Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mivel érdemeltük ki ezt a...

Mivel érdemeltük ki ezt a hitvány zenei korszakot?

Figyelt kérdés

Annyira nincs jó zene, hogy még a fiatalok jó része is retron él, az idősebbekről nem is beszélve. Egy szégyen a mai fiatal generáció, hogy ennyi telik tőle, ennyit tudott kitermelni, összehasonlíthatatlan a 60-70-80-as évekkel, de a 90-es, 00-s évek is utcahosszal előzik ezt a szart. Mai felkapott (mainstream, mielőtt linkelnétek valami senki által nem ismert számot) zenét csak az utolsó prolik, cigányok hallgatnak.


A filmipar közbe önti ki a jobbnál jobb tartalmakat, nyilván sok szeméttel együtt, de ott van valami azt látjuk, a zene az meg totál halott, a diszkók az utolsókat rúghatják.



2022. nov. 30. 12:30
 81/92 A kérdező kommentje:

[link]


Úgy latszik nem csak nekem jár ezen az agyam, de ők is biztos hülyék.

2022. dec. 3. 14:14
 82/92 anonim ***** válasza:
100%
Te Púzsér szavára adsz? 😂
2022. dec. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/92 A kérdező kommentje:
Mivel nem voltam ott a beszélgetésen, a youtube video csak tegnap lett kirakva, a kérdés meg korábbi, én magamtól hoztam fel a dolgot, de örülök hogy nem csak nekem jár ezen az agyam és igen hamarabb adok az ő szavukra mint a tiétekre.
2022. dec. 3. 14:49
 84/92 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak természetes, mi is többet adunk valódi zenészek szavaira a zenevilágot illetően, mint egy névtelen kiscsávóéra, aki maga semmit nem tesz hozzá a zenevilághoz.
2022. dec. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/92 A kérdező kommentje:
Jól van akkor 84-es a politikusokat se szid akkor soha semmiért, mert te sem vagy politikus. Gratulálok az érvrendszeredhez.
2022. dec. 3. 16:44
 86/92 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem egyértelműen a számítógép, internet térnyerése vezetett ide
2022. dec. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/92 anonim ***** válasza:
100%

#86 Ebben van igazság. Annak hogy ma mi a mainstream, annak nincsen akkora jelentősége mint mondjuk 30-40 éve. Mivel rengeteg zene elérhető egy pár kattintásra. Sokkal kevésbé lényeges hogy mit játszik a rádió meg a TV, amikor az emberek nagy része nem ezeken a platformokon fogyaszt zenét?


Persze annak hogy sokkal több zene elérhető, az is a következménye hogy sokkal több szemét van. De van közte rengeteg jó, minőségi zene is. Az én életemre nincs hatással az hogy milyen zenék vezetik a slágerlistákat, mert gyorsan, egyszerűen és kényelmesen tudok több 100 olyan albumot illetve előadót elővenni, akiket én szeretek. Van közte mainstream is meg underground is. Jó pár különböző műfajban, akár régebbiek is, de többségében maiak. A kérdezőt is arra bíztatnám, keressen magának, biztos vagyok benne hogy találni fog.

2022. dec. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/92 anonim ***** válasza:
100%

Két dolog változott meg alapvetően, és az vezetett ide.


Az egyik hallgatók zenéhez való viszonya. Amíg a szűkös pénzünkből nekünk kellett kiválasztani azt a párat, amit megvehettünk, addig más volt a hozzáállás. Lehetett várni, vágyakozni, kazettára másolni, ezerszer meghallgatni a zenéket. Odafigyelni rá, kibogarászni a borítót, megérteni a szöveget stb. A "hőskorban" mindenki jobban megbecsülte a zenét, de még a magnóját-hifijét is. Nem csak a csóró keleten, hanem a gazdag nyugaton is. A zene menő volt, fontos volt, mert drága volt és választani kellett belőle sajátot. Ma ez nincs, a zene korlátlanul ingyen van, vagy fillérekért. Van erre egy svéd gyerekvers:


Siv Widerberg

BÉLYEG


Bélyeget gyűjtöttem.

Papa hozott egyszer egy kilót.

Azóta nem gyűjtök bélyeget.


...


A másik, hogy ma minden csimpánz tud "zenét" csinálni. A szoftverekkel összehúzkodott, fogalmatlan izék lettek a mérce, netről letöltött alapokra rappelés, kornyikálás. Ez szintén rosszat tesz a színvonalnak.


Ez a két tényező együtt hozta el ezt a szánalmas korszakot.

2022. dec. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/92 anonim ***** válasza:
#88 milyen ironikus, hogy a legismertebb zenei streaming szolgáltató, a Spotify is svéd, pont mint a vers, amit leírtál 😄
2022. dec. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/92 anonim ***** válasza:
100%
#89 Igen :) És ha már a Spoti: az is a minőség ellen hat, hogy nem emeltek árat az indulás óta. És annyira rosszul fizet, hogy teljes joggal lázadoznak a zenészek. Épp a napokban láttam egy stickert, hogy évi 10.000.000, azaz tízmillió stream kell az amerikai minimálbér eléréséhez. Az nagyon sok stream, és ez még ez is igen rossz üzlet zenészként. De a spoti nem emel árat, ezért rosszul fizet. Pedig az indulás óta sokszorosára nőtt a katalógus, azaz egyre többfelé megy a pénz. A nagymenők szűk köre relatív jól keres, és mindenki más meg szarul. Ez is ellene hat a zene minőségének.
2022. dec. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!