Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért érdemes elvinni az új...

Miért érdemes elvinni az új gitárt hangszerészhez?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy olcsóbb gitárt, hogy megtanuljam az alapokat (Epiphone-ra vagy Squier-re gondoltam), de sok helyen hallottam, hogy az olcsóbb gitárokat (max. 250 ezerig szeretnék venni), érdemes elvinni hangszerészhez. Szerintem én észre sem venném, hogy mit állít rajta, olyan szinten nem értek még a gitárokhoz... Érdemes lenne elvinni ennek ellenére szerintetek?

2022. dec. 25. 18:56
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
66%
Az a bajuk hogy ők csehszlovák uszadékfán tanultak gitározni, nehogy már neked jó legyen :D
2022. dec. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
75%

#20 a választasoddal semmi baj, az a baj hogy mellette még megy a hiszti, pedig balkezes létedre lám, találtál nekes való gitárt. :)


#21 ők legalább megtanultak. ;)

2022. dec. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
100%
Hát aki ért hozzá az tudja hogy ezt sose lehet megtanulni, mindig van hova fejlődni :D
2022. dec. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
#23 ez mondjuk igaz, megfogtál. :)
2022. dec. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
100%

#21: ki mondta, hogy ne legyen jó neki? Felőlem legyen jó, de akinek 270 választási lehetőség kevés, annál bajok vannak.


Bármi vackon lehet tanulni, ha az ember akar. Hendrix egy kukából kiszdett hangszeren tanult, a Beatles első gitárjai szétestek Hamburgban, annyira szarok voltak. Nekem sem fájt a bulgár gitár, mert meg akartam tanulni. Maga gitározás inspiráló meg a zene, nem a gitár márkája vagy színe.


Én leszarom, de ha valaki ilyeneken nyíg, akkor nem is gitározni akar.

2022. dec. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
100%
Itt ajánlgatjátok neki az akusztikust miközben nem érdekli az, miért kéne olyan gitárt vennie ami nem tetszik neki?
2022. dec. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
87%

#26


mert olyan dolog nem érdekli amiről fingja sincs. mint mikor a gyerek nem akarja megenni az ételek kb 90%-át, mert nem tudja hogy finom. de a szülő igen. na a kérdező kb olyan szinten áll zeneileg mint egy 5 éves. a lényeg hogy piros legyen a gitár. vagy barna, vagy nem igazán emlékszem hogy milyet linkelt, nem is érdekel.

2022. dec. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
100%

First World Problem lvl 1M.


A legkedvesebb kamaszkori gitáromat egy társasház szárítóhelyiségéből csórtam, a hangolókulcsok fele hiányzott, kidobott szemét volt szegény. Megbütyköltem és játszottam rajta, később írtam dalokat, csajoztam vele, cipeltem mindenhová. A mai napig a zenéből élek, nem is rosszul, és főleg boldogan. Nem vagyok hős vagy ilyesmi, csak azt mesélem, hogy ezek tükrében számomra nevetséges ez a nyafogás.

2022. dec. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 A kérdező kommentje:

Én nem nyígtam, ti próbáljátok rám erőszakolni az akusztikus gitárt, miközben én elektromos gitáron szeretnék megtanulni játszani, főként jazz dalokat.

Küldjetek már akusztikus gitár jazz covereket... Én nemigen találok...

De még ha tudtok is küldeni (amit ketlek), lehet akkor se olyan dalok lesznek, amiket en akarok megtanulni.

Ha valaki fuvolázni akar megtanulni őt is rabeszélitek, hogy inkabb oboazzon vagy klarinetozzon?

Egyébként egyáltalán nem nyígtam, valaki out of context megkérdezte milyen kezes vagyok, es ennek apropóján megjegyeztem, hogy sajnálom, hogy ennyivel kevesebb gitárt gyártanak balkezeseknek.

A jobbkezesek még ha kezdők is, sokkal több hangszer közül tudnak választani... Gondolom nem hiába van ennyi szín, ennyi forma minden arketegoriaban (kivéve a balkezeseknek), nem én vagyok az egyetlen ember akinek számít milyen hangszeren játszik, milyen hangszer van a szeme előtt evtizedekig...

2022. dec. 26. 01:26
 30/52 anonim ***** válasza:
76%

"Gondolom nem hiába van ennyi szín, ennyi forma minden arketegoriaban (kivéve a balkezeseknek), nem én vagyok az egyetlen ember akinek számít milyen hangszeren játszik, milyen hangszer van a szeme előtt evtizedekig..."


Rosszul gondolod. Azért van ennyiféle szín és forma, mert a kínai gyártók telenyomják a piacot olcsó vackokkal. Nem piaci igényt elégítenek ki, hanem üzleti lufit fújnak, túltermelnek. Persze számít a tetszés, de a gitár elsősorban nem divatcikk.


De nyugodtan sajnáld csak magad balkezesként, boldog karit!

2022. dec. 26. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!