Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek mi az ideális...

Szerintetek mi az ideális nyelv egy kezdőnek?

Figyelt kérdés

Ugye a nyelv csak egy eszköz, ha értünk az egyikhez akkor a másik se lesz olyan nehéz.

Én anno nagy örömmel a C++-szal kezdtem, mer' az milyen jó. Csak a kis kamaszbuksim semmit nem értett belőle és váltottam a Pythonra ami azért valamivel könnyebb, érthetőbb volt.



2016. febr. 19. 23:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem tanulónyelvnek ha egyedül tanulod akkor a Python a legalkalmasabb.
2016. febr. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Szerintem a magyar lenne az. Elvégre ha magyarul nem tudod elmondani, mit akarsz, szerinted idegen nyelven menni fog?


Érted, valami olyasmire gondolok, hogy adott a feladat:

A program kérjen be két számot, és döntse el, melyik nagyobb.


Szóval a programnak mit kell csinálnia?

Kérjünk be egy számot, és ezt jelöljük el X-szel.

Kérjünk be egy másik számot, és jelöljük el Y-nal.

Ha X nagyobb, mint Y, akkor írja ki, hogy "X nagyobb".

(Különben) Ha Y nagyobb, mint X, akkor írja ki, hogy "Y nagyobb".

Ha X és Y egyenlő (vagy másképp fogalmazva, ha az előző kettő nem teljesül), akkor írja ki, hogy "Egyenlőek".


Innentől már gyakorlatilag csak le kell fordítani ezt az adott programnyelvre.

2016. febr. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

#2 +1


Én azért választottam a javascriptet mert kezdetben könnyű vele látványos dolgokat csinálni, így szórakoztató.

2016. febr. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

én először gimiben találkoztam programozási nyelvvel, mégpedig a java-val. tetszett, mert élveztem hogy a kvázi semmiből hozok létre dolgokat, világot teremtek, ahol az én szabályaim az érvényesek, stb.

egyetemen a sorrend c, c++, java, c# volt

2016. febr. 20. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
24%
Pascal.
2016. febr. 20. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
51%
Miért pont a Pascal? Mire jó, ki használja manapság? Tényleg nem kötekedésnek szánom a kérdést, de amikor nekünk még a 90es években volt Pascal gimiben, már akkor úgy éreztem, hogy egy alavult nyelv, ami semmire se jó.
2016. febr. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
25%

Rengetegen használják és tanulónyelvnek több mint ideális.

Az olvashatósága, a tagoltsága okán, elsősorban.


"volt Pascal gimiben, már akkor úgy éreztem, hogy egy alavult nyelv, ami semmire se jó."


Ez egyrészt nem igaz, másrészt, honnan is tudnád te ezt megitélni?


Mégis miből következtettél erre? Hogy nem fűlött hozzá a fogad, vagy hogy ezt tanították és akkor már snassz, vagy mi a retekből?

Mert, hogy nem abból, hogy már a lehetőségek határait feszegetted, az biztos.

2016. febr. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
25%
A 90-es években már csak azért sem mondhattad ezt, mert akkor éppen a virágkorát élte a pascal.
2016. febr. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Alapvetően mind1 lenne, mert a ciklus mindenhol ciklus ahogy a logikai elágazások és az objektum orientált programozás is. De a legjobb szerintem is a python. Bár php se rossz. C# vagy C++ nagyon nagy falat lenne kezdésnek.
2016. febr. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

"Alapvetően mind1 lenne, mert a ciklus mindenhol ciklus"

Te az imperatív programozási szemléletről beszélsz. Funkcionális, logikai és más deklaratív programozási paradigmákban bizony nem ciklus a ciklus :) De valóban a Python ideális, nem csak egyszerű és gyors fejlesztést tesz lehetővé, de modern is, tartalmaz mindent amit egy modern nyelvnek tartalmaznia kell és még többet is. Egyedüli hátulütője hogy még nem láttam igazán igényes, teljes körű Python3 tutorialt ami a kezdő programozók számára lett volna címezve, márpedig a nyelvben sok minden változott és fog is változni.

2016. febr. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!