Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ideális gitár kezdő részére?

Ideális gitár kezdő részére?

Figyelt kérdés

Egy ideje szeretnék elkezdeni gitározni. Van közöm zenéhez(szolfézs alapvizsgát letettem már), 8 évig hegedültem. Néztem interneten Cort gitárokat, viszont kezdőként kicsit soknak tartom kiadni rá azt a pénzt. Nem igazán tudom, hogy az adatok amiket megadnak hozzá miben befolyásolják a gitár hangját.

Másrészt pl. Aldis, Tescos gitárokkal van valakinek tapasztalata?

Ha valaki szépen összefoglalva le tudná írni, megköszönném.:)



2020. nov. 11. 13:43
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Én meg abban értek egyet, hogy valóban van esély egy hangszer tönkremenetelére, ha nem megfelelően kezelik, tárolják, vagy szállítják őket.

Alapesetben mindent tudnak lényegesebben olcsóbban adni, erre van kitalálva a hipermarket, teljesen más az árkalkulációjuk, mint a kis üzleteknek, valójában egy hangszerbolti harmincezres gitárt simán árulhatnak tizenötért, húszért akár, ha kedvük van hozzá, csak azt nem díjazná a kereskedelmi felügyelet, vagy a konkurencia, ezért más néven, kicsit más kinézettel szokták árulni nagyjából ugyanazt a terméket, mert a gyártók ugyanazokat az alapanyagokat építik bele, nem fognak direkt ahhoz a holmihoz silányabb alkatrészeket gyártani. Gitár esetén is ugyanaz a kulcs, vagy faanyag, vagy húr van felhasználva, mint azokon amelyeket pompásabb körülmények között hangszerboltban árulnak, vagy teljesen hasonló az előállításuk, vagyis az árszintnek megfelelőt használják és csak a marketing szabja meg sok esetben az árkülönbséget, de természetesen azért egy hangszerbolt eleve szakszerűbben tárolja a kényes hangszereket, máshogy bánnak vele, ezért írtam, hogy meg kell nézni, van e valami baja, sérülése, károsodása egy ilyen speciális holminak, mert ha nincs, akkor semmivel sem rosszabb, mint a hasonló szintű, de drágább hangszerbolti, kategóriájában megfelelő gitár.

Amennyire lehet, becsomagolják hungarocell közé, védőfóliával ellátják és igyekeznek megszervezni az adásvételt, de főleg a feelingje más az ilyen vásárlásnak, ami meg a csóróknak nemigen számít sokat, - vagy talán mégis?

2020. nov. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 Mojjo ***** válasza:
@21: Itt az alapfeltevéssel vannak bajok. Nem ugyanazokat a gitárokat kínálják a hipermarketek olcsóbban, mint amit egy hangszerboltban megkapsz, így nem, nem lesz ugyanaz a kulcs, a faanyag, semmi. Nem csak a marketingben és nem a tárolásban van különbség.
2020. nov. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Szerintem meg tévedsz, ez az alsó szint, mindegyikben ugyanaz a kulcs, vagy a faanyag, a gyártási technológia, legalább is olyan apró a különbség, hogy szóra sem érdemes.

Talán a tervezésben vannak nüanszok, amik kicsit más jelleget adnak, de őszintén szólva - nem is tudom, hogy írjam, mert nem igazán akarok minősíteni - szóval ez az alsó szint, ahogyan írtam már, ennél jobban nem akarom kimondani az igazságot, nincs sok különbség köztük, akármilyen boltban is árulják őket.

Mondom, az ötvenezres gitár egy picit jobb, a százezres meg még egy kicsit, de senki ne gondolja, hogy az árával a minőség is megduplázódik, vagy négyszerese lesz, mert nem.

2020. nov. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 Mojjo ***** válasza:

@23: Nem tudok többet írni, mint eddig. Nem kettő és nem is huszonkettő gitár volt eddig a kezemben, és ez egyértelműen nem támasztja alá azt, amit írsz. Már a hipermarketes, meg legolcsóbb szakboltos gitárokról.


