Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mivel érdemeltük ki ezt a...

Mivel érdemeltük ki ezt a hitvány zenei korszakot?

Figyelt kérdés

Annyira nincs jó zene, hogy még a fiatalok jó része is retron él, az idősebbekről nem is beszélve. Egy szégyen a mai fiatal generáció, hogy ennyi telik tőle, ennyit tudott kitermelni, összehasonlíthatatlan a 60-70-80-as évekkel, de a 90-es, 00-s évek is utcahosszal előzik ezt a szart. Mai felkapott (mainstream, mielőtt linkelnétek valami senki által nem ismert számot) zenét csak az utolsó prolik, cigányok hallgatnak.


A filmipar közbe önti ki a jobbnál jobb tartalmakat, nyilván sok szeméttel együtt, de ott van valami azt látjuk, a zene az meg totál halott, a diszkók az utolsókat rúghatják.



2022. nov. 30. 12:30
 71/92 A kérdező kommentje:

Mindent a maga műfajában kell nézni, itt van pl. a 23 éves lány által linkelt Florence zene [link]

Ami sokkal gyengébb a régebbi

Spectrumnál

[link]

2022. dec. 1. 18:19
 72/92 A kérdező kommentje:

Egy jó alter zene itt kezdődik

[link]

[link]

2022. dec. 1. 18:36
 73/92 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem értem, miért keseregsz itt ennyire, ha nem találsz mai zenét, ami tetszik? Hallgasd ami jól esik, van annyi régi zene, hogy 1000 élet kevés lenne, hogy egyáltalán csak belehallgass mindegyikbe. Ott az internet. Ha a mai mainstream nem tetszik, akkor ne azt erőltesd.

Én a régi és az új zenék között is egyaránt aktívan keresgélek mindig, mert a mai napig találok kedvemre valót régiből és újból is, pedig nem vagyok már gyerek én se. Keresni kell, nem a sült galambot várni.

2022. dec. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/92 A kérdező kommentje:
Aki meghallgatja az én zeneimet az tudja hogy miről beszélek, hallja a különbséget, a többi süketelés. A probléma még mindig az ahonnan elindultunk, én keresek csak közben várom hátha linkelnek is jó zenéket, annyival előrébb lennék, ha már annyira bizonygatni akarják hogy milyen jó is a mostani zeneipar. Csak tudnám miért védik ennyire.
2022. dec. 1. 18:47
 75/92 anonim ***** válasza:
100%

na kérdező.. ez a utóbbi kommented mindent elmond rólad szerinted, és ha vállaltad, akkor vállald a véleményem is erről..az van, hogy a te tökéletes zenei ízlésednek nehéz megfelelni, ami alapjában nem probléma, viszont a lekezelő stílusod annál inkább. ezen megéri változtatni és hidd el, hogy jobb lesz ezután. mindig lehet fejlődni, nemtől, kortól függetlenül.

na cső!

(én innét kiszálltam a beszélgetésből)

2022. dec. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/92 anonim ***** válasza:
96%

Hűha, nagyon elszabadultak az indulatok az előző válaszom óta. :D Kicsit sajnálom, hogy olyan hosszú és kifejtett választ írtam, mert láthatóan nem volt semmi értelme.


Azon jót mosolyogtam, hogy állításod szerint nem a mainstream-en mozogsz, de a filmek közül sikerült kiválasztanod a legmainstream-ebb és legáltalánosabb felhozatalt az idei évből. Ne érts félre, a többségük jó film, de szinte az összes folytatás, adaptáció, remake, reboot vagy egyértelműen lehet tudni, hogy mely filmekből merített elég sok inspirációt; vagyis nem önálló alkotások, hanem egy korábbi sikerét használják fel. The Northman, Everything Everywhere All at Once, Bones and All, Kimi, Marcel the Shell With Shoes On, Utama, csakhogy néhányat említsek. Na, ezek azok a valóban egyedi és személyiséggel bíró alkotások, amiket te állításod szerint a zenében keresel.


Ha foglalkoznál bármilyen művészeti ággal, akkor pontosan tudnád, hogy minden generáció hat az utána következőre. Ha azt hiszed, hogy például a Spectrumra vagy a Nirvanára nem hatott senki, akkor tényleg fogalmad sincs a témáról. Másrészt, ahogy te a mostani zenéről vélekedsz, az pont ugyanaz, ahogy sok édesapád korabeli vélekedik a te ízlésedről, aztán az ő nagyapja az ő ízléséről, a dédapja az ő ízléséről és így tovább, és így tovább. Ezt az ókorig vissza lehetne vezetni.


Szerintem nevetséges azt problémának találni, hogy nem lehet egy zenei stílust és néhány előadót ráhúzni egy komplett generációra. Pont az a jó, hogy manapság sokfélűbb zeneipar, több típusú előadó lehet sikeres. Nem is értem, hogy miért kéne különböző hátterű és különböző jellemű embereknek ugyanazt a harminc bandát követnie. Röhejes. Remélem tisztában vagy vele, hogy a '60-as években sem volt mindenki hippi és hogy a fénykorukban sem szerette mindenki a Metallicát. :D


"de az hogy valaki ide jön a nagyon eldugott kis burkával, amire a világon van 0.001 százalék igény az gondolhatná, hogy itt se nagy valószinűséggel fog értő fülekre találni."

