehetségesen önbohóc celebek, befuttatott magamutogató bazárimajmok, akik semmihez nem értenek, semmit nem tudnak, de elvárják az istenítést.

A magyar filmekről Dancsó Péter remekül nyilatkozik, nem is nyúlnék a szakmájába, ő remekül elmagyarázza példákon keresztül, filmsztár miért nincs magyar.

A magyar zene meg kb. mint a magyar foci - nulla.

2015. jan. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Az Omega együttesről nem tudtam hogy világhírű. Általában aki nem angolul énekel az nem nagyon tud világhírű zenét csinálni.

Puskásról tudom hogy a világsztár focisták is ismerik a nevét.

2015. jan. 30. 23:09
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha énekesekről lenne szó abban is levagyunk maradva...

csak én vettem észre, hogy pl. a "Ráájzingszárban" vagy az X faktorban szinte soha nem tűnek fel olyan tehetségek akiknek jónak jó hanguk van de valahogy olyan semmilyen... nincs karakterük... egy nemzetközi versenyen nem állnák meg a helyüket.

2015. jan. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

az ilyen tehetségkutatóknak az az elsődleges problémája, hogy pénzközpontú. rising star is úgy van összelapátolva.

körülbelül jól behatárolható ez a tv2-es család, amibe beletartoznak Bigáék, Johnny K Palmer(mekkora véletlen, hogy az öccse is bekerült a műsorba, mi? :D), Szabó Zé, Király Viktorék ugye, és még lehetne sorolni.


Szabó Zé meg Johnny például rengeteget kereshet azon, hogy tömegével jelennek meg az iparban olyan előadók, akik nem tudnak dalszöveget írni, sem zenét szerezni.

És kb. ennyi lényege van ennek a "sztárgyárnak", hogy ki mennyi pénzt tud belőle kivenni. Az, hogy utána 1-2 év után nyom nélkül eltűnnek ezek az emberek, az senkit nem érdekel.


Világsztárok ugyan nem is, de vannak műfajok, akik tudnak nemzetközi piacot hódítani, például az electrocore, hardcore jellegű zenekarok, például a Claps for Caroline.

Tavaly például megcsináltak egy 40 napos orosz-fehérorosz-ukrán turnét, emellett még Japánból is kaptak lemezszerződést, és ott is árulták a lemezüket. Idén meg ha minden igaz, akkor egy nyugat-európai turnét szeretnének. nyilván ezek azért nagy szavak, mert egy itthon tulajdonképpen nem agyonsztárolt, néhány éves csapatról van szó, és az ilyen nagy tehetségkutatós akárkik csak álmodnak arról, hogy egyszer valaki kíváncsi lesz rájuk a határon túl is.

2015. jan. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Hehe, ha ezek a műsorok a tehetségről szólnának, már első adás alkalmával kihullana a jelentkezők 100%-a a zsűrivel együtt...ezért nem arról szólnak, inkább a pénzről...
2015. jan. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Palvin Barbi?:)
2015. febr. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Palvin Barbara csak egy celeb. Attól még nem világsztár hogy van közös fotója justin bieberrel.
2015. febr. 1. 12:47
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

Akárki akármit mond, Palvin Barbara van most a magyarok közül a legközelebb ehhez a státuszhoz. Abban, amit csinál, igen jó (igen, lehet jónak lenni a modellszakmában, ami nem csak abból áll, hogy beállunk a fényképezőgép elé fürdőruhában), emellett már van neve is. Világszerte nagyon sokan keresnek rá a nevére. Példának okáért Anne V csak azért ilyen híres, mert egy másik világsztárral járt (Adam Levine), akkor is kapta fel a média. Barbarának ez sem kellett ahhoz, hogy egész ismert legyen, modell létére.

Az már más tészta, hogy az irigy magyar nagyon rühelli őt, mert sikertelen, és messziről úgy tűnik neki, hogy a lánynak könnyen jött a siker, amit természetesen ő érdemelne meg inkább.

2015. febr. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
14%

Palvin Barbara kb. annyira híres mint Tolvai Renáta, Oláh Ibolya, Torres Danika és a társaik. Egy-két évig, amíg cikkeznek róluk a bulvárlapok, valóban sztárnak képzelhetik magukat. Aztán kikopnak a köztudatból, közmédiából, és mennek a süllyesztőbe. Így járt az 5 éve egekig magasztalt Tokio Hotel is.

Férfi is lehet ennyire népszerű is sikeres. És még csak meztelenül sem kell mutogatnia magát hozzá.


Érdekesmód az igazi hírességeknek sose volt szükségük selejtkutató bohócműsorra meg globális médiacirkuszra. Hogy a zenénél maradjunk, se a Queen, se Jacko,se a Europe, se a Beatles, se az Omega, se a Republic nem lépett fel egy ilyen idiótaságban sem, és mégis, mái napig ismerik őket és hallgatják őket. És még évtizedekig fogják ,ha nem századokig. A Terminátor rajongóinak pedig 80 év múlva is Arnold lesz az ideál gyilkoló robot.


Ja igen, és irigy vagyok rájuk :D Én is szeretnék a közmédia által eltartott ingyenélő lenni 1-2 évig...mégis mire lennék irigy? Hogy médiacirkusz nélkül a lőtéri kutya nem foglalkozna vele? Vagy hogy sok lóvéja van? Orbán Viktornak és a sleppjének mégtöbb van, és mégis, egyetlen gerinces ember sem cserélne velük.

2015. febr. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%

"Palvin Barbara kb. annyira híres mint Tolvai Renáta, Oláh Ibolya, Torres Danika és a társaik"


Ezt honnan veszed? Külföldön is ismert, már amennyire egy modell ismert lehet. Eva Herzigova neve mond neked valamit? Ha nem, az még nem jelenti azt, hogy ne lenne világhírű.

Itthon egy kicsit jobban fel van kapva, mert magyar, de én például még nem láttam őt semmiféle szennyműsorban sem, ami a "celeblét" alapfeltétele lenne.


"Férfi is lehet ennyire népszerű is sikeres. És még csak meztelenül sem kell mutogatnia magát hozzá."


Palvin mikor mutogatta magát meztelenül? Nekem ez új. Ha nem tudsz semmit sem a modellszakmáról, akkor tán be kéne fogna a bagólesődet.


"Ja igen, és irigy vagyok rájuk :D Én is szeretnék a közmédia által eltartott ingyenélő lenni 1-2 évig...mégis mire lennék irigy?"


Palvin Barbi mióta a közmédia által van eltartva? Te nagyon buta proli lehetsz...

2015. febr. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!