Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárokhoz értő emberektől...

Gitárokhoz értő emberektől kérdeznék! Régi akusztikus gitárt érdemes-e felújítani vagy inkább szabaduljak meg tőle? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Nagyszülők után ránkmaradt házban találtunk kipakolasnal egy akusztikus gitárt. Azt, hogy pontosan milyen, nem tudom. Én csak furulyán tudok játszani, a húros hangszerekhez nem értek egyáltalán. Annyit látok rajta hogy 6 húros lenne abból három van meg rajta. A fa részének nincsen semmi baja, ahogy látom, lakkozása itt ott picit felpattogzott. Apámé lehetett, így olyan 35 éves lehet.

A gyerekem elég muzikális típus, ezért gondoltam megtartom neki, ha nagyobb lesz és zenélni szeretne, de ha nem, akkor se szívesen dobnék ki hangszert.

A kérdés az, hogy érdemes-e felújítani vagy majd veszünk újonnan ha kell a gyereknek?



#zene #gitár #hangszer #akusztikus gitár #hangszerek felújítása #gitárfelújítás
2020. dec. 21. 10:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

#7

Nálam a "pofagyalu" valahogy kimaradt...lehet, hogy kilógok a sorból? ;)

2020. dec. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Olvastam a hozzászólásokat, valóban látni kellene a hangszert, hogy igazi értékelés adjunk. Én azért fetennék egy kérdést. Az örökhagyónak nyilván ismered az életét. Művész volt? Ha értékes az a hangszer, miért kallódik eldobva, húrtalanul? Ember, aki csak hobbiból tart hangszert megbecsüli. Ne reménykedj nagy értékben, azért érzelmi értéke mindenképp van.
2020. dec. 22. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Nem reménykedem túl nagy értékben, úgy értettem az értéket, mint használati érték. De ha használni nem is lehet, akkor majd lesz dísz belőle a lakásban ahogy írta az egyik hozzászóló is írta.

Nem volt egyébként a családban művész senki. Szerintem ez a gitár is úgy került oda, hogy mikor tinédzser volt fater menőnek gondolta volna ha tud gitározni, csak rájött gondolom, hogy ezt nem lehet két hét alatt elsajátítani, aztán csak kallódott ott a hangszer. Mint ahogy minden más is, mert nagymuter semmit nem dobott ki vagy adott oda/el. A fröccsöntött műanyag gyümölcsöktől az utolsó Family Frost szórólapig minden el van téve. Egy valóságos design center a ház. Mivel a családban senkinek sincs sok helye otthon azért egy-két dolgot hozunk el magunknak, minden más megy a szemétbe. Én úgy voltam vele, hogy ez a gitár talán az ami tetszik.

2020. dec. 22. 07:17
 14/19 A kérdező kommentje:
Kár hogy nem csináltam képeket róla, mert így látatlanban tényleg nem lehet megítélni milyen. De nem is jutott eszembe, hogy helyrehozassam, csak mióta kapott a gyerek egy kis játék gitárt és csak azzal megy mindenhova annyira szereti, lassan egy hónapja már. Imádja a zenét is, -minden nap énekelek vagy furulyázok neki - és gondoltam ha nagyobb lesz lehet, hogy akar majd valódi hangszert is.
2020. dec. 22. 07:29
 15/19 anonim ***** válasza:
Majd azért fotózd le ha oda kerülsz? És apád már nem él egyébként? Mondatd h 35 éves lehet a gitár, akkor elvileg még 50 éves se lenne az apád, illetve neked már gyereked van, akkor gondolom te is 30 felett vagy. Tehát akkor a gitár is idősebb. Vagy apád is meg te is tizenévesen vállaltatok gyereket? Bocs h ilyeneket kérdezek, csak felmerült bennem ez.
2020. dec. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Semmi gond!

Él még,most lett 50, de neki nem kell, mert anno sem tanult meg rajta játszani. Ő valóban 19 volt mikor születtem, anya meg 18. Én 31 leszek lassan. De az én fiam még kicsi, mert én 28 voltam mikor szültem, hamarosan lesz még egy kisfiam.

2020. dec. 24. 07:42
 17/19 anonim ***** válasza:
Ja, hogy nő vagy. Az írásod alapján azt hittem férfi vagy.
2020. dec. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Vagy már a férfiak is tudnak szülni? Én eddig csak a schwartzeneggerről hallottam h neki sikerült, de annyira nem vagyok naprakész.
2020. dec. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

:D igen nő vagyok!

Az a film amúgy borzasztó volt, amiben schwarci szül, egyszer se tudtam végignézni.

2021. jan. 16. 07:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!