Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért érdemes elvinni az új...

Miért érdemes elvinni az új gitárt hangszerészhez?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy olcsóbb gitárt, hogy megtanuljam az alapokat (Epiphone-ra vagy Squier-re gondoltam), de sok helyen hallottam, hogy az olcsóbb gitárokat (max. 250 ezerig szeretnék venni), érdemes elvinni hangszerészhez. Szerintem én észre sem venném, hogy mit állít rajta, olyan szinten nem értek még a gitárokhoz... Érdemes lenne elvinni ennek ellenére szerintetek?

2022. dec. 25. 18:56
1 2 3 4 5 6
 31/52 A kérdező kommentje:

Az amerikai Fender is időről idore elojon 50-es 60-as évekbol újragondolt jazzmaisterekkel, telecasterekkel, típusonként 5-5 fajta színben... Darabjuk 1 millióért... Ugyanez basszusgitaroknal... Míg balkezeseknek kiadnak 1 fajta színt 2 típusból.

Szerintem ezt rosszul latod.

Boldog karácsonyt!

2022. dec. 26. 07:08
 32/52 A kérdező kommentje:
Egyébként meg te batoritasz arra, hogy kínai vackot vegyek, ezzel támogatva az tultermelest, ahelyett, hogy vennék egy épkézláb hangszert, ami akár 100 évig is hangszer marad... Kicsit ellentmondásosak a hozzászólásaid
2022. dec. 26. 07:10
 33/52 anonim ***** válasza:
63%
Egy pillanat, pontosan ki támogatott téged kínai vacak megvásárlására? Kérlek, jelöld meg azt a hozzászólást!
2022. dec. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
61%

A fuvola/oboa/klarinet hasonlatod pedig csak arról árulkodik hogy fingod sincs a hangszerekről, ami nem baj, mert nem kell mindenkinek mindenhez értenie. A fuvola/harántsíp életszerűbb hasonlat, de leginkább a zongora/szinti.


Alapokat akartad megtanulni, minden valamirevaló gitáros tud akusztikus gitáron játszani, mivel ott jobban kijönnek a hibák, nem fedi el őket a hangerő, az effekt meg a torzítás. Ennek ellenére nem nyomtan az akkusztikus gitárt, egyszer jegyeztem meg, utána ti kérdeztetek hogy minek ajánlom.

2022. dec. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
100%
Azért alapokat tanulni ne negyedmillás jazzgitárod legyen már! Élve eltemet bármelyik tanár, egyrészt mert neked ez van kezdésnek, másrészt mert idegőrlő kicsit egy ilyen hangszerből hallgatni a nullkilométeres puttyogást. És ez nem a teljes költséged lesz, talán valamibe be is kellene dugni, amiben méltó módon meg tud szólalni, legalábbis ha képzett zenész kezében van, mert a kezdő kézben pár évig nincs ott a sound, ez elég közismert jelenség zenészek közt. Egy jó alsó kategóriásnak mondott, fenyő előlapos Yamaha klasszikus gitár inspiratívabb önmagában, könnyebb lesz akkordozni tanulni, és ha már jazz, pont rokon megszólalást kapsz. A tényleges jazz nem az elején fog következni, arra készülj fel szerintem! A kezdők igen nagy hányada piszkosul hamar abbahagyja a francba, azt is érdemes belevonni a költségkeretbe. Használt hangszerrel nem feltétlen bukó, ha eladod pár hónap után, ezt is érdemes átgondolni. Zsírúj hollow body gitár nullkilométeresen kb önbántalmazás kategória. Az inspiráció nem kívülről jön. Amikor már bőven meló az egész, akkor tud felszabadító lenni valami csoda új hangszer, ideig-óráig. Aztán az is vagy megtalálja a helyét, vagy ő lesz az első, akit eladsz, hogy valami sokkal jobb(nak tűnő) választásba besegítsen.
2022. dec. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, ne már azt mondod full nem értesz hozzá aztán felsorolást olvasok itt arról milyen gityókat dobtak piacra a fenderék és a többi. 😂 Én még amerikai fenderen próbáltam ki az üzletben azt a koreai kópia gitárt amit megvettem annyira fingom nem volt. Olcsóbb volt és ugyanolyan szép és ennyi.

Olyan gitárt veszel amilyet akarsz, ha elektromosat akkor azt, az epik manapság jobbak lettek -szerencsére- akkor nyugodtan veheted azt is vagy a squiereket amik úszintén viszont az úgy tűnik nem a stílusod. Bátorítson az hogy a legtöbb balkezes gitárosban ott a tehetség, hangszerválaszték pedig már jobb mint valaha, a kínai se olyan szar mint anno, hiszen már ők is bérmunkásokkal gyártatják ezeket. Szóval, ha veszel gitárt azért vidd el beállítatni mert volt már olyan mim fender strat a kezembe aminek inkább tojásszeletelőre hasonlított a játékérzete.

2022. dec. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
77%
#36 jah, valszeg ovasott egy cikket.
2022. dec. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
22%
Használtan ha szerencséje van meg tudja venni féláron, manapság ennél olcsóbban már tényleg csak tűzifát lehet kapni
2022. dec. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
100%
#38 milyen tüzifára gondoltál, mert már az is megfizethetetlen.
2022. dec. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
100%
Ja akkor lehet már azt se :D
2022. dec. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!