Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kezdjem?

Hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék megtanulni gitározni, szológitáron, és tanácsot szeretnék kérni hogy hogyan kezdhetném, vagy van e valami könyv ami segíthetne?



2021. dec. 27. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Zeneiskola, vagy magántanár. :))
2021. dec. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom elektromos gitárra gondoltál.;)

Mindenek előtt kell egy hangszer. Ha nem tervezel hosszú zenei karriert, akkor annyira drága gitárt nem érdemes venni, hiszen egy esetleges váltás esetén nem buksz annyira sokat anyagilag. Az elektromos gitárok annyiban "rosszabbak", hogy kell hozzájuk pár olyan kiegészítő (pl.: erősítő/kombó), ami egy akusztikushoz nem kell, illetve sokkal több alkatrész mehet tönkre benne. Szerintem 100k körüli összesítéssel (75k a gitár és 25k a kombó) már egész jól el lehet zenélgetni.

Ezután vagy magadtól tanulsz (pl.: netes segédanyagokkal), vagy elmész egy tanárhoz.


Dióhéjban ennyi.

2021. dec. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Tételezzük fel, hogy a hangszer és a köré vásárlandó dolgok megvannak. Fizettél érte, mert ugye a boltban nem adták, csak pénzért. Valami hasonló, amivel indítanod kell. Pénzt kell befektetned a tudásodba. Mivel azt sem tudod, hogy mit ne tudsz:TANÁR!


Tételezzük fel, hogy egy óra 5000 Ft. Ha nem vagy valami vastagon elengedve, akkor ez lehet heti egy alkalom, ami havonta 20.000 Ft. Ha ez is sok, akkor biztosan le lehet vinni felére az óraszámot. Minimum három hónapig jó lenne oktatói segédlettel tanulni. Tehát egy olcsó-30/40ezer forint-gagyigitár árát be kell fektetned az indulásba. Ha nem tudsz, vagy akarsz személyes találkozókon résztvenni, ma már találsz sok online oktató gitártanárt.


Kezdésnek linkelek egyet, hozzátéve, hogy sok hasonló létezik, ami persze lehet egy másik kérdés.

[link]


Nem javaslom önállóan, youtube videók alapján, vagy kis füzetkékből kezdeni. A tanárral eltöltött idő és a ráköltött pénz, sokszorosan megtérül majd. Ráadásul sokkal gyorsabban lesz, vagy lehet sikerélményed a hangszeren, mintha önállóan kínlódnál.

2021. dec. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Waff ***** válasza:
100%

Azért azt tegyük hozzá, hogy a tanar sem isten, és hogy bizony belelehet szaladni sok kutyaütőbe, aki csapni való bárminemű zenei oktatásban.

Szóval mielőtt tanárhoz járnál, érdemes előtte utána érdeklődni. Ha nemigen van infó, inkább nézz másikat...

A netes anyagok sem az ördögtől valóak, ha csak kicsit is talpraesett vagy, elfogsz boldogulni a yutubos leckék, online tanfolyamok világában is...de persze egy JÓ tanár rengeteget lrndít a dolgon.

Az árakat amiket előttem felsoroltak....hm...fene tudja,itt ahol én lakom (dél-M.o.) 2500-3000 ft egy gitáróra, szerintem ez helytől függ erősen. Heti-kétheti alkalommal bőven jó vagy. Hajrá, menni fog!

Kitartás és gyakorlás!

2021. dec. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Waff: igazad van, amiket írtál. Sokan oktatnak, sokféle felkészültséggel. Azért akik valóban rendelkeznek tanári diplomával, nem 2/3k-s óradíjat számítanak. Ennek fejében nem "csak" gitározni tudnak, hanem tanítani is. Az egy másik szakma. Olvastam olyan hirdetést, hogy valaki angol nyelvoktatást vállal, mert két évig villanyszerelő volt a briteknél, ez feljogosítja rá :D

Amúgy mindennel egyetértek a megfelelő világításban :)

2021. dec. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Waff ***** válasza:

5@: jaja, sok ilyen van...aki "még sosem csináltam de tudom" :)))

Nem fontos a tanári diploma..sőt... Voltam olyan "tanárnál" aki baromi jól gitározott, szó szerint vérprofi volt...de egyszerűen tanárnak nem volt jó. Nem volt pedagógiai érzéke, nem volt logikusan összeszedett tananyag stb.

Tehát nem elég a tanításhoz ha valaki jó gitáros. A tanításban is jó kell lennie.

Legyen egy kigondolt, logikusan felépített tananyag, amin szépen végigmegy a tanítvánnyal. Érezzen rá amiben a tanítvany gyengébb, arra fektessen nagyobb hangsúlyt. Találja meg az egyensúlyt az elmélet-gyakorlat kérdésben...stb...stb...

2021. dec. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!