Ezen a válaszodon jót mosolyogtam, amikor megláttam, hogy a #72-es válaszodban linkeltél egy olyan dalt, ami csekély kétezerötszáz megtekintéssel rendelkezik. Legalább azt döntsd el, hogy nyitott vagy-e az eldugotabb előadókra vagy maradsz a mainstream-nél.


Külföldön élek (Olaszországban) és Európán belül elég sokat szoktam utazni különböző okokból és sehol nem szoktak nekem panaszkodni se a helyi barátaim, se mások emiatt. Ez a pesszimista jellem főleg Magyarországra jellemző az én tapasztalataim szerint.


Figyelj kiscsávó, láthatóan nem érdekel mások véleménye és csak azt tartod értékelhetőnek, ami számodra tetszetős (a párom a hozzádhasonló jellemeket hívja cazzo altezzoso), így nem értem, hogy mégis mit vársz. Nem az a baj, hogy nem tetszik, amit más válaszolók vagy én mutattunk, hiszen a zene szubjektív (Kylie Minogue például rém monotonnak és lelketlennek tűnik, semmi kiemelkedő), más embereknek más tetszik. Viszont pont ezért neked nincs jogod ezeket az előadókat és pláne azok hallgatóságát leszólnod, hiszen nincs miért és csak azt bizonyítod be, hogy egy szűklátókörű és fröcsögő senki vagy.


Nem kell mai zenét hallgatnod, senki nem kényszerít rá, én is gyakran hallgatok klasszikus zenét, amit még Vivaldi vagy Bartók szerzett. Ezzel együtt nem is kell azzal foglalkoznod, hogy mások mit hallgatnak, én se tartalak kevesebbre emberileg, amiért Dua Lipát hallgatsz, akinek a szövegeinél kevés ostobbábat találni.

23/L

2022. dec. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/92 A kérdező kommentje:
Kezdjük ott, hogy lekezelő itt csak ti vagytok igazán, nem én. Nem én személyeskedek, senkivel nem vagyok olyan bunkó, mint itt egyesek velem. Én a tárgynál maradok.
2022. dec. 1. 19:41
 78/92 A kérdező kommentje:

"te tökéletes zenei ízlésednek nehéz megfelelni, ami alapjában nem probléma"


Nincs tökéletes ízlésem, nem tudom értékelni a posztmodern szemetet pl. amit egyesek szeretnek és valami nagy művészetet látnak benne.


"Azon jót mosolyogtam, hogy állításod szerint nem a mainstream-en mozogsz, de a filmek közül sikerült kiválasztanod a legmainstream-ebb és legáltalánosabb felhozatalt az idei évből. "


Birom az ilyeneket amúgy (most már én is személyeskedek akkor), gondolom ti direkt úgy kerestek mindenre, hogy nehogy sok embernek tetszen, akkor csak szar mainstream lehet, a tömeg a hülye nyilván mindig, nem te.


Ennyire van időm, rengeteg régi filmet is pótolnom kell, tegnap a Félelem bérét néztem 1952-ből.


"Ha foglalkoznál bármilyen művészeti ággal, akkor pontosan tudnád, hogy minden generáció hat az utána következőre."


Azt hiszed ezt nem tudom...


"Másrészt, ahogy te a mostani zenéről vélekedsz, az pont ugyanaz, ahogy sok édesapád korabeli vélekedik a te ízlésedről,"


Nem ugyanaz mert én egészen a 60as évektől hallgatok 2020-ig bezárólag zenét, nem vagyok egy-két évtizedes burokba zárva.


"Szerintem nevetséges azt problémának találni, hogy nem lehet egy zenei stílust és néhány előadót ráhúzni egy komplett generációra. Pont az a jó, hogy manapság sokfélűbb zeneipar, több típusú előadó lehet sikeres. Nem is értem, hogy miért kéne különböző hátterű és különböző jellemű embereknek ugyanazt a harminc bandát követnie. Röhejes. Remélem tisztában vagy vele, hogy a '60-as években sem volt mindenki hippi és hogy a fénykorukban sem szerette mindenki a Metallicát. :D"


Te vagy nevetséges hogy hülye következtetéseket vonsz le.


"Ezen a válaszodon jót mosolyogtam, amikor megláttam, hogy a #72-es válaszodban linkeltél egy olyan dalt, ami csekély kétezerötszáz megtekintéssel rendelkezik. Legalább azt döntsd el, hogy nyitott vagy-e az eldugotabb előadókra vagy maradsz a mainstream-nél."


Nyitott vagyok mindenre, nekem is van egyáltalán nem ismert szeretett filmem, zeném, de nem abból indulok ki egy korszakra nézve amit a kutya nem ismer, nem köti össze az embereket, az általam linkelt zene eleve alter kategória, ott mondjuk tényleg nem számít a nézettség.


"Ezzel együtt nem is kell azzal foglalkoznod, hogy mások mit hallgatnak, én se tartalak kevesebbre emberileg, amiért Dua Lipát hallgatsz, akinek a szövegeinél kevés ostobbábat találni."


Kit érdekel a szöveg egy popzenében? Ha művelődni akarsz, olvass, én élvezni akarom az ütemet.

2022. dec. 1. 19:55
 80/92 anonim ***** válasza:
80%
Ritkán lehet itt olyan értelmes kommentet olvasni mint a 76-os csajszié :D
2022. dec. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!