Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mivel érdemeltük ki ezt a...

Mivel érdemeltük ki ezt a hitvány zenei korszakot?

Figyelt kérdés

Annyira nincs jó zene, hogy még a fiatalok jó része is retron él, az idősebbekről nem is beszélve. Egy szégyen a mai fiatal generáció, hogy ennyi telik tőle, ennyit tudott kitermelni, összehasonlíthatatlan a 60-70-80-as évekkel, de a 90-es, 00-s évek is utcahosszal előzik ezt a szart. Mai felkapott (mainstream, mielőtt linkelnétek valami senki által nem ismert számot) zenét csak az utolsó prolik, cigányok hallgatnak.


A filmipar közbe önti ki a jobbnál jobb tartalmakat, nyilván sok szeméttel együtt, de ott van valami azt látjuk, a zene az meg totál halott, a diszkók az utolsókat rúghatják.



2022. nov. 30. 12:30
 41/92 A kérdező kommentje:

"70-sből gondolom neked sem a King Crimson Red albuma maradt meg, hanem valami agyonjátszott rádiós csoda, szóval erről ennyit is..."


Bocs ha nem ismerek mindent a zenetörténelemben 25 évesen.

Én nyitott vagyok a Motörheadtől egészen Dua Lipaig, szinte minden (alapvető) műfajt tudok értékelni, szeretni, ha a szám jó, sokan szeretnének annyira nyitottak lenni mint én ilyen szempontból, arról viszont nem én tehetek hogy nincs értékelhető a maga műfajában évek óta.

2022. dec. 1. 14:37
 42/92 anonim ***** válasza:
100%
Belehallgatal azokba amiket a 23l belinkelt neked?
2022. dec. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/92 A kérdező kommentje:

[link]


28-as linkelte ezzt a 30 ezres nézettségű valamit, ez 2022, ennyit tudunk lerakni? Ez hardstyle mulatós, veretes, 1000 éve vannak ilyen zenék, sokkal jobb minőségben.

2022. dec. 1. 14:50
 44/92 anonim ***** válasza:
100%

#41.Ezek szerint mégsem vagy nyitott.

Azt írtad hogy a Nirvana után halott a rockzene, ami nagyon nincs így.

Azért a Nevermind sem volt a műfaj csúcsa, annak ellenére hogy voltak rajta jó dalok, de messze nem volt annyira kiemelkedő alkotás mint az Alice in Chains Dirt vagy éppen a Queensryche Operation:Mindcrime ha már 80s vége, 90s elejéről van szó.

Hallgass bele mondjuk ebbe:

[link]

Ez kb. tényleg a 21. század egyik remekműve, igaz hosszú és komplex is, de azt bizonyítja igen is vannak jó zenészek most is köztünk, csak fel kell fedezni őket. Nem mellesleg a zene streaming pont nekik kedvez, elvégre aki akar könnyen hozzáfér, és nem kell kazettát másolgatni.


A King Crimson-t azért írtam példának, hogy lásd ami az adott időszakban remekmű nem egyértelműen nyilvánvaló.(amúgy a Red kiváló album, olyan bandákat inspirált mint a Metallica vagy éppen a Dream Theater)

2022. dec. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/92 A kérdező kommentje:

44-es lehet a Nirvana után rock, metal zenét csinálni, csak épp minek? Mondom, olyan mint Leone, meg Eastwood után westernt csinálni, lehet jót csinálni, de vége van már, kifulladt, az elektronikus zene volt a 21. század nagy dobása, rengeteg műfaj jött belőle létre, megújitólag hatottak a régiekre, mára viszont azt érzem hogy ez is kifullad, nem tudnak ujat mutatni, amit a kiscsaj küldött eleve azért se relevans, mert egy lány nagy valószinűséggel más zenéket hallgat, más ízlése van a régi számok tekintetében is, nekem nem tetszik amibe eddig belehallgattam, de ez nem a lány hibája, lehet nekik jó ami most megy.


Én se csak mainstreamet hallgatok, de az hogy valaki ide jön a nagyon eldugott kis burkával, amire a világon van 0.001 százalék igény az gondolhatná, hogy itt se nagy valószinűséggel fog értő fülekre találni.


Régen nem lett volna probléma 30 zenekart se megnevezni, amit minden korosztály ismer és sokan szeretnek és amellett ott volt a rétegeket kiszolgáló zenék sokasága is. Lehet velem ellenkezni, csak vakon vagytok ha nem látjátok mennyire terméketlen, ötlettelen a mai zeneipar.

2022. dec. 1. 15:15
 46/92 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mi köze lenne a nemnek a zenéhez? A kiscsaj hallgat Avenged Sevenfold-ot, amit garantálom, hogy többségében férfiak hallgatnak.
2022. dec. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/92 anonim ***** válasza:
100%

46-ost csak megerősíteni tudom.

Fölig hogy voltak a metalban is nők, ugye Anneke van Giersbergen vagy éppen Doro Pesch akik hatalmas tiszteletet érdemeltek ki a műfajon belül.

2022. dec. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/92 A kérdező kommentje:

Csakhogy vegyünk egy példát, kiválasztottam egy random, intervallumot, 1997-2000 köztit, linkelek zenéket akkoriból

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



És ezer van még, a felsoroltaktol is, nem hogy azon kívül, reggelig lehetne linkelni, csak írd be hogy pl. 1998 top hits (amerikait eurot külön, mert az még másik lemez) , ma mi van ehhez képest?

2022. dec. 1. 16:07
 49/92 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy szar beismerni, hogy egy szarkorszakban vagytok fiatalok, egy szar politikai, gazdasági és kulturális közegben, de ami igaz az igaz.
2022. dec. 1. 16:11
 50/92 anonim ***** válasza:
100%
Minek teszel fel kérdést, ha nem tudsz érdemben reagálni és úgy viselkedsz, mint egy sértett kisfiú?
2022. dec. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!