Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért érdemes elvinni az új...

Miért érdemes elvinni az új gitárt hangszerészhez?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy olcsóbb gitárt, hogy megtanuljam az alapokat (Epiphone-ra vagy Squier-re gondoltam), de sok helyen hallottam, hogy az olcsóbb gitárokat (max. 250 ezerig szeretnék venni), érdemes elvinni hangszerészhez. Szerintem én észre sem venném, hogy mit állít rajta, olyan szinten nem értek még a gitárokhoz... Érdemes lenne elvinni ennek ellenére szerintetek?

2022. dec. 25. 18:56
1 2 3 4 5 6
 41/52 Waff ***** válasza:
31%
38@: a mai használtárakat elnézve, csak a hülye vesz használtan. Közel új árában, de van hogy drágábban vesztegetik a használt, sokszor teljesen leharcolt cuccokat.
2022. dec. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
Persze, ne is nézzen körül, elég a jól alátámasztott demagógiádnak hinnie, nem? Legalább addig se zenél.
2022. dec. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 A kérdező kommentje:

Egyébként van egy egész jó ukulelém, aminél hallom, hogy az egyik húr bizonyos helyen zörög amikor pengetem. Ilyesmit hogyan lehet kijavítani egy hangszeren?

Gondolom hasonló célból lenne érdemes elvinni egy gitárt hangszerészhez. Milyen hibákat szoktatok tapasztalni amiért elviszitek hangszerészhez a gitárotok?

Mit jelent, hogy tojásreszelőhöz volt hasonló a játékérzete a gitarnak?

Köszönöm a válaszokat!

2022. dec. 29. 12:11
 44/52 A kérdező kommentje:

Egyébként ezt a hangszert rendeltem:

[link]


Ezzel az erositovel:

[link]


Köszönöm a tanácsokat!

2022. dec. 29. 12:15
 45/52 anonim ***** válasza:
100%
Balkezeseknél szinte ki is esik a használt piac, lehet ezért mondta hogy sajnos balkezes.
2022. dec. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
100%
Gratula az új hangszerhez használd egészséggel :)
2022. dec. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
100%
Húrzörgés ha nem tűnik egyetlen tendenciának/zónának több húron, akkor lehet, hogy bundcsiszolással megoldható. Van, hogy a nyakgörbület a bibi, ukulelénél az gőz fölött szobrászkodást jelent apránként, csomó nekifutással, több napon át nézegetve mindig, hol áll meg. A bundcsiszolás mérőszereit és eszközeit elvileg be tudod szerezni aliról kicsit jóárasabban, talán egyetlen alkalomra kisebb összeg és kevesebb idő meg erőfeszítés hangszerészre bízni a dolgot :)
2022. dec. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nem hangzik könnyű mutatvanynak, inkább elviszem a gitárral együtt, ha azon is eszreveszek hasonló ilyen dolgot, ami nem tetszik rajta.

2022. dec. 29. 14:38
 49/52 anonim válasza:
100%

Fú de sok baromállat írkál ide, elképesztő.

Hogy az eredeti kérdéssel is foglalkozzunk: "Miért érdemes elvinni az új gitárt hangszerészhez?"

Azért, mert az új gitárok jellemzőek nincsenek túl jól beállítva, amikor az ember kézhezkapja őket. Biztosan vannak hangszerboltok, amik beállítják valamennyire, de nem ez a jellemző.

Egy jól beállított olcsóbb gitár pedig fényévekkel jobb lesz, sokkal jobbnak fogod érezni, mint egy beállítatlan de jóval drágább gitárt, úgyhogy azonnal megtérülő befektetés.

2023. jan. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok telés (de még lehetek :-D) mindenképpen jól választottál.

Ezek a squierek jól be vannak állítva. Egyébként az affinity-k is. Egy nagyon picit magas a húr, ez rá van hagyva és a nyakon esetleg lehet hogy állítani kell de nem jellemző. Viszont ha szükséges, írj és elmondom mit kell tenni.

2023. jan. 10. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!