Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi az oka annak hogy a mai...

Mi az oka annak hogy a mai slágerek általában igénytelen zenék?

Figyelt kérdés
Ed Sheeran, Lady Gaga, Justin Bieber, stb... Tehetséges énekesek/előadók de évről évre csak szemetet adnak ki (gondolom a producer hatására vagy ők lusták ahhoz, hogy valami izgalmasabb zenét csináljanak), ami semmit sem ad számomra. Mégis miért kattan rá a tömeg?

2019. okt. 24. 14:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Azt nevezik slágernek, amit sokat nyomatsz a rádióban.


PL ByeAlextől a 'Kedvesem'-ből szerintem erőltetetten csináltak slágert. Addig nyomatták anno a rádióban, amíg az emberek megszokták, elfogadták ezt a számot, majdpedig megszerették. Szóval szerintem alapból ha nem kezdték volna el annyit erőltetni a rádióban, az nem lett volna sláger.

Van amúgy Alexnek nagyon jó száma is, de az nem a Kedvesem, az nem tartozik számomra közéjük. PL amit szeretek, az a Messziről jöttél; meg a Tanár sorozat főcímdala is klassz, bár a Tanárnak elsődlegesen a szövege, ott az fogott meg, a Messziről jöttél az meg pl cool ahogy van, de a Tanárnak a dallama az is klassz, de azt nem találtam elsőre annyira fülbemászónak, viszont a szövege az vitathatatlanul meglehetősen király:D :) :)

2019. okt. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
76%

Na igen, Kozsó mint minőségi zene, hát ezen hangosan felröhögtem :)) pedig nem is utálom őt.

Ami meg a Boney M-et illeti, az a 80-as évek diszkókirályainak a zenekara. Le merném fogadni, hogy a mostani idős korosztály annak idején ugyanígy szidta őket, hogy micsoda borzalom, amit csinálnak, miért nem inkább a Beatles pörög még mindig (akik mellesleg szintén polgárpukkasztónak számítottak a maguk idejében).

2019. okt. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
76%
Lady Gaga??? Igénytelen? Szerinted igénytelen a Shallow, a Million Reasons az I'll Never Love Again vagy az Always Remember Us This Way?? Gaga kiemelkedik a mai zenészek közül!
2019. nov. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem csak egy 4 akkordos fos. Minden2. hangszeren játszó ember képes ilyen dalokat összerakni. Azért lettek a sikeres számok mert azzá tették. Zenei Marketing működik vágod.
2019. nov. 3. 01:55
 15/22 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ebből nekem az jön le hogy ritka előítéletes vagy. Az egy dolog hogy nem tetszenek a zenéi(k), de ezért nem kéne leszolni az előadókat és hallgatóikat.


Új: Ha Lady Gaga ezen zenéi sem tetszenek, nyugodtan válogass az énekesnő repertoárjából, mivel elég széles a választék (Pop-Rock-Soft Rock-Jazz-Musical-Country-R&B).

2019. nov. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

Jaa, és Lady Gaga nem 2, hanem 4 hangszeren játszik :3

zongora, szintetizátor, gitár, gitár-szintetizátor

2019. nov. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha ezt bárki meg tudja csinálni, akkor rajta, alkoss jobbat.

Tudod, ez a legeslegszánalmasabb kritika, mikor értelmes indokot sem bírsz mondani, csak fröcsögsz, lekicsinylően fikázol valamit, mert neked szimplán nem tetszik, tehát akkor már automatikusan “fos” is lesz, “amit bárki összehoz”.

Mindezt úgy mondom, hogy én sem vagyok Gaga nagy rajongója, de ez a “bárki lehet ilyen” duma gusztustalan.

2019. nov. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

#15-#16 tud alapszinten ezeken a hangszereken játszani. Grat neki. Menj fel youtubera vagy menj be egy konziba máris találkozol több tucat emberrel akik ugyanennyi hangszeren játszanak. Gitározik oké akkordozgat (max. 1 év alatt bárki megtanul), de sosem láttam tőle egy komoly szólót játszani.


#17: oké, akkor úgy fogalmazok hogy nekem fos, nem tetszik, nem ad semmit zeneileg. De az a véleményem hogy sok ember képes ilyen jellegű dalokat írni abban igazam van. Csak menj el olyan helyre ami tele van zenészekkel, pl. egy konzi, na ott van jó pár ember, aki felül múlja Gagat és csak azért nem olyan híresek, mint ő, mert magyarok és más az ambicíóik.


Nyilvan énekelni tud Gaga, kellemes hangszine van, volt elég ideje gyakorolni sokat, de azért ne ertekeljuk már túl könyörgöm...

2019. nov. 3. 17:03
 19/22 anonim ***** válasza:
Tash Sultana megvan?
2019. nov. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Kérdező, tudnál linkelni igazán minőségi zenéket? Mert valszeg elég kiterjedt zenei ízlésed lehet és most pont ilyeneket keresek.

A mai slágerek tényleg igénytelenek, de Ed Sheeran és Lady Gaga helyett berakhattál volna jobb példát, sokkal rosszabbak is vannak náluk, mint pl. Lil g, Ak26, Ariana Grande (mondjuk nála leginkább mostani zenéi), Drake stb. Ezek számomra hallgathatatlanok.

Van pár banda azért a mai mainstreamből is, akik nem trasht gyártanak, csak nem a felsoroltak közül kell keresni őket.

Az egyik ilyen ok a kérdésedre válaszolva, hogy manapság a többség fontosabbnak tartja a személyi azonosulást, mint a művészeti értéket. Nagyon errefelé halad a világ, így egyre nőni fog a tömeget követő emberek és a művészeti értéket előnyben részesítő, komoly ízléssel rendelkező emberek között a különbség. Elég nagy baj, de hát ez van.


A 9-es voltam.

2019. nov. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!