Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Alábbiak közül ki volt legross...

Alábbiak közül ki volt legrosszabb hatással a magyar könnyűzenére?

Figyelt kérdés

2020. nov. 19. 15:03
A kérdező szavazást indított:
Fásy Ádám és Zsülike
Kozsó
Kis Grofó
Majka
Bunyós Pityu
Fresh
Kozmix
UFO
Barbee
Bangó Margit
20 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Hát talán Majka, mert ő a leghíresebb, így a legnagyobb károkat is ő tudja okozni.
2020. nov. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Jimmy és Lajcsi hová lett? :)
2020. nov. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 veterán vas ***** válasza:
83%
Bodnár Attila-Papp Rita, Dupla kávé, Laci betyár, Jolly&Suzi, Maty és a hegedűs,....annyian vannak. :(
2020. nov. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Én Bangó Margit és a Kozmix kivételével valamennyit bejelölném.
2020. nov. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Erdős Péter.
2020. nov. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy hogy definiáljuk a "rossz hatás"-t. Én amikor azt mondom, hogy egy zenész/zenekar egy műfajra, vagy egy zenei közösségre rossz hatással volt, akkor arra gondolok, hogy valami hozzájárulása megteremtett egy olyan hallgatói igényt, vagy az őt követő zenészek közt elindított egy olyan trendet, ami szerintem rossz irányba vezetett. Nem tudom, hogy a magyar pop elmúlt néhány évtizedéről (vagy legalábbis a gyakrabban kritizált előadókról) mennyire lehet ilyet kijelenteni egyáltalán. Kevés magyar zenét hallgatok, úgyhogy a véleményem nem biztos, hogy megállja a helyét, de nekem eléggé úgy tűnik, mintha a mi mainstream zenénk egyfolytában csak kívülről inspirálódna (mindig egy jó nagy fáziskéséssel), és bár nyilván vannak dolgok, amikben meg lehet különböztetni a mi előadóinkat az őket ihletőktől, szerintem azzal az (esetlegesen véletlenen) egyediséggel nem nagyon kezd senki semmit, hanem minden külföldről bejövő hatás kreatív holtágakba vezet. Meg tudsz nevezni egy olyan énekest, akinek Kozsó a kedvence, és emiatt az övéhez hasonló zenét kezdett el csinálni? Vagy rappert, akin érezni Majka hatását? Vagy zenekarokat, akiket közvetlenül a Kozmix vagy az UFO ihletett? Vagy olyan pop-rock bandát, akik egy Hooligans (tudom, őket nem írtad) koncert után döntöttek úgy, hogy ők is csinálni szeretnének valami hasonlót, és befutottak vele? Ha a válasz bármelyik kérdésre igen, akkor tárgytalan, amit írtam, de jelen pillanatban nehezemre esik ezek bármelyikét elképzelni; nekem sokkal inkább úgy tűnik, hogy ami változás nálunk történik a zenében, az nem azért van, mert hallgatók hatással vannak egymásra, hanem mert a nemzetközi popzene, mint olyan, változik. Épp emiatt, ha feltételezzük, hogy van/volt egy konkrét valami, ami úgy igazán bedobta a fogót a magyar popzenének, akkor arra inkább mondanám azt a brutál elmaradottságot, amire korábban referáltam, mintsem egy (vagy több) konkrét zenészt/zenekart. Arra meg, ha bűnbakot kéne keresnem, nekem is Erdős Péter jutna eszembe, mint az ötös válaszolónak.
2020. nov. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

*ZENÉSZEK hatással vannak egymásra

(valamiért egy helyen hallgatókat írtam)

2020. nov. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Ezek közül mindegyik gagyi.
2020. nov. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem volt hatással a magyar könnyűzenére.
2020. nov. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mind
2020. nov. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!