Ami a többit illeti:

"Mondom, az ötvenezres gitár egy picit jobb, a százezres meg még egy kicsit, de senki ne gondolja, hogy az árával a minőség is megduplázódik, vagy négyszerese lesz, mert nem"


Ezzel viszont abszolút egyetértek.

2020. nov. 15. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Nos, akkor csak arra tudok gondolni, hogy vagy tényleg azok a gitárok, amikkel találkoztál, valami olyan gyalázatos módon voltak tárolva, hogy tönkrementek, vagy talán nem egyformák a sorozatok, van olyan szupermarket, ahol olyan bóvlit akarnak elpasszolni, ami semmilyen mércét nem üt meg, mit lehet tudni, minden vackot hamisítanak már, a kínai piacokon fillérekért lehet kapni márkás Nike, Adidas, meg hasonló hamis cuccokat. Mondjuk nevenincs márkát még nem hallottam hamisítani, de lehet, hogy abban is van üzlet.

A konklúzió az, hogy ki kell próbálni gyakrabban, mielőtt látatlanban ítéletet mondanánk róluk, lehet, hogy komoly különbségek vannak az ilyen üzletek árui között, mert el kell hinnem, hogy igazat mondsz, miért állítanál valótlanságot?

A puding próbája az evés, meg kell vásárlás előtt vizsgálni és ha megfelelő, meg kell venni, ha meg vacak, akkor meg nem.

Én jelenleg nem nagyon mászkálok a vírus miatt, csak a legközelebbi Sparba, de oda is csak ha muszáj, ott nincs tudtommal gitár, Tesco, meg Aldi elég messze van tőlem, így nem vállalkozok a megszemlélésére, de talán talál a kérdező olyan ismerőst, aki meg tudja ítélni, hogy megfelelő e, mert szerintem érdemes próbát tenni vele.

2020. nov. 15. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
A CBA-ban azért elég jókat szoktak árulni azt biztos nem próbáltad még azért mondod. Én évek óta tőlük veszem a gitárt és nekem bevált szomszédaimnak is ajánlottam már.
2020. nov. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Na tessék, másnak is van pozitív tapasztalata.

Tanácsként még annyit megemlítek, hogy a feketére lakkozott gitár kényes egy kicsit, hamar meglátszik rajta maszat, vagy kéznyom, de egyébként ha valakinek jobban tetszik, mint a szimpla fa, akkor legyen neki, mert egyébként az is megfelelő.

A hangolókulcs akadhat egy kicsit, de a húrok megfelelő befűzésével, vezetésével, hogy a felső nyeregnél ne legyen nagy törés, a feszülés csökkenthető, továbbá javasolt időnként a réz csigákat, illetve a csigatengelyek széleit egy pirinyó cseppecske varrógépolajjal megolajozni, hogy ne rágódjon be, akkor finoman állítható - és ez minden gitárra érvényes. Azért varrógépolajjal, mert az kellően finom, nem szárad be és talán akad is a háztartásban.

Mellesleg hangolni mindig úgy kell, hogy először lazítjuk a húrokat és csak aztán feszítjük, de ez talán közismert.

2020. nov. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 Waff ***** válasza:

Próbáltam Auchan-ös, előtte Tesco-s "Romanzát", Lidl-ös "Cliftont", bátran kijelenthetjük hogy falidísznek elmennek, de játszani rajtuk borzalom. Kulcsok, bundok, nyak...iszonyat, girbe görbe, a festés meg már annyira bóvli hogy megmosolyogtatja az embert. A hangszerboltos legalsóbb kategóriás "Martinez", "Hora", "Valencia" stb típusok messze megverik ezeket a hipermarketes ipari hulladékokat.

Nem ajánlott.

2020. nov. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a sok választ!:)
2020. nov. 16. 20:50
 30/34 anonim ***** válasza:
Próbálj ki hansgzerboltba többféle formát. Nekem leginkább azok jöttek be amiknek kisebb volt a teste, és rövidebb volt a nyaka.
2020. nov. